Dakaro dienoraštis 12: kas bandė apvogti lietuvių automobilį?

Dakaro dienoraštis 12: kas bandė apvogti lietuvių automobilį?Poilsio dienų čia nebūna. Nesvarbu, kad oficialiai tai – išeiginė. Nesvarbu, kad tądien nevyksta varžybos ir nereikia kratytis kelių šimtų kilometrų akmenuotais, dulkėtais, duobėtais keliais. Dakaro ralis – viena didžiulė rutina, kurioje paskęsta absoliučiai visi: lenktynininkai, jų mechanikai, pagalbininkai ir net šiaip maratono žiopliai.

Antanas Juknevičius ir Edvardas Duoba pakirdo penktą ryto ir jau vėl norėjo šokti į purvinus lenktynininkų kostiumus.

„Kažkokia nesąmonė, – gardžiai nusikvatojo E.Duoba. – Pagaliau gavome galimybę normaliai išsimiegoti, bet, kaip tyčia, nesimiega“.

Benediktas Vanagas taip pat nesimėgavo tingiu poilsiu viešbutyje – mieliau trynėsi ralio stovykloje, šalia „Toyota Overdrive“ kone perrenkančių mechanikų.

Dakaro ralio stovykla šalia kurortinės Ikikės prie Ramiojo vandenyno tapo beveik pastoviais komandų namais. Maratono dalyviai Ikikėje apsistojo ilgam – net keturioms naktis. Galima sakyti, rojus, nes kasdien – kaip čigonai – ralio dalyviai paprastai iškeliauja į kitą vietą už beveik 1000 kilometrų.

Tačiau pirmadienis buvo kitoks. Automobilių varžybos Dakare nevyko, todėl lenktynininkai turėjo laiko poilsiui, o jų technikai išgydytos žaizdos.

Nuo sausio 4-osios, kai Argentinos sostinėje Buenos Airėse duotas šio Dakaro startas, legendinio ralio dalyviai jau įveikė 5778 kilometrus sunkiai išvažiuojamais Pietų Amerikos keliais ir bekelėmis.

Liko dar 3334 km, kuriuos – visi žino – įveiks ištvermingiausi. Atsitiktiniai varžybų dalyviai jau atkrito, Dakare liko tik tokie, kurie pasiryžę pasiekti sausio 17-ąją Buenos Airėse skelbiamą finišą.

Automobilį kone perrinko

Jau buvo gerokai po vidurnakčio, kai Juozas Čibiras ir Stasys Greičiūnas - „Žalvario“ komandos auksarankiai mechanikai nuėjo ilsėtis po aštuntojo greičio ruožo finišo iš Ujūnio Bolivijoje į Ikikę Čilėje. Tačiau to poilsio buvo nedaug.

Buvo tik prašvitę, o mechanikai vėl krapštėsi prie kone dalimis išrinkto „Mebar“ prototipo, kuris šiemečiame Dakare vis ožiuojasi. Buvo jau kitos dienos rytas, kai „Mebar“ paruoštas naujam startui, o Juozas ir Stasys kelioms valandoms krito pamiegoti.

„Poilsio diena čia tik lenktynininkams, kuriems niekur nereikia važiuoti. Mechanikai Dakare niekada nesiilsi, – pareiškė daugiakalbis Juozas. – Ką veikiame? Turime perrinkti du trečdalius automobilio, patikrinti visus skysčius ir pakeisti aibę detalių“.

A.Juknevičius – niekada nepailstantis geros nuotaikos užtaisas – nuo ryto žvalus vaikštinėjo po stovyklą, persimesdamas žodžiu kitu su pažįstamais lenktynininkais ir jų pagalbininkais. E.Duoba ramiai „skaitinėjo“ kelio knygą, kuri bus didžiausias jo pagalbininkas devintajame ralio etape antradienį iš Ikikės į Kalamą.

„Mechanikams darbus jau surikiavau, – šyptelėjo akis trumpam nuo knygos pakėlęs E.Duoba. – Visada jiems pasakome, kas negerai. Mechanikai juk nesėdi tame automobilyje, nejaučia jo garsų. Kai finišavome po aštuntojo greičio ruožo, buvome per daug išvargę, kad susakytume visas smulkmenas, tačiau dabar ramiai prisėdau ir viską surašiau. Net pirštu kai ką parodžiau“.

Nors jau daugiau kaip savaitė, kai maratono dalyviai varžosi Argentinos, Čilės ir Bolivijos bekelėse ir daugiau kaip dvi, kai A.Juknevičius, E.Duoba ir B.Vanagas yra Pietų Amerikoje, namų ilgesys nė vieno nekamuoja.

„Žalvario“ komandos ekipažas pastarąsias kelias dienas vaikščiojo iš nuovargio išvarvėjusiomis akimis ir po vos valandos kitos miego sunkiai kėlėsi naujam startui. Tačiau A.Juknevičius, jei būtų galėjęs, būtų varęs toliau. Be jokios poilsio dienos.

„Geriau jau viską būčiau atvaręs iki galo ir tą dieną sutaupęs. Man jos nereikėjo, – pareiškė rimtu veidu ir netikėti neišeina – Dakaro lenktynininkai pasiekia savotišką transo būseną, todėl nuolatinis nuovargis jiems nekelia problemų. – Tačiau gerai, kad šią parą galime skirti technikai. Galime kažką pakonstruoti, pabandyti pakeisti, nes žinome kelias silpnas jos vietas, kurios išsidavė jau maratono pradžioje. Bandome visas tas nesąmones pašalinti“.

Tos silpnosios vietos – priekiniai pusašiai – vėl buvo pakeisti, kaip ir prieš maratono etapą į Boliviją. Taip pat pakeisti galiniai amortizatoriai, galinis kardanas, paskirstymo dėžė, absoliučiai visi skysčiai. Ir vėl išvalytas salonas, kuris nuo dulkių buvo nebeatpažįstamos spalvos.

Pasiryžęs pats baigti ralį

Prie „Toyota Overdrive“ automobilio laisvadieniu tupinėjo ir B.Vanago mechanikai. „Yra čia šio bei to“, – tvarkydamas juodą „Toyota“ tarstelėjo Darius Biesevičius.

B.Vanagas ir jo šturmanas Andrejus Rudnickis šiame Dakare su automobiliu turėjo gerokai mažiau rūpesčių nei kitas Lietuvos ekipažas. Tiksliau – B.Vanagas ir A.Rudnickis jų beveik neturėjo.

Jei A.Juknevičius ir E.Duoba kone nuo pirmosios dienos trasoje patys gulinėjo po savo „Mebar“ ir jį remontavo, tai B.Vanagui ir A.Rudnickiui per visą šį laiką tik kartą lūžo priekinis pusašis, o aštuntajame greičio ruože dingo vairo stiprintuvas.

Tai tapo didžiausia problema, nes iki finišo likus vos kilometrui vairą eilinį kartą išmušė ir nepatogiai užkišęs delną, B.Vanagas jį susilaužė.

Po ralio stovyklą Ikikėje Benediktas vaikščiojo ranką įkišęs į storą juodą įdėklą. „Nežinau, kaip bus“, – nelinksmai ištarė B.Vanagas.

Tą vakarą jo komandos stovykloje buvo surengta fotosesija. Visi komandos nariai nusifotografavo prie nuplautų ir nublizgintų automobilių. Atsisveikinimo su Dakaru nuotraukai?

Kažin. B.Vanagas pasiryžęs ralį tęsti net ir skaudama ranka. Tačiau kodėl ranką susižeidęs ir maratono bendrojoje įskaitoje 22-ąją vietą užimantis lietuvis „Toyota Overdrive“ vairo nepatiki šturmanui, o pats nesėda į šio kėdę?

„Abejoju, ar tai būtų gera mintis, – susimąstė B.Vanagas. – Mūsų ekipažas neturėtų patyrusio vairuotojo, o iš manęs išeitų gana prastas šturmanas“.

Tačiau Dakaro ralio taisyklės leidžia keistis prie vairo. Čia ekipažuose net nėra vairuotojo ir šturmano. Yra tik pirmasis ir antrasis vairuotojai. Todėl atsarginį variantą B.Vanagas Dakare tikrai turi. Tačiau šviesiaplaukis lietuvis garbanotais plaukais pasiryžęs pats baigti legendinį ralį, nors ir skaudama ranka.

Kai laisvą popietę aplankė bičiulius „Žalvario“ komandoje ir kurį laiką plepėjo su A.Juknevičiumi, B.Vanago nuotaika dar buvo puiki. Tačiau vakarop ranka ėmė vis labiau tinti. Nekas.

Draugų Dakare – apsčiai

Nors poilsio dienos ir nenorėjo, A.Juknevičiui ir E.Duobai jos iš tiesų reikėjo. Kelyje, tarp greičio ruožų ar laukdami starto, jei jausdavosi labai pavargę ir, jei turėdavo bent keletą laisvų minučių, jie griūdavo tiesiog ant žemės šalia automobilio. Tų kelių minučių miego užtekdavo, kad grįžtų energija.

Laisvos dienos labiau reikėjo bent jau tam, kad pirmą kartą nuo Dakaro starto jie normaliai pasikalbėtų su bičiuliais. A.Juknevičius Dakare jų turi aibę. Sėdėdamas bivako valgykloje ir gurkšnodamas „Coca-Cola“, Dakaro senbuvis vis šokteli pasisveikinti tai su vienu, tai su kitu.

„Ten eilėje berniukas, kuris 2003 metais išgelbėjo mūsų Dakarą“, – beda pirštu į juodais marškinėliais vilkintį mechaniką iš Vokietijos. Tas vokietis buvo vienintelis, kuris išgirdo A.Juknevičiaus nevilties prašymą ir sutiko bent pamėginti padėti per kelias valandas pakeisti automobilio sankabą. Lauko sąlygomis tai atrodė neįmanoma.

Tačiau užsispyrusiam lietuviui ir jam padėti sutikusiam vokiečiui pavyko tai padaryti, ir 2003-iųjų Dakaro ralio debiutantai – Aurelijus Petraitis ir A.Juknevičius tuomet dar Afrikoje vykusio maratono finišą galiausiai pasiekė. Nesvarbu, kad paskutiniai, 61-i. Svarbiausia buvo pats finišas. Iškritusių ir nebaigusių lenktynes buvo daugiau kaip 100 ekipažų.

A.Juknevičius ir E.Duoba rado laiko vakarienei ir su Kazachstano komanda „Astana“. A.Juknevičius – šios komandos vadovas, nors Dakaro ralyje jai beveik neturi laiko. Tačiau viską komandai suorganizavo dar iki ralio starto.

„Astanos“ komandoje, A.Juknevičiaus kvietimu, Dakare dirba ir du lietuviai: patyręs bekelių lenktynininkas Vytis Požėla vairuoja pagalbininkų automobilį, o Tomas Tumalovičius fotografuoja.

Pradingo ekipažo kostiumai

Ilga juosta Ramiojo vandenyno pakrantėje nusidriekusi Ikikė, šalia kurios pastarąsias dienas buvo įsikūrusi ralio stovykla, nuo penktadienio iki šio ryto siautė. Miesto centre prie pat vandenyno įrengtoje scenoje iki vidurnakčio kasdien skambėjo gyva muzika, o atsipalaidavusių čiliečių minioje maišėsi ralio lenktynininkai ir jų pagalbininkai.

Dėl ralio pamišę vietiniai valandų valandas stoviniuodavo šalia bivako tvoros užmiestyje. Dakaro stovykla buvo 20 kilometrų už Ikikės, tačiau kas tie neilgi kilometrai, kai norisi iš arti pamatyti Dakaro žvaigždę.

Net viešbučio svečiai čiliečiai, išvydę marškinėlius su Dakaro užrašais vilkinčius vyrus per pusryčius prašydavo nusifotografuoti. „Žalvario“ komandos mechanikai į tokias nuotraukas ne kartą papuolė.

Tačiau viešbutis, kuriame apsistojo A.Juknevičiaus ir E.Duobos pagalbininkai, iškrėtė itin nemalonią staigmeną. „Žalvario“ ekipažas apsigyveno kitame viešbutyje, bet pagalbininkai purvinus lenktynininkų kostiumus skalbti pridavė ten, kur apsistojo patys. Skalbiniai staiga dingo. Buvo išskalbtas vienintelis E.Duobos kombinezonas, nors skalbti priduoti keturi: po du kostiumus į Pietų Ameriką atsivežė abu ekipažo nariai.

Dakaro ralyje griežtai draudžiama startuoti be saugumo reikalavimus atitinkančių kombinezonų. Iki ryto apranga taip ir neatsirado.

Atsarginis planas visada yra: kostiumą galima pasiskolinti iš varžovų. Tačiau eidami miegoti, komandos nariai dar nebuvo apsisprendę, kaip elgsis, jei kombinezonai neatsiras.

Automobilį bandė apvogti

Su dar didesniu čiliečių nesvetingumu susidūrė „Žalvario“ komandos pagalbininkai. Pietų Amerikoje jie važinėja tamsiai žalia ralio lipdukais apklijuota „Toyota Land Cruiser“, kurią čia atsisiuntė iš Lietuvos.

Automobilį vairuojantis patyręs bekelių lenktynininkas Rokas Danilevičius po poilsio dienos bivake parvežė A.Juknevičių ir E.Duobą į viešbutį ir dar išlipo su jais pasišnekėti. Nuo „Toyota“ jis buvo nuėjęs trumpam, o grįžęs pagavo į automobilio vidų jau besiskverbiantį čilietį. Šis nieko padaryti nespėjo, bet dar kartą tapo aišku: istorijos apie tai, kad Pietų Amerikoje būtina saugoti savo daiktus ir automobilius nėra iš piršto laužtos.

Komandas lydinčiuose automobiliuose keliauja ne tik asmeniniai daiktai – net ir pačių lenktynininkų, bet ir aibė navigacijos prietaisų. Keliais tūkstančiais eurų savo „Tripy“ įvertino Dakaro ralio organizatoriai, be to, kad būtų lengviau orientuotis, lietuviai vežasi ir savo navigacijos, galybę racijų, kad galėtų vienas su kitu bendrauti per kelių kilometrų atstumą.

„Pernai į vieno mus lydinčių automobilių langą keliskart mestas akmuo. Tačiau, laimei, stiklas nedužo, todėl nuostolių pavyko išvengti. Langas tik apibraižytas“, – pasakojo A.Juknevičius.

Eglė Šilinskaitė-Puškorė, specialiai lrytas.lt, Ikikė (Čilė)


Visos naujienos

Paaiškėjo, kas lėmė A. Juknevičiaus šturmano sprendimą dalyvauti Dakare
skaityti
Pietų Prancūzijoje Europos dalyviai atsisveikina su Dakaro technika
skaityti
2020-ų Dakaro taisyklės: mažiau mapmenų ir nuolatinis stebėjimas elito sąrašui
skaityti
A. Juknevičiaus safario konvojus pajudėjo Prancūzijos ir Dakaro link
skaityti
Siurprizas A. Juknevičiaus stovykloje: naujas komandos pavadinimas ir partneris
skaityti
Antanas Juknevičius pristatė naujoves 2020-ųjų Dakarui
skaityti
A. Juknevičius prisiminė pirmąsias varžybas Arabijoje: kaip Šachrazados pasakoje
skaityti
5 keisčiausi įstatymai naujoje Dakaro šalyje
skaityti
Technologijos ir Dakaras – A. Juknevičiaus komanda pristato lenktynininko filtrą
skaityti
Pasaulio bekelės čempionate – „FIA“ įvertinimas Antanui Juknevičiui
skaityti
Naktį JAE kopose naują bolidą netikėtai išbandęs A. Juknevičius atskleidė Dakaro ateitį
skaityti
Namo sugrįžęs A. Juknevičius: turime atsispirti ir grįžti stipresni
skaityti
A. Juknevičius po finišo podiumo: pagal visus dėsnius turėjome nefinišuoti
skaityti
A. Juknevičius įvertino savo 10-ą Dakarą: mums tai – viena sunkiausių patirčių
skaityti
Antanas Juknevičius po permainingo etapo: ir smagu, ir liūdna
skaityti
A. Juknevičiui 8-as Dakaro ralio etapas buvo rekordinis – finišavo 13-as
skaityti
Sunkiausiose Dakaro kopose Antanas Juknevičius grįžo į TOP-20
skaityti
Pagaliau be techninių problemų važiavęs A. Juknevičius nori „išlysti“ iš nakties
skaityti
Kovą dėl išlikimo laimėjęs A. Juknevičius: visi miegantys kopose sakė nevažiuoti
skaityti
Antanas Juknevičius maratoninės dienos finiše: rodau Dariui tikrąjį Dakarą
skaityti
Metų trilerio nominacijos vertas A. Juknevičiaus startas – likimą lėmė sekundė
skaityti
Iki finišo atpuškavęs A. Juknevičius: pakėlėme Peru vandens suvartojimo rodiklius
skaityti
Tikrą pragarą kopose išgyvenęs A. Juknevičius: žiauriai gaila, bet kalti tik patys
skaityti
Pirmame Dakaro etape A. Juknevičius rinkosi alternatyvią strategiją
skaityti
Jubiliejinis A. Juknevičiaus starto podiumas: norisi kuo greičiau į trasą
skaityti
Sparčiai įveikęs formalumus A. Juknevičius atsisveikino su automobiliu iki starto podiumo
skaityti
Dakaro testuose A. Juknevičius atskleidė: sąmoningai nepasinaudojo technine naujove
skaityti
A. Juknevičiaus bolidas užsivedė iškart, tačiau mechanikai turėjo darbo
skaityti
Į 10-ą Dakarą išvykstančio A. Juknevičiaus tikslas nesikeičia: kitaip nėra ko važiuoti
skaityti
Dakaro organizatoriai seka pinigus: iš Pietų Amerikos kelsis tik vienu atveju
skaityti
Gyvenu Dakaru: 2019-ųjų naujokai ir sugrįžę paklydėliai – kokie jų šansai?
skaityti
Dakaro portretai: operatorius Ramūnas, kasmet ieškantis geriausio kadro
skaityti
Darius Vaičiulis į Dakarą skubės tiesiai iš Antarktidos: iš -40°C į +30°C
skaityti
Antanas Juknevičius oficialiai pripažintas Dakaro ralio legenda
skaityti
Formalumai Prancūzijoje sutvarkyti – Antanas Juknevičius jau laukia kelionės
skaityti
Antano Juknevičiaus komandos karavanas pasiekė Havro miestą
skaityti
Antanas Juknevičius: 2019 m. Dakare saulę išnaudosime 100%
skaityti
TOP-15 Dakare startuosiantis A. Juknevičius: išsiskirsime ir tarp milijoninių komandų
skaityti
Gyvenu Dakaru: kam atiteks favorito statusas pasitraukus „Peugeot“?
skaityti
Dakaro trasos kontūrus pamatęs A. Juknevičius: labiausiai neramina trukmė
skaityti
Dakaro pankai A. Juknevičius ir D. Vaičiulis trankiai pasitikti Lietuvoje
skaityti
Antanas Juknevičius finišo ceremonijoje: padarėme didžiulį darbą
skaityti
Antanas Juknevičius Lietuvai padovanojo įspūdingą Dakaro rekordą
skaityti
Antanas Juknevičius prieš paskutinį etapą: laukia įdomiausi 120 km
skaityti
Dėl ekologiško sprendimo A. Juknevičiui – išskirtinis Dakaro organizatorių dėmesys
skaityti
Antanas Juknevičius įvertino ilgiausią Dakaro etapą: tikra, vyriška diena
skaityti
Darius Vaičiulis prieš 12-o etapo startą: kelio knyga mirga nuo pakeitimų – laukia sunki diena
skaityti
„Super Fiambala“ kopose Antanas Juknevičius nardė lyg žuvis: lėkėm su vėjeliu
skaityti
Žadėtų kopų nesulaukęs Antanas Juknevičius nusivylė, bet finišavo TOP-20
skaityti
Antanas Juknevičius laisvą dieną norėtų spausti toliau: mums tai ne į naudą
skaityti
Maratoną be gedimų įveikęs Antanas Juknevičius: tikslas įgyvendintas
skaityti
Lyderius išguldžiusiame Dakaro etape Antanas Juknevičius – 16-as
skaityti
Darius Vaičiulis atskleidė: antroje Dakaro pusėje dar bus siurprizų
skaityti
Antanas Juknevičius šešto etapo finiše Bolivijoje: šlapia, purvina ir sunki diena
skaityti
Antanas Juknevičius apie Bolivijos aukštikalnes: važiuojame į Dariaus žaidimų aikštelę
skaityti
Į TOP-20 sugrįžęs Antanas Juknevičius: šiek tiek pykstu ant savęs
skaityti
Penktąją Dakaro dieną Antanas Juknevičius tikisi išlaikyti tempą
skaityti
Antanas Juknevičius į finišą paskutinius 40 km važiavo be galinių padangų
skaityti
Po trečiojo etapo TOP-20 įsitvirtinęs A. Juknevičius: turime išsilaikyti šioje zonoje
skaityti
Trečiame Dakaro etape Antanas Juknevičius rodė stabilumą ir finišavo 25-as
skaityti
A. Juknevičius: laukia dar viena velniškai sunki diena kopose
skaityti
Avarijų perpildytame Dakaro ralio etape A. Juknevičius įšoko į TOP-20
skaityti
Antanas Juknevičius apie antrą Dakaro ralio etapą: pagrindinis iššūkis bus naviguoti
skaityti
Pirmas Dakaro etapas pažėrė siurprizų, bėdų neišvengė ir Antanas Juknevičius
skaityti
Nuo Dakaro starto podiumo A. Juknevičius sveikino ir lietuvius ir perujiečius
skaityti
Paskutinę dieną prieš Dakaro startą A. Juknevičius stengėsi negalvoti apie laukimą
skaityti
Antanas Juknevičius serviso darbams Dakare pasitelks saulės energiją
skaityti
„CRAFT Bearings“ komanda formalumus užbaigė asmenuke ant starto podiumo
skaityti
Per 20 minučių formalumus sutvarkęs A. Juknevičius ilgiausiai užtruko fotosesijoje
skaityti
Po grūdinimo Peru kopomis – pirmi randai ant A.Juknevičiaus bolido
skaityti
Po mėnesio prikeltam A. Juknevičiaus monstrui – pirmas išbandymas
skaityti
9-tas kartas: A. Juknevičius išlydėtas į jubiliejinį Dakarą
skaityti
A.Juknevičius apie grožio konkursų elementus Dakaro ralyje
skaityti
A.Juknevičius pirmasis iš 525-ių Dakaro dalyvių sutvarkė formalumus Le Havre
skaityti
Komandos naujoves pristatęs A. Juknevičius: esame labai gerai susidirbę
skaityti
Antanas Juknevičius: vis daugiau Lietuvos verslų mato automobilių sporte naudą
skaityti
Didėja lietuvių gretos 2018-ųjų Dakaro ralyje
skaityti
Rudens vairavimo akademiją surengęs Antanas Juknevičius: kelyje privalome jaustis užtikrintai
skaityti
Antanas Juknevičius pakartojo lietuvių rekordą „FIA“ pasaulio čempionatuose – finišavo 6-as
skaityti
Antanas Juknevičius prieš „FIA“ pasaulio čempionato finišo tiesiąją: savo tikslus įvykdėme su kaupu
skaityti
„FIA“ pasaulio čempionate Kazachstane Antanas Juknevičius pakilo į TOP-5
skaityti
Antanas Juknevičius po trijų greičio ruožų: turime potencialo prasibrauti iki 5-uko
skaityti
Antroji „FIA“ pasaulio čempionato etapo diena: Antanas Juknevičius finišavo 6-as
skaityti
Pirmame „FIA“ pasaulio čempionato greičio ruože Kazachstane Antanas Juknevičius – 7-as
skaityti
Pasiruošę startui: Antanas Juknevičius įveikė griežtas Kazachstano ralio komisijas
skaityti
Antano Juknevičiaus technika iškeliavo į pasaulio čempionato etapą Kazachstane
skaityti
Antanas Juknevičius dalyvaus „Cross-Country“ pasaulio čempionato etape Kazachstane
skaityti
Antanas Juknevičius atskleidė šturmaną ir pasidalino mintimis apie 2018-ųjų Dakaro trasą
skaityti
Minios žmonių pasitiktas Dakaro vilkas Antanas Juknevičius: šis kartas – ypatingas
skaityti
Antanas Juknevičius po Dakaro finišo podiumo: buvome subrendę rezultatui
skaityti
Antanas Juknevičius pasiekė geriausią visų laikų Baltijos šalių sportininkų rezultatą Dakaro raliuose
skaityti
Antanas Juknevičius po etapo priartinusio prie Baltijos šalių rekordo: turime sėkmingai pasiekti finišą
skaityti
Iki Dakaro pabaigos – vos 2 etapai, ko galime laukti iš lyderių ir lietuvių?
skaityti
10-ame Dakaro ralio etape sublizgėjęs A. Juknevičius įšoko į „Top-20”
skaityti
Liūtys Dakare nuplovė bivuaką ir 9 etapą, nuošliaužos pasiglemžė kaimą
skaityti
Viename sunkiausių 2017-ųjų Dakaro etapų A. Juknevičius finišavo 21-as
skaityti
Be mechanikų naktį praleidusių dalyvių Dakare laukia ilga diena
skaityti
A. Juknevičius po įspūdingo šuolio į 22-ą vietą: dienos planas įvykdytas
skaityti
Lietus skandina Dakaro ralį: sutrumpinta ir pirmadienio maratoninė diena
skaityti
Bolivijos prezidentą sužavėjo Lietuvos ir Bolivijos vėliavų panašumai
skaityti
Atšauktas šeštasis Dakaro ralio etapas – lenktynininkai turės dvi dienas poilsio
skaityti
Su techniniais sunkumais susidūręs A. Juknevičius: svarbiausia finišavome, kausimės toliau
skaityti
Dakaras keliasi į Boliviją: vaizdai iš skurdžiausios žemyno šalies su įspūdingiausiais peizažais
skaityti
Po navigacinių sunkumų atsitiesęs A. Juknevičius: privalome atkovoti prarastą laiką
skaityti
Sniegas, tramplynai ir fesh fesh dulkės – Antano Juknevičiaus įspūdžiai iš Dakaro etapo-žudiko
skaityti
20-oje vietoje finišavęs A. Juknevičius: pirmuose kilometruose aplink buvo chaosas
skaityti
A. Juknevičius apie laukiantį 5 km aukščio iššūkį: visiems bus sunku, bet tai – šansas mums
skaityti
Antanas Juknevičius į 23-ią vietą pakilo važiuodamas vos trimis bėgiais
skaityti
Pasigrožėkite: Dakaro ralio etapo Paragvajuje vaizdai
skaityti
Antanas Juknevičius 8-ą karta karjeroje kilo ant Dakaro ralio starto podiumo
skaityti
Lietuvių komandos įsisuko į Dakaro formalumų maratoną
skaityti
Pamatykite iš arti: Dakaro bolido testai kovinėmis sąlygomis
skaityti
Prasidėjo Antano Juknevičiaus automobilio bandymų sesija
skaityti
Daugiau nei 1000 km įveikę lietuviai įsikūrė Dakaro starto vietoje Paragvajuje
skaityti
Pirmieji lietuviai Argentinoje atsiėmė Dakaro ralio techniką
skaityti
Dakaro vilkas Antanas Juknevičius išlydėtas į sunkiausias pasaulio lenktynes
skaityti
Į pirmąjį Dakaro iššūkį sparnus pakėlęs D. Vaičiulis: atėjo laikas dar vienam nuotykiui
skaityti
Dakaro komandos sudėtis: pareigos, užduotys ir svarba
skaityti
Dakaro lietuvių palaikymo stovykloje – modifikuotų visureigių desantas
skaityti
Technologinės lenktynės Dakaro ralyje: ar žmogus vis dar lemia rezultatą?
skaityti
Į Pietų Ameriką Dakaro techniką išsiuntęs A. Juknevičius: likęs mėnuo – tikra kankynė
skaityti
A. Juknevičius apie Dakaro trasą: jei tai – ne reklaminis triukas, sunkumai mums patinka
skaityti
„CRAFT Bearings“ – naujas pagrindinis Antano Juknevičiaus komandos partneris
skaityti
Oficialiai pristatyta Antano Juknevičiaus komanda ir Dakaro automobilis
skaityti
Lygiai 60 dienų iki starto: kaip Dakaro pamokas išmoko A. Juknevičiaus komanda
skaityti
Lėktuvo kapitono kėdę išbandęs A. Juknevičius: spaudi gazą, o suka į dešinę
skaityti
Naujasis Antano Juknevičiaus šturmanas – orientacininkas, alpinistas ir gyvenimo „pankas“
skaityti
Labdaros renginyje paaukota 5000 eurų naujam vaikų namų būstui
skaityti
Kazachstano ralyje – vietinio lenktynininko pergalė, A. Juknevičius – pirmas standartinių bolidų klasėje
skaityti
Antanas Juknevičius sėkmingai startavo Kazachstano ralyje
skaityti
A. Juknevičius: be stipraus techninio užnugario Dakaras – neįveikiamas
skaityti
Oficialiai pristatytas 2017-ųjų Dakaro maršrutas: Paragvajus, Bolivija, Argentina
skaityti
A. Juknevičius įgūdžius tobulino pasaulio „Cross Country Rally“ čempionato trasose
skaityti
Elitinės komandos vadovo kedės atsisakęs A. Juknevičius: svarbu pasiruošti Dakarui
skaityti
Po beveik du mėnesius trukusios kelionės į Lietuva sugrįžo A. Juknevičiaus technika
skaityti
Dakaro inžinierius M. Bernotas: šiame sporte svarbi kiekviena smulkmena
skaityti
Antanas Juknevičius į Lietuvą grįžo su šypsena ir kupinas naujų idėjų
skaityti
Antanas Juknevičius savo šeštą Dakaro ralį įvertino kaip naują pradžią
skaityti
Prieš Dakaro finišą – Argentinos lietuvių dovanos ir linkėjimai A. Juknevičiui
skaityti
Į klasikinio ralio trasas grįžusiame 12-ame Dakaro ralio etape – A. Juknevičiaus stabilumas
skaityti
Po permainingo 11-ojo Dakaro etapo A. Juknevičius rankų nenuleidžia
skaityti
Lyg žuvis vandenyje: A. Juknevičius kopose pasiekė geriausią šių metų lietuvių rezultatą Dakare
skaityti
Achilo kulnas: A.Juknevičiaus pastangas nubraukė stiprintuvo problemos
skaityti
Pirmuose kilometruose pusvalandį praradęs A. Juknevičius yrėsi iš rikiuotės galo
skaityti
36 pozicijomis pakilęs A. Juknevičius paskutinius kilometrus važiavo be vairo stiprintuvo
skaityti
A.Juknevičius: ginklų nesudedame, važiuosime toliau
skaityti
Antanas Juknevičius maratoniniame etape džiaugėsi radęs balansą tarp greičio ir atsargumo
skaityti
Prieš maratoninį greičio ruožą Antanas Juknevičius tausojo techniką
skaityti
A.Juknevičius: su patikimu automobiliu važiuoti vienas malonumas
skaityti
Antaną Juknevičių Dakaro prologe pristabdė „MINI“ avarija
skaityti
„Edas Racing Team“ komanda įveikė Dakaro formalumų maratoną
skaityti
Paskutiniai štrichai prieš Dakaro startą: „Edas Racing Team“ testai „Overdrive“ stovykloje
skaityti
Atsiimdamas apgadintą techniką Antanas Juknevičius neprarado puikios nuotaikos
skaityti
Antanas Juknevičius išlydėtas jau į 6-ąjį Dakaro ralį
skaityti
Edvardas Duoba: kiekvienas turime savo hobį, maniškis – Dakaras
skaityti
Labdaros renginyje vaikų globos namų auklėtiniai klausėsi Dakaro istorijų
skaityti
Dakaro šturmanas Mindaugas Slapšys: į mano gyvenimą vėl grįžo dulkės
skaityti
Antanui Juknevičiui – aukso vertės galimybė iš Dakaro lyderių
skaityti
Už puikų pasiruošimą Dakaro organizatorių įvertinta Antano Juknevičiaus komanda
skaityti
Antanui Juknevičiui – Lietuvos automobilių sporto legendos palaikymas
skaityti
Į Dakarą išlydėtas unikalaus dizaino A. Juknevičiaus automobilis
skaityti
A. Juknevičiaus komandos pavadinime – duoklė draugui ir lietuviškai tapatybei
skaityti
A. Juknevičius Dakaro ralyje startuos su nauju šturmanu, E. Duoba tapo komandos vadovu
skaityti
Antanas Juknevičius pristato įspūdingą naująjį Dakaro bolidą
skaityti
Patvirtintas naujasis Dakaro maršrutas: 2016-ųjų ralis vyks Argentinoje ir Bolivijoje
skaityti
2016-ų Dakare startuosiantis A. Juknevičius: būsime žymiai konkurencingesni
skaityti
Peru pasitraukia iš 2016-ų Dakaro
skaityti
Paremkite mūsų komandą savo 2% GPM.
skaityti
Susitikimas su mūsų Žalvaris Dakar komandos fanais
skaityti
Nematomas Dakaras: pinigai gali beveik viską
skaityti
Dakaro dienoraštis 17: neatremiama pragaro trauka
skaityti
A. Juknevičius: „Mes tarsi darome dvigubai sunkesnį darbą“
skaityti
Dakaro dienoraštis 16: pavojus nebaigti ralio – vis dar realus
skaityti
Dakaro dienoraštis 15: kelionė į plėšikų ir žudikų miestą
skaityti
Dakaro dienoraštis 14: lietuviai iš kalnų grįžo alkani ir sušalę
skaityti
Dakaro dienoraštis 13: lietuvius vėl bandė apvogti
skaityti
Devintajame etape Antanas Juknevičius ir Edvardas Duoba buvo greitesni už B. Vanago ekipažą
skaityti

Dabar skaitote

Dakaro dienoraštis 11: apie realią grėsmę nebegrįžti
skaityti
Dakaro dienoraštis 10: svarbiausia savybė – niekada nepasiduoti
skaityti
Dakaro dienoraštis 9: apie tikėjimą, kad viskas bus gerai
skaityti
A. Juknevičiaus automobilis streikuoja, komanda juokauja
skaityti
Sustoti nepriverčia net ir streikuojantis automobilis
skaityti
Dakaro dienoraštis 8: išsigandęs driežas ir verslūs vietiniai
skaityti
Į finišą – geros nuotaikos, nors ir pristabdyti lėtų varžovų
skaityti
Dakaro dienoraštis 7: sankabos gedimas ir noras važiuoti toliau
skaityti
Dakaro dienoraštis 6: čempionas krito.Tegyvuoja naujas čempionas
skaityti
Dakaro dienoraštis 5: Neįtikėtina sėkmė ir brangūs suvenyrai
skaityti
Dakaro dienoraštis 4: Spygliuota viela ir brangus prižiūrėtojas
skaityti
Dakaro dienoraštis 3: Per Naujųjų sutiktuves – kaukių balius
skaityti
Dakaro dienoraštis 2: Argentiniečių troškimas – Dakaro suvenyras
skaityti
Dakaro dienoraštis: net žvaigždės Buenos Airėse virsta turistais
skaityti
Dakaro ralio dalyviai išlydėti į sunkiausias pasaulyje lenktynes
skaityti
Šturmano Edvardo Duobos įžvalgos apie artėjantį Dakaro ralį ir jame laukiančius iššūkius
skaityti
Septyni Antano Juknevičiaus patarimai, kaip žiemą valdyti automobilį
skaityti
Žalvaris-Dakar team pristatė savo automobilį
skaityti
Smėlynų vergas Antanas Juknevičius nuo žmonių nepavargsta
skaityti
Antaną Juknevičių į Dakarą nuvedė jaunystės sąmokslai
skaityti
Dakaro maratono žvaigždės prakaituoja Maroko dykumų ralyje
skaityti
Lenktynininkas A. Juknevičius Maroke prižiūrėjo kazachstaniečius
skaityti
Dakarui besirengiančio A. Juknevičiaus pagalbos prašė varžovas
skaityti
Antanas Juknevičius ir Edvardas Duoba Dakare važiuos lietuvių mechanikų kūriniu
skaityti
Prieš Dakaro ralį Antanas Juknevičius padeda varžovams
skaityti
Dakaro ralyje Antanas Juknevičius ir Edvardas Duoba sieks naujo rekordo
skaityti
Į varžybas Dakaro ralio dalyviai Antanas Juknevičius ir Edvardas Duoba vyko laužyti automobilio
skaityti

Vaizdo įrašai

viso įrašų