Dakaro dienoraštis 8: išsigandęs driežas ir verslūs vietiniai

Dakaro dienoraštis 8: išsigandęs driežas ir verslūs vietiniaiKai trasoje palyginti – tik menkos bėdos, nuotaika iš karto gerėja. Nesvarbu, kad visą kelią teko springti dulkėmis, o dideli ir aštrūs akmenys kiurdė padangas. Ankstų rytą apsivilkę švarius kombinezonus Antanas Juknevičius ir Edvardas Duoba finišą pasiekė neatpažįstamai pasikeitę: purvini, šlapi nuo prakaito, išvargę nuo įtampos. Bet pakilios nuotaikos. „Mebar“ šįsyk nebekėlė didelių rūpesčių, o už nugaros liko ne vienas priekyje iki tol buvęs varžovas. Jei ne dvi prakiurusios padangos, „Žalvario“ ekipažas finišą galėjo pasiekti dar greičiau. Tačiau po pirmadienio nakties bėdų pats finišas – daug svarbesnis už rezultatą.

Iki starto buvo likusi vos minutė, kai A.Juknevičius ir E.Duoba „Mebar“ automobiliu pagaliau išriedėjo iš stovyklos prie San Chuano. Mechanikai Juozas Čibiras ir Stasys Greičiūnas dirbo per naktį, kad sutvarkytų „nusprogusią“ sankabą, streikuojančius stabdžius ir pavarų dėžę.

Iki starto buvo vos valanda, o „Mebar“ dar buvo „padžiautas“ ant kėbulo atramų.

Mechanikai turėjo vos kelias valandas, kad sutvarkytų vos judantį lenktyninį automobilį, o darbą dar trikdė pilki dulkių debesys stovykloje. Dulkės lindo į ausis ir nosį, „Mebar“ prietaisus. Bet į startą A.Juknevičius ir E.Duoba vis dėlto spėjo.

Į stovyklą parsivežė driežą

Pakelės ir tiltai jau nuo ankstaus ryto vakar buvo nusagstyti purvinų argentiniečių, mojančių pravažiuojantiems lenktyniniams automobiliams ar vangiai stebintiems greičio ruožo atkarpas, prie kurių įmanoma privažiuoti „civiliu“ automobiliu ar tiesiog atkulniuoti pėsčiomis.

Tačiau tokių atkarpų, kuriose galima pamatyti dideliu greičiu skriejančius motociklus, automobilius, sunkvežimius ar keturračius, gana nedaug. Paprastai šimtus kilometrų maratono dalyviai lekia visiškai vieni, stebėdami tik priekyje pravažiavusiųjų sukeltus dulkių debesis ir akimis matuodami bekraštes Argentinos platybes.

Gyvybės čia yra. Pavyzdžiui, pirmadienio naktį iš kopų A.Juknevičius ir E.Duoba ant pavarų dėžės apsaugos parsivežė ne tik kelis kibirus smėlio, bet ir driežą. O kol lietuviai kapstėsi sugedus sankabai, juos smalsiai stebėjo pusiau laukinės karvių ir arklių bandos.

Tačiau važiuojant dideliu greičiu prieš akis plytinčios erdvės atrodo kone mirusios: pilkos ir be jokios gyvybės.

Trečiasis greičio ruožas – 284 km iš San Chuano į Čilesitą vėl driekėsi dabar išdžiūvusios pavasarinės upės vaga. Ten daug pavojingų išgraužų ir lyg laiptai atrodančių akmenuotų slenksčių. Užšokus ant tokio slenksčio, „skauda“ ne tik automobiliui – lenktynininkai irgi visu kūnu pajunta smūgio jėgą.

Raudonos žemės kelias su apžvalginėmis kalnų viršūnėmis ir panirimais į kanjonus Dakaro lenktynininkus vedė per vieną gražiausių Argentinos regionų. Tačiau grožėtis įstabiais vaizdais nebuvo kada.

A.Juknevičius ir E.Duoba akmenuota ir pavojinga trasa lėkė dideliu greičiu ir vis lenkė anksčiau startavusius varžovus, tačiau paskutinėje greičio ruožo atkarpoje turėjo dukart sustoti ir keisti ratą.

„Jei ne tie ratai, būtume finišavę greičiau, – įsitikinęs 86-tas antradienio rytą startavęs ir 20 varžovų galiausiai aplenkęs A.Juknevičius. – Vieną padangą, pripažįstu, pats prakirtau. Dėl antrosios – man taip ir neaišku. Lyg ir spyglys į ją įlindo, bet jis negalėjo nuleisti padangos. Mechanikai pažiūrės, gal problema kur kitur. Dėl tų padangų sugaišome, gerai, kad praleidome tik porą sunkvežimių, kitaip būtume užtrukę dar ilgiau.“

Prieš finišą lietuviai pavijo važiuojančius lėčiau – signalizuodami prašė kelio, bet jo taip ir negavo. Lėtieji numušė tempą, bet A.Juknevičius dėl to itin nepyko – Dakaro trasoje tokių atvejų būna šimtai.

Tvarko tik tai, kas būtina

Benedikto Vanago ir Andrejaus Rudnickio stovykloje  (abu Dakare važiuojantys Lietuvos ekipažai bivake šalia Čilesito vėl įsikūrė šalia) taip pat sklandė pakili nuotaika.

„Toyota Overdrive“ važiuojantis ekipažas turėjo problemų dėl stabdžių, kartą taip pat keitė padangą, bet į finišą atlėkė tuoj po lyderių dvidešimtuko.

„Jei ne stabdžiai, galėjome atvažiuoti dar greičiau“, – dėl bėdos greičio ruože pasiguodė B.Vanagas.

Nusimetę dulkėmis aplipusius kombinezonus, A.Rudnickis ir B.Vanagas antradienio pavakare nusiprausę ir persirengę švariais drabužiais vaikštinėjo aplink vis dar murziną savo automobilį, po kuriuo palindę iki išnaktų darbavosi mechanikai.

Problemų dėl technikos Dakare turi  visi. Tik vieni, pavyzdžiui, gamyklinės komandos, gali sau leisti atsivežti visą brigadą mechanikų, kurie per naktį automobilius tiesiog perrenka, kiti, kaip ir lietuvių ekipažai, po greičio ruožų tvarko tik tai, kas būtina.

Pasiūlė pagalbą už 1000 eurų

Jau antrąją Dakaro stovyklą šiąnakt supo Andų kalnai. Tolumoje stūksančios jų viršūnės atrodė tokios pat pilkos ir purvinos kaip smėlis po kojomis. Šalia – nedidelis oro uostas, todėl sportinių variklių ir stiprių elektros generatorių keliamą triukšmą bivake dar sustiprindavo kylantys ir besileidžiantys lėktuvai.

Tačiau šios nakties stovykloje buvo neįtikėtina prabanga: didžiulis stačiakampis baseinas, kuriame kaitrią dieną maudėsi atvykusieji anksčiau ar neturėjusieji daug darbo. Tokių buvo nedaug, todėl tie, kurie darbo turėjo apsčiai, pro šalį skubėdami į valgyklą greitai užkąsti, į mirkstančius baseine žiūrėjo su pavydu.

Pervažiavimuose tarp stovyklų (po greičio ruožų visiems Dakaro dalyviams iki kito bivako tenka įveikti dar bent po kelis šimtus kilometrų asfaltuotais keliais) kartais ištisą valandą ir ilgiau gali nesutikti nė vieno žmogaus. Kiek akys mato – tik saulės išdegintos stepės, kuriose į viršų stiebiasi milžiniški kaktusai.

Tačiau kai plyname lauke, kuriame, atrodo, kelių kilometrų spinduliu nėra jokios gyvenvietės, staiga išdygsta koks šešiametis purvinas bamblys – visiškai vienas bekraštėse platybėse, savotiškai nustembi. O lenktynininkus dar labiau stebina argentiniečių gebėjimas iš visko daryti verslą – net iš Dakaro maratono dalyvių nelaimės.

Tuo įsitikino ir A.Juknevičius su E.Duoba, kai strigo antrajame greičio ruože. Šie paprastai būna uždari ir saugomi, todėl į juos patekti paprasti vairuotojai niekaip negali. Tačiau argentiniečiai išradingi ir randa būdų prasibrauti net į juos.

Kai vėlų pirmadienio vakarą, likus vos 20 kilometrų iki finišo, A.Juknevičius ir E.Duoba, apsiginklavę kastuvais, kapstėsi smėlingoje ir aukštoje kopoje, lyg iš niekur išdygo trys vietiniai su visureigiu. Pasisiūlė padėti. Už 1000 eurų.

Neva visą dieną jie traukė įstrigusius smėlyje, o šie ne tik nepadėkoję, bet dar ir išgėrę jų vandenį. Todėl už dyką jie nieko nebeketina traukti. Lietuviai pagalbos atsisakė ir kliovėsi savo jėgomis, nors dėl to užgaišo ilgiau.

Pagal Dakaro taisykles padėti trasoje gali tik dalyvis dalyviui. Turtingieji važiuoja turėdami užslėptą pagalbą, Lietuvos ekipažai tokios prabangos negali sau leisti.

Dakaro trasose į pagalbą niekas pernelyg neskuba. Ypač, jei kaunasi dėl kiekvienos sekundės. Tačiau dažnai pagalbos ralio dalyviai tiesiog negali suteikti. Pavyzdžiui, truktelėti kopoje įstrigusio A.Juknevičiaus ir E.Duobos „Mebar“ pakeliui stabtelėjęs vienas ekipažas negalėjo dėl to, kad jo pavarų dėžė buvo subyrėjusi.

Iš Argentinos keliasi į Čilę

Prieš ketvirtąjį greičio ruožą visi, kas galėjo, ilsėtis ėjo anksčiau. Laukė ilga ir sunki diena. Trečiadienį Dakaras trumpam palieka Argentiną ir keliasi į Čilę, kurios siena – 4800 metrų aukščio kalnuose.

Dakaro dalyvių laukia vis sunkėjantis maršrutas – nuo kalnakasių kelių iki Atakamos dykumos realybės. 315 kilometrų bekelėmis ir dar beveik 600 km – iki stovyklos.

Normalų poilsį Dakare būtina pamiršti. Bent jau artimiausias dvi savaites.

Eglė Šilinskaitė-Puškorė, specialiai lrytas.lt, Čilesitas (Argentina) 


Visos naujienos

Paaiškėjo, kas lėmė A. Juknevičiaus šturmano sprendimą dalyvauti Dakare
skaityti
Pietų Prancūzijoje Europos dalyviai atsisveikina su Dakaro technika
skaityti
2020-ų Dakaro taisyklės: mažiau mapmenų ir nuolatinis stebėjimas elito sąrašui
skaityti
A. Juknevičiaus safario konvojus pajudėjo Prancūzijos ir Dakaro link
skaityti
Siurprizas A. Juknevičiaus stovykloje: naujas komandos pavadinimas ir partneris
skaityti
Antanas Juknevičius pristatė naujoves 2020-ųjų Dakarui
skaityti
A. Juknevičius prisiminė pirmąsias varžybas Arabijoje: kaip Šachrazados pasakoje
skaityti
5 keisčiausi įstatymai naujoje Dakaro šalyje
skaityti
Technologijos ir Dakaras – A. Juknevičiaus komanda pristato lenktynininko filtrą
skaityti
Pasaulio bekelės čempionate – „FIA“ įvertinimas Antanui Juknevičiui
skaityti
Naktį JAE kopose naują bolidą netikėtai išbandęs A. Juknevičius atskleidė Dakaro ateitį
skaityti
Namo sugrįžęs A. Juknevičius: turime atsispirti ir grįžti stipresni
skaityti
A. Juknevičius po finišo podiumo: pagal visus dėsnius turėjome nefinišuoti
skaityti
A. Juknevičius įvertino savo 10-ą Dakarą: mums tai – viena sunkiausių patirčių
skaityti
Antanas Juknevičius po permainingo etapo: ir smagu, ir liūdna
skaityti
A. Juknevičiui 8-as Dakaro ralio etapas buvo rekordinis – finišavo 13-as
skaityti
Sunkiausiose Dakaro kopose Antanas Juknevičius grįžo į TOP-20
skaityti
Pagaliau be techninių problemų važiavęs A. Juknevičius nori „išlysti“ iš nakties
skaityti
Kovą dėl išlikimo laimėjęs A. Juknevičius: visi miegantys kopose sakė nevažiuoti
skaityti
Antanas Juknevičius maratoninės dienos finiše: rodau Dariui tikrąjį Dakarą
skaityti
Metų trilerio nominacijos vertas A. Juknevičiaus startas – likimą lėmė sekundė
skaityti
Iki finišo atpuškavęs A. Juknevičius: pakėlėme Peru vandens suvartojimo rodiklius
skaityti
Tikrą pragarą kopose išgyvenęs A. Juknevičius: žiauriai gaila, bet kalti tik patys
skaityti
Pirmame Dakaro etape A. Juknevičius rinkosi alternatyvią strategiją
skaityti
Jubiliejinis A. Juknevičiaus starto podiumas: norisi kuo greičiau į trasą
skaityti
Sparčiai įveikęs formalumus A. Juknevičius atsisveikino su automobiliu iki starto podiumo
skaityti
Dakaro testuose A. Juknevičius atskleidė: sąmoningai nepasinaudojo technine naujove
skaityti
A. Juknevičiaus bolidas užsivedė iškart, tačiau mechanikai turėjo darbo
skaityti
Į 10-ą Dakarą išvykstančio A. Juknevičiaus tikslas nesikeičia: kitaip nėra ko važiuoti
skaityti
Dakaro organizatoriai seka pinigus: iš Pietų Amerikos kelsis tik vienu atveju
skaityti
Gyvenu Dakaru: 2019-ųjų naujokai ir sugrįžę paklydėliai – kokie jų šansai?
skaityti
Dakaro portretai: operatorius Ramūnas, kasmet ieškantis geriausio kadro
skaityti
Darius Vaičiulis į Dakarą skubės tiesiai iš Antarktidos: iš -40°C į +30°C
skaityti
Antanas Juknevičius oficialiai pripažintas Dakaro ralio legenda
skaityti
Formalumai Prancūzijoje sutvarkyti – Antanas Juknevičius jau laukia kelionės
skaityti
Antano Juknevičiaus komandos karavanas pasiekė Havro miestą
skaityti
Antanas Juknevičius: 2019 m. Dakare saulę išnaudosime 100%
skaityti
TOP-15 Dakare startuosiantis A. Juknevičius: išsiskirsime ir tarp milijoninių komandų
skaityti
Gyvenu Dakaru: kam atiteks favorito statusas pasitraukus „Peugeot“?
skaityti
Dakaro trasos kontūrus pamatęs A. Juknevičius: labiausiai neramina trukmė
skaityti
Dakaro pankai A. Juknevičius ir D. Vaičiulis trankiai pasitikti Lietuvoje
skaityti
Antanas Juknevičius finišo ceremonijoje: padarėme didžiulį darbą
skaityti
Antanas Juknevičius Lietuvai padovanojo įspūdingą Dakaro rekordą
skaityti
Antanas Juknevičius prieš paskutinį etapą: laukia įdomiausi 120 km
skaityti
Dėl ekologiško sprendimo A. Juknevičiui – išskirtinis Dakaro organizatorių dėmesys
skaityti
Antanas Juknevičius įvertino ilgiausią Dakaro etapą: tikra, vyriška diena
skaityti
Darius Vaičiulis prieš 12-o etapo startą: kelio knyga mirga nuo pakeitimų – laukia sunki diena
skaityti
„Super Fiambala“ kopose Antanas Juknevičius nardė lyg žuvis: lėkėm su vėjeliu
skaityti
Žadėtų kopų nesulaukęs Antanas Juknevičius nusivylė, bet finišavo TOP-20
skaityti
Antanas Juknevičius laisvą dieną norėtų spausti toliau: mums tai ne į naudą
skaityti
Maratoną be gedimų įveikęs Antanas Juknevičius: tikslas įgyvendintas
skaityti
Lyderius išguldžiusiame Dakaro etape Antanas Juknevičius – 16-as
skaityti
Darius Vaičiulis atskleidė: antroje Dakaro pusėje dar bus siurprizų
skaityti
Antanas Juknevičius šešto etapo finiše Bolivijoje: šlapia, purvina ir sunki diena
skaityti
Antanas Juknevičius apie Bolivijos aukštikalnes: važiuojame į Dariaus žaidimų aikštelę
skaityti
Į TOP-20 sugrįžęs Antanas Juknevičius: šiek tiek pykstu ant savęs
skaityti
Penktąją Dakaro dieną Antanas Juknevičius tikisi išlaikyti tempą
skaityti
Antanas Juknevičius į finišą paskutinius 40 km važiavo be galinių padangų
skaityti
Po trečiojo etapo TOP-20 įsitvirtinęs A. Juknevičius: turime išsilaikyti šioje zonoje
skaityti
Trečiame Dakaro etape Antanas Juknevičius rodė stabilumą ir finišavo 25-as
skaityti
A. Juknevičius: laukia dar viena velniškai sunki diena kopose
skaityti
Avarijų perpildytame Dakaro ralio etape A. Juknevičius įšoko į TOP-20
skaityti
Antanas Juknevičius apie antrą Dakaro ralio etapą: pagrindinis iššūkis bus naviguoti
skaityti
Pirmas Dakaro etapas pažėrė siurprizų, bėdų neišvengė ir Antanas Juknevičius
skaityti
Nuo Dakaro starto podiumo A. Juknevičius sveikino ir lietuvius ir perujiečius
skaityti
Paskutinę dieną prieš Dakaro startą A. Juknevičius stengėsi negalvoti apie laukimą
skaityti
Antanas Juknevičius serviso darbams Dakare pasitelks saulės energiją
skaityti
„CRAFT Bearings“ komanda formalumus užbaigė asmenuke ant starto podiumo
skaityti
Per 20 minučių formalumus sutvarkęs A. Juknevičius ilgiausiai užtruko fotosesijoje
skaityti
Po grūdinimo Peru kopomis – pirmi randai ant A.Juknevičiaus bolido
skaityti
Po mėnesio prikeltam A. Juknevičiaus monstrui – pirmas išbandymas
skaityti
9-tas kartas: A. Juknevičius išlydėtas į jubiliejinį Dakarą
skaityti
A.Juknevičius apie grožio konkursų elementus Dakaro ralyje
skaityti
A.Juknevičius pirmasis iš 525-ių Dakaro dalyvių sutvarkė formalumus Le Havre
skaityti
Komandos naujoves pristatęs A. Juknevičius: esame labai gerai susidirbę
skaityti
Antanas Juknevičius: vis daugiau Lietuvos verslų mato automobilių sporte naudą
skaityti
Didėja lietuvių gretos 2018-ųjų Dakaro ralyje
skaityti
Rudens vairavimo akademiją surengęs Antanas Juknevičius: kelyje privalome jaustis užtikrintai
skaityti
Antanas Juknevičius pakartojo lietuvių rekordą „FIA“ pasaulio čempionatuose – finišavo 6-as
skaityti
Antanas Juknevičius prieš „FIA“ pasaulio čempionato finišo tiesiąją: savo tikslus įvykdėme su kaupu
skaityti
„FIA“ pasaulio čempionate Kazachstane Antanas Juknevičius pakilo į TOP-5
skaityti
Antanas Juknevičius po trijų greičio ruožų: turime potencialo prasibrauti iki 5-uko
skaityti
Antroji „FIA“ pasaulio čempionato etapo diena: Antanas Juknevičius finišavo 6-as
skaityti
Pirmame „FIA“ pasaulio čempionato greičio ruože Kazachstane Antanas Juknevičius – 7-as
skaityti
Pasiruošę startui: Antanas Juknevičius įveikė griežtas Kazachstano ralio komisijas
skaityti
Antano Juknevičiaus technika iškeliavo į pasaulio čempionato etapą Kazachstane
skaityti
Antanas Juknevičius dalyvaus „Cross-Country“ pasaulio čempionato etape Kazachstane
skaityti
Antanas Juknevičius atskleidė šturmaną ir pasidalino mintimis apie 2018-ųjų Dakaro trasą
skaityti
Minios žmonių pasitiktas Dakaro vilkas Antanas Juknevičius: šis kartas – ypatingas
skaityti
Antanas Juknevičius po Dakaro finišo podiumo: buvome subrendę rezultatui
skaityti
Antanas Juknevičius pasiekė geriausią visų laikų Baltijos šalių sportininkų rezultatą Dakaro raliuose
skaityti
Antanas Juknevičius po etapo priartinusio prie Baltijos šalių rekordo: turime sėkmingai pasiekti finišą
skaityti
Iki Dakaro pabaigos – vos 2 etapai, ko galime laukti iš lyderių ir lietuvių?
skaityti
10-ame Dakaro ralio etape sublizgėjęs A. Juknevičius įšoko į „Top-20”
skaityti
Liūtys Dakare nuplovė bivuaką ir 9 etapą, nuošliaužos pasiglemžė kaimą
skaityti
Viename sunkiausių 2017-ųjų Dakaro etapų A. Juknevičius finišavo 21-as
skaityti
Be mechanikų naktį praleidusių dalyvių Dakare laukia ilga diena
skaityti
A. Juknevičius po įspūdingo šuolio į 22-ą vietą: dienos planas įvykdytas
skaityti
Lietus skandina Dakaro ralį: sutrumpinta ir pirmadienio maratoninė diena
skaityti
Bolivijos prezidentą sužavėjo Lietuvos ir Bolivijos vėliavų panašumai
skaityti
Atšauktas šeštasis Dakaro ralio etapas – lenktynininkai turės dvi dienas poilsio
skaityti
Su techniniais sunkumais susidūręs A. Juknevičius: svarbiausia finišavome, kausimės toliau
skaityti
Dakaras keliasi į Boliviją: vaizdai iš skurdžiausios žemyno šalies su įspūdingiausiais peizažais
skaityti
Po navigacinių sunkumų atsitiesęs A. Juknevičius: privalome atkovoti prarastą laiką
skaityti
Sniegas, tramplynai ir fesh fesh dulkės – Antano Juknevičiaus įspūdžiai iš Dakaro etapo-žudiko
skaityti
20-oje vietoje finišavęs A. Juknevičius: pirmuose kilometruose aplink buvo chaosas
skaityti
A. Juknevičius apie laukiantį 5 km aukščio iššūkį: visiems bus sunku, bet tai – šansas mums
skaityti
Antanas Juknevičius į 23-ią vietą pakilo važiuodamas vos trimis bėgiais
skaityti
Pasigrožėkite: Dakaro ralio etapo Paragvajuje vaizdai
skaityti
Antanas Juknevičius 8-ą karta karjeroje kilo ant Dakaro ralio starto podiumo
skaityti
Lietuvių komandos įsisuko į Dakaro formalumų maratoną
skaityti
Pamatykite iš arti: Dakaro bolido testai kovinėmis sąlygomis
skaityti
Prasidėjo Antano Juknevičiaus automobilio bandymų sesija
skaityti
Daugiau nei 1000 km įveikę lietuviai įsikūrė Dakaro starto vietoje Paragvajuje
skaityti
Pirmieji lietuviai Argentinoje atsiėmė Dakaro ralio techniką
skaityti
Dakaro vilkas Antanas Juknevičius išlydėtas į sunkiausias pasaulio lenktynes
skaityti
Į pirmąjį Dakaro iššūkį sparnus pakėlęs D. Vaičiulis: atėjo laikas dar vienam nuotykiui
skaityti
Dakaro komandos sudėtis: pareigos, užduotys ir svarba
skaityti
Dakaro lietuvių palaikymo stovykloje – modifikuotų visureigių desantas
skaityti
Technologinės lenktynės Dakaro ralyje: ar žmogus vis dar lemia rezultatą?
skaityti
Į Pietų Ameriką Dakaro techniką išsiuntęs A. Juknevičius: likęs mėnuo – tikra kankynė
skaityti
A. Juknevičius apie Dakaro trasą: jei tai – ne reklaminis triukas, sunkumai mums patinka
skaityti
„CRAFT Bearings“ – naujas pagrindinis Antano Juknevičiaus komandos partneris
skaityti
Oficialiai pristatyta Antano Juknevičiaus komanda ir Dakaro automobilis
skaityti
Lygiai 60 dienų iki starto: kaip Dakaro pamokas išmoko A. Juknevičiaus komanda
skaityti
Lėktuvo kapitono kėdę išbandęs A. Juknevičius: spaudi gazą, o suka į dešinę
skaityti
Naujasis Antano Juknevičiaus šturmanas – orientacininkas, alpinistas ir gyvenimo „pankas“
skaityti
Labdaros renginyje paaukota 5000 eurų naujam vaikų namų būstui
skaityti
Kazachstano ralyje – vietinio lenktynininko pergalė, A. Juknevičius – pirmas standartinių bolidų klasėje
skaityti
Antanas Juknevičius sėkmingai startavo Kazachstano ralyje
skaityti
A. Juknevičius: be stipraus techninio užnugario Dakaras – neįveikiamas
skaityti
Oficialiai pristatytas 2017-ųjų Dakaro maršrutas: Paragvajus, Bolivija, Argentina
skaityti
A. Juknevičius įgūdžius tobulino pasaulio „Cross Country Rally“ čempionato trasose
skaityti
Elitinės komandos vadovo kedės atsisakęs A. Juknevičius: svarbu pasiruošti Dakarui
skaityti
Po beveik du mėnesius trukusios kelionės į Lietuva sugrįžo A. Juknevičiaus technika
skaityti
Dakaro inžinierius M. Bernotas: šiame sporte svarbi kiekviena smulkmena
skaityti
Antanas Juknevičius į Lietuvą grįžo su šypsena ir kupinas naujų idėjų
skaityti
Antanas Juknevičius savo šeštą Dakaro ralį įvertino kaip naują pradžią
skaityti
Prieš Dakaro finišą – Argentinos lietuvių dovanos ir linkėjimai A. Juknevičiui
skaityti
Į klasikinio ralio trasas grįžusiame 12-ame Dakaro ralio etape – A. Juknevičiaus stabilumas
skaityti
Po permainingo 11-ojo Dakaro etapo A. Juknevičius rankų nenuleidžia
skaityti
Lyg žuvis vandenyje: A. Juknevičius kopose pasiekė geriausią šių metų lietuvių rezultatą Dakare
skaityti
Achilo kulnas: A.Juknevičiaus pastangas nubraukė stiprintuvo problemos
skaityti
Pirmuose kilometruose pusvalandį praradęs A. Juknevičius yrėsi iš rikiuotės galo
skaityti
36 pozicijomis pakilęs A. Juknevičius paskutinius kilometrus važiavo be vairo stiprintuvo
skaityti
A.Juknevičius: ginklų nesudedame, važiuosime toliau
skaityti
Antanas Juknevičius maratoniniame etape džiaugėsi radęs balansą tarp greičio ir atsargumo
skaityti
Prieš maratoninį greičio ruožą Antanas Juknevičius tausojo techniką
skaityti
A.Juknevičius: su patikimu automobiliu važiuoti vienas malonumas
skaityti
Antaną Juknevičių Dakaro prologe pristabdė „MINI“ avarija
skaityti
„Edas Racing Team“ komanda įveikė Dakaro formalumų maratoną
skaityti
Paskutiniai štrichai prieš Dakaro startą: „Edas Racing Team“ testai „Overdrive“ stovykloje
skaityti
Atsiimdamas apgadintą techniką Antanas Juknevičius neprarado puikios nuotaikos
skaityti
Antanas Juknevičius išlydėtas jau į 6-ąjį Dakaro ralį
skaityti
Edvardas Duoba: kiekvienas turime savo hobį, maniškis – Dakaras
skaityti
Labdaros renginyje vaikų globos namų auklėtiniai klausėsi Dakaro istorijų
skaityti
Dakaro šturmanas Mindaugas Slapšys: į mano gyvenimą vėl grįžo dulkės
skaityti
Antanui Juknevičiui – aukso vertės galimybė iš Dakaro lyderių
skaityti
Už puikų pasiruošimą Dakaro organizatorių įvertinta Antano Juknevičiaus komanda
skaityti
Antanui Juknevičiui – Lietuvos automobilių sporto legendos palaikymas
skaityti
Į Dakarą išlydėtas unikalaus dizaino A. Juknevičiaus automobilis
skaityti
A. Juknevičiaus komandos pavadinime – duoklė draugui ir lietuviškai tapatybei
skaityti
A. Juknevičius Dakaro ralyje startuos su nauju šturmanu, E. Duoba tapo komandos vadovu
skaityti
Antanas Juknevičius pristato įspūdingą naująjį Dakaro bolidą
skaityti
Patvirtintas naujasis Dakaro maršrutas: 2016-ųjų ralis vyks Argentinoje ir Bolivijoje
skaityti
2016-ų Dakare startuosiantis A. Juknevičius: būsime žymiai konkurencingesni
skaityti
Peru pasitraukia iš 2016-ų Dakaro
skaityti
Paremkite mūsų komandą savo 2% GPM.
skaityti
Susitikimas su mūsų Žalvaris Dakar komandos fanais
skaityti
Nematomas Dakaras: pinigai gali beveik viską
skaityti
Dakaro dienoraštis 17: neatremiama pragaro trauka
skaityti
A. Juknevičius: „Mes tarsi darome dvigubai sunkesnį darbą“
skaityti
Dakaro dienoraštis 16: pavojus nebaigti ralio – vis dar realus
skaityti
Dakaro dienoraštis 15: kelionė į plėšikų ir žudikų miestą
skaityti
Dakaro dienoraštis 14: lietuviai iš kalnų grįžo alkani ir sušalę
skaityti
Dakaro dienoraštis 13: lietuvius vėl bandė apvogti
skaityti
Devintajame etape Antanas Juknevičius ir Edvardas Duoba buvo greitesni už B. Vanago ekipažą
skaityti
Dakaro dienoraštis 12: kas bandė apvogti lietuvių automobilį?
skaityti
Dakaro dienoraštis 11: apie realią grėsmę nebegrįžti
skaityti
Dakaro dienoraštis 10: svarbiausia savybė – niekada nepasiduoti
skaityti
Dakaro dienoraštis 9: apie tikėjimą, kad viskas bus gerai
skaityti
A. Juknevičiaus automobilis streikuoja, komanda juokauja
skaityti
Sustoti nepriverčia net ir streikuojantis automobilis
skaityti

Dabar skaitote

Į finišą – geros nuotaikos, nors ir pristabdyti lėtų varžovų
skaityti
Dakaro dienoraštis 7: sankabos gedimas ir noras važiuoti toliau
skaityti
Dakaro dienoraštis 6: čempionas krito.Tegyvuoja naujas čempionas
skaityti
Dakaro dienoraštis 5: Neįtikėtina sėkmė ir brangūs suvenyrai
skaityti
Dakaro dienoraštis 4: Spygliuota viela ir brangus prižiūrėtojas
skaityti
Dakaro dienoraštis 3: Per Naujųjų sutiktuves – kaukių balius
skaityti
Dakaro dienoraštis 2: Argentiniečių troškimas – Dakaro suvenyras
skaityti
Dakaro dienoraštis: net žvaigždės Buenos Airėse virsta turistais
skaityti
Dakaro ralio dalyviai išlydėti į sunkiausias pasaulyje lenktynes
skaityti
Šturmano Edvardo Duobos įžvalgos apie artėjantį Dakaro ralį ir jame laukiančius iššūkius
skaityti
Septyni Antano Juknevičiaus patarimai, kaip žiemą valdyti automobilį
skaityti
Žalvaris-Dakar team pristatė savo automobilį
skaityti
Smėlynų vergas Antanas Juknevičius nuo žmonių nepavargsta
skaityti
Antaną Juknevičių į Dakarą nuvedė jaunystės sąmokslai
skaityti
Dakaro maratono žvaigždės prakaituoja Maroko dykumų ralyje
skaityti
Lenktynininkas A. Juknevičius Maroke prižiūrėjo kazachstaniečius
skaityti
Dakarui besirengiančio A. Juknevičiaus pagalbos prašė varžovas
skaityti
Antanas Juknevičius ir Edvardas Duoba Dakare važiuos lietuvių mechanikų kūriniu
skaityti
Prieš Dakaro ralį Antanas Juknevičius padeda varžovams
skaityti
Dakaro ralyje Antanas Juknevičius ir Edvardas Duoba sieks naujo rekordo
skaityti
Į varžybas Dakaro ralio dalyviai Antanas Juknevičius ir Edvardas Duoba vyko laužyti automobilio
skaityti

Vaizdo įrašai

viso įrašų