Dakaro inžinierius M. Bernotas: šiame sporte svarbi kiekviena smulkmena

Marius BernotasDidžiulio susidomėjimo sulaukiantys renginiai Lietuvoje galėtų būti skirstomi į dvi kategorijas – su krepšiniu susiję ir kiti. Pastarojoje kategorijoje jau kurį laiką savo gerbėjų ratą didina sunkiausiu žmogaus ir technikos išbandymu vadinamas Dakaro ralis. Lietuvos lenktynininkai dalyvaujantys jame linksniuojami bene visuose žiniasklaidos šaltiniuose ir kiekvienas jų žingsnis vertinamas tūkstančių stebinčiųjų. Nepaisant to, pasislėpę už fotoaparatų blyksčių ir už lenktyninių nugarų stoviniuoja ir pilkieji Dakaro herojai, sulaukiantys kur kas mažiau dėmesio – mechanikai ir inžinieriai.

Vairuoti galingą visureigį, skrosti dykumas ir serpentinus garsiajame Dakaro ralyje svajoja daugelis, tačiau yra ir kita grupė žmonių. Tų, kurie trokšta ištisas naktis gulėti ant šaltos žemės sukiojant varžtus, kasdieną tikrinti kiekvienos automobilio detalės stovį, miegoti po keletą valandų per parą ir televizijoje rodomą varžybų grožį matyti lyg miražą. Kaip teigia „Edas Racing Team“ komandos inžinierius Marijus Bernotas, turi būti rimtai susirgęs, kad imtumeisi šio darbo, nes Dakaro ralyje mechanikams nėra jokios romantikos.

Marijau, kaip susipažinote su Antanu ir pradėjote dirbti su Dakaro projektu?
Su Antanu esame seni pažįstami dar nuo tų laikų, kai jis pradėjo dalyvauti bekelės varžybose prieš 10-15 metų. Tais laikais teko atlikti keletą darbų prie jo vairuojamų automobilių, tačiau rimčiau pradėjome bendradarbiauti 2014-aisiais. Tuomet dirbome su „Mebar“ automobiliu, o mūsų užduotis buvo peržiūrėti ir kiek leis laikas – perrinkti automobilį ir pagrindines jo sistemas. Įdėjome daug darbo, ištaisėme daug klaidų, kurios buvo padarytos kuriant automobilį, bet žinant, jog tai nuo pagrindų surinktas bolidas, naujų problemų vis atsirasdavo ir bandymuose, ir Dakare. Antanui grįžus iš Pietų Amerikos turėjome planą išgydyti visas silpnas automobilio vietas, kurios per pasiruošimą, bandymus ir Dakarą išryškėjo kaip problemiškos. Planuoti galima daug, o gyvenime dažnai vis tiek atsitinka ne taip. Atkeliavo naujasis automobilis ir prasidėjo darbai prie jo. Taip ir įsivėlėme į tą Dakaro avantiūrą.

Pirmą kartą dirbote su „Overdrive“ bolidu, kuo techniškai skiriasi toks, gamyklinis, ir įprastas Dakaro automobilis?
Pagrindinis skirtumas turbūt yra tas, jog šis modelis eksploatuojamas jau daug metų ir jį naudoja daugybė skirtingų komandų įvairiomis sąlygomis. Net ir pačios geriausios Dakaro inžinierius M. Bernotas: šiame sporte svarbi kiekviena smulkmena gamyklos kurdamos automobilius Dakarui negali nuspėti visko iš pirmo karto, kaip matėme su „Peugeot“ atėjimu 2015-aisiais. Kiekvienos varžybos, bandymai atskleidžia naujų dalykų apie techniką, išryškina jos silpnas vietas. Kartais jos atsiranda ten, kur niekas jų nesitiki ir nelaukia. Sąlygos, kuriomis lenktyniaujama, kiekvienose varžybose ir net jų etapuose skiriasi. Kartais net ir sekundei susidedantis temperatūrų, slėgio, kelio dangos, drėgmės ir įvairiausių kitų dedamųjų junginys gali pažeisti tokias vietas, kurios pagal visus turimus duomenis ir patirtį turėtų atlaikyti daug didesnes apkrovas. Tokiu būdu, bėgant laikui, šie automobiliai yra tobulinami. Taigi pagrindinis gamyklinio bolido pranašumas prieš kitus yra tai, jog beveik visi komponentai ir mazgai yra tobulinti ilgą laiką. Taip pat, labai svarbus ir kitas inžinerinis etapas baigus automobilį komplektuoti – jo nustatymų sureguliavimas atitinkamoms trasoms, kelio dangoms ir pan. Šis reguliavimas apima didžiulius skaičiavimus ratų išvirtimo, padangų pasirinkimo, slėgio, važiuoklės ir visais kitais susijusiais aspektais, o turint žinių apie būtent tokio automobilio parametrus įvairiomis sąlygomis tai padaryti kur kas lengviau. 

Koks darbų sąrašas buvo parengtas ruošiant „Overdrive“ 2016-ųjų Dakarui?
Kadangi automobilis jau buvo įveikęs keletą Dakaro ralių, pas mus jis turėjo atkeliauti jau po belgų inžinerinės komandos peržiūros, tačiau atvykus pastebėjome, kad ne visi darbai buvo atlikti. Per mėnesį laiko automobilį išardėme ir perrinkome, tuo pačiu metu komplektuodami atsarginių detalių sąrašą ir kurdami naujas detales bei ieškodami sprendimų į dar neatsakytus klausimus. Net jei tik atvykus automobiliui darbų sąrašas buvo nemažas, jis laikui bėgant tikri netrumpėjo. Kaip ir kiekvieno projekto eigoje atsirado naujų darbų, kurių neplanavome. Dažnai keičiant vieną ar kitą komponentą pagal planą, atsiveria aiškesnis vaizdas ir pamatai dar daugiau dalykų, kuriuos galėtum patobulinti, taigi imiesi ir jų. Dakaras ir automobilių sportas apskritai yra brangus žaidimas ir ilgą darbą vainikuoja viena, ar Dakaro atveju, kelios dienos lenktynių. Privalu visus pasiruošimo darbus atlikti maksimaliai gerai, kad būtų sumažinta rizika baigti varžybas ankščiau laiko. 

Dabar kai automobilis jau įveikė Dakaro ralį, ar galėtumėte įvertinti, kurios automobilio dalys ar mazgai tvirčiausi, o kurie labiausiai pažeidžiami?
Kalbant apie tvirčiausias sistemas ir komponentus būtų labai sunku įvardinti vieną. Automobilis turi tikrai patikimą variklį, išbandytą ir pajėgią greičių dėžę, su kuria važiuoja beveik visos komandos. Reduktoriai, sumontuoti šiame automobilyje, yra labai geri, tačiau svarbu juos keisti griežtai laikantis tarnavimo laiko grafiko. Su pakaba taip pat neiškilo jokių problemų viso Dakaro metu. Kalbant apie silpnesnes vietas, greičiausiai skaitytojai jau geriau žino (šypsosi). Turėjome tikrai nemalonią ir visiškai netikėtą patirtį su vairo kolonėle. Visos turimos kolonėles ruošiantis Dakarui buvo perrinktos, pakeisti visi guoliai, įvorės, slėginiai žiedai ir kiti elementai. Profilaktiškai pakeitėme komponentus sertifikuotais produktais, tačiau vis tiek patyrėme gedimą. Nors tiksliai negalime teigti, bet spėjame, kad tai galėjo nutikti dėl to, jog prieš tai naudoti komponentai buvo kitos bendrovės gamybos. Kalbant apie tą garsųjį vairo stiprintuvą, būtent ši vieta tokio tipo „Overdrive“ boliduose yra silpnoji arba – užprogramuotos klaidos vieta. Ji nebuvo pakankamai ištobulinta modelio kūrimo metu, todėl dabar su šiomis bėdomis susiduria visos tokio tipo automobilius vairuojančios komandos. Tikrai galima dirbti ir spręsti šias problemas. Teoriškai mes žinome, kaip galima šią sistemą patobulinti ir kokius žingsnius turime žengti. Nepaisant to, praktikoje yra privalu patobulinimus išbandyti sąlygomis, artimomis Pietų Amerikos aukštikalnėms, slėgiams ir temperatūroms. Tai reiškia didžiules investicijas ir net po jų niekas nebus garantuotas, kad išbandyta sistema nesuges varžybose. Kiekvienas elementas sportiniame automobilyje turi savo tarnavimo laiką, kuriam išsekus jis privalo būti keičiamas, nežiūrint į tai, kokia jo būklė vizualiai. Įdiegiant naują detalę ar net visą sistemą, toks laikas būtų nežinomas ir paaiškėtų tik sukaupus labai daug patirties. 

Dakaro inžinierius M. Bernotas: šiame sporte svarbi kiekviena smulkmena Sakoma, kad Dakaro bivuake atsidaro savotiškas turgus – keičiamasi detalėmis, perkama ir parduodama, vadovaujantis kitais įkainiais, kaip gi yra iš tiesų?
Kalbant apie skolinimą, skolinimąsi ar dalijimąsi – tai vyksta tik tarp lietuviškų ekipažų. Mes visi suprantame, kad esame tautiečiai ir jei turime galimybę – visuomet padedame vieni kitiems. Kalbant apie kitas komandas, vienos vežasi daugiau, kitos mažiau atsarginių dalių. O tos, kurios detalių nepanaudoja, gali jas parduoti. Tačiau visiems aišku, jog Dakare vyrauja visai kitokios kainos. Čia už dalį gali sumokėti keletą kartų daugiau, bet tai yra natūralu. Pusiau juokais, pusiau rimtai galima teigti, kad komandos, kurių turimos detalės būna paklausios, tikrai pasidengia nemažą dalį Dakaro kaštų. 

Esate dirbę su daugybe sportininkų, kaip įvertintumėte Antano vairavimą – kaip draugišką technikai ar agresyvų?
Kartu su Antanu daug kalbėjome ir abu buvome tos pačios nuomonės, kad Dakare svarbu surasti savo tempą. Suprantama, kad tai buvo pirmos varžybos su šiuo automobiliu ir ta adaptacija turėjo įvykti. Bet kurioje automobilių sporto disciplinoje lenktyniaujant pajėgia technika svarbu, kad ne automobilis užgožtų vairuotoją savo galia, o vairuotojas pilnai kontroliuotų situaciją. Manau, jog Antanas tikrai padarė didžiulį darbą, o ir Mindaugas prisidėjo prie to, kad tempas būtų stabilus ir technika nebūtų laužoma. 

Ar jis vienas iš tų pilotų kuris gilinasi į mechanikų darbą, domisi pasirengimu kiekvienos dienos startui? 
Besiruošiant Dakarui Antanas tikrai daug laiko praleisdavo dirbtuvėse, domėjosi, padarė didžiulį darbą pasinaudodamas savo ryšiais ir padėjo mums suorganizuoti visas atsargines dalis. Dakaro metu mes turėjome aiškų planą, kuris leido tiek sportininkams gauti kuo daugiau poilsio, tiek mums pasidaryti kuo daugiau darbų. Po kiekvieno finišo apie valandą laiko kartu su visa mechanikų komanda ir lenktynininkais praleisdavome aptardami dienos greičio ruožą ir automobilį. Sportininkai papasakodavo visus pastebėjimus apie tai, kaip automobilis elgėsi trasoje, kokie neatpažinti garsai buvo girdimi, o mes tuomet imdavomės darbo. 

Kokie buvo didžiausi iššūkiai Dakaro mechanikams – nuovargis, tamsa ar aukštis?
Sunkiausia, mano nuomone, yra miego trūkumas, tik tada reitinguočiau pervažiavimus. Abu šie dalykai tavo organizmą veikia kartu – dirbdamas iki vėlyvos nakties ar ryto teoriškai galėtum dar numigti, tačiau reikia važiuoti didelius atstumus iki kito bivuako. Sunkvežimyje išsimiegoti kelionės metu yra be galo sunku, nebent esi tikrai išsekęs ir užmigtum bet kokiomis sąlygomis. Mūsų atveju neturėjome labai daug darbo su automobiliu, tačiau profilaktiškai keitėme tikrai daug dalių. Nepamenu tokios nakties, kai būtume nuėję miegoti ankščiau nei 3 val. nakties, o dėl organizatorių grafiko būdavo net ir tokių atvejų, kai visą naktį ruoši automobilį ir nemiegojęs išleidi lenktynininkus į trasą. 

Kasdienybė, jei galima ją taip pavadinti. Kokia ji Dakaro mechanikų komandai?
Visi kasdieniniai darbai priklauso nuo greičio ruožo ir jo metu įveikto atstumo. Kiekvienas agregatas turi savo tarnavimo laiką ir jei įveiktų kilometrų skaičius sutapo su tos dienos įveiktu atstumu, nesvarbu, kokia tai detalė – ji keičiama. Taip pat kiekvienos dienos privalomas darbas – švara. Būtina nuplauti automobilį iš išorės bei išsisiurbti vidų. Tai ypač aktualu po tokių greičio ruožų, kur daugiau fesh-fesh tipo dulkių. Jos patenka net į mažiausius tarpelius ir visus agregatus. Taigi po kiekvieno etapo svarbu kruopščiai nusiplauti ir išsisiurbti kiekvieną sistemą. Mūsų mechanikų komandoje tvarka buvo aiški – kiekvienas dirbantysis buvo atsakingas už tam tikras bolido dalis. Vienas – už galinę važiuoklę, kitas – už priekinę, trečias už variklį ir pan. Tokia sistema leido mums palaikyti tvarką ir efektyviau vykdyti darbus.

Daugelis svajoja Dakare sudalyvauti už vairo, bet yra ir tokių, kaip sakote, automobilių sportu „sergančių“ mechanikų, ką jiems patartumėte?
Tai yra ilgas kelias. Turi daug metų to siekti ir tikslingai dirbti bei kaupti patirtį. Mokytis, mokytis ir dar kartą mokytis. Pats nesuskaičiuočiau, kiek esu pravažinėjęs varžybų – nuo paprasčiausių vietinio lygio lenktynių iki aukščiausio lygio. Tačiau net ir to neužtenka. Tokio lygio varžybose mechanikai privalo mokėti spręsti problemas greitai, efektyviai ir maksimaliai tiksliai. Mano nuomone, labai svarbu suprasti ir išlaikyti filosofiją, jog smulkmenų nebūna. Kiekviena smulkmena, kuri nesulaukė tavo dėmesio ankščiau ar vėliau tau primins apie save. Bet kuriuo atveju, turi būti susirgęs šiuo sportu, nes romantikos mechanikams nei Dakare, nei bet kuriose aukščiausio lygio varžybose nėra. Viso tavo sunkaus darbo laiko sąnaudos geriausiai atsispindi tik finiše – jei jį pasiekei, džiaugiesi, jei dar ir pavyko pasiekti neblogą rezultatą – džiaugsmas dvigubas. 

 


Visos naujienos

Pietų Prancūzijoje Europos dalyviai atsisveikina su Dakaro technika
skaityti
2020-ų Dakaro taisyklės: mažiau mapmenų ir nuolatinis stebėjimas elito sąrašui
skaityti
A. Juknevičiaus safario konvojus pajudėjo Prancūzijos ir Dakaro link
skaityti
Siurprizas A. Juknevičiaus stovykloje: naujas komandos pavadinimas ir partneris
skaityti
Antanas Juknevičius pristatė naujoves 2020-ųjų Dakarui
skaityti
A. Juknevičius prisiminė pirmąsias varžybas Arabijoje: kaip Šachrazados pasakoje
skaityti
5 keisčiausi įstatymai naujoje Dakaro šalyje
skaityti
Technologijos ir Dakaras – A. Juknevičiaus komanda pristato lenktynininko filtrą
skaityti
Pasaulio bekelės čempionate – „FIA“ įvertinimas Antanui Juknevičiui
skaityti
Naktį JAE kopose naują bolidą netikėtai išbandęs A. Juknevičius atskleidė Dakaro ateitį
skaityti
Namo sugrįžęs A. Juknevičius: turime atsispirti ir grįžti stipresni
skaityti
A. Juknevičius po finišo podiumo: pagal visus dėsnius turėjome nefinišuoti
skaityti
A. Juknevičius įvertino savo 10-ą Dakarą: mums tai – viena sunkiausių patirčių
skaityti
Antanas Juknevičius po permainingo etapo: ir smagu, ir liūdna
skaityti
A. Juknevičiui 8-as Dakaro ralio etapas buvo rekordinis – finišavo 13-as
skaityti
Sunkiausiose Dakaro kopose Antanas Juknevičius grįžo į TOP-20
skaityti
Pagaliau be techninių problemų važiavęs A. Juknevičius nori „išlysti“ iš nakties
skaityti
Kovą dėl išlikimo laimėjęs A. Juknevičius: visi miegantys kopose sakė nevažiuoti
skaityti
Antanas Juknevičius maratoninės dienos finiše: rodau Dariui tikrąjį Dakarą
skaityti
Metų trilerio nominacijos vertas A. Juknevičiaus startas – likimą lėmė sekundė
skaityti
Iki finišo atpuškavęs A. Juknevičius: pakėlėme Peru vandens suvartojimo rodiklius
skaityti
Tikrą pragarą kopose išgyvenęs A. Juknevičius: žiauriai gaila, bet kalti tik patys
skaityti
Pirmame Dakaro etape A. Juknevičius rinkosi alternatyvią strategiją
skaityti
Jubiliejinis A. Juknevičiaus starto podiumas: norisi kuo greičiau į trasą
skaityti
Sparčiai įveikęs formalumus A. Juknevičius atsisveikino su automobiliu iki starto podiumo
skaityti
Dakaro testuose A. Juknevičius atskleidė: sąmoningai nepasinaudojo technine naujove
skaityti
A. Juknevičiaus bolidas užsivedė iškart, tačiau mechanikai turėjo darbo
skaityti
Į 10-ą Dakarą išvykstančio A. Juknevičiaus tikslas nesikeičia: kitaip nėra ko važiuoti
skaityti
Dakaro organizatoriai seka pinigus: iš Pietų Amerikos kelsis tik vienu atveju
skaityti
Gyvenu Dakaru: 2019-ųjų naujokai ir sugrįžę paklydėliai – kokie jų šansai?
skaityti
Dakaro portretai: operatorius Ramūnas, kasmet ieškantis geriausio kadro
skaityti
Darius Vaičiulis į Dakarą skubės tiesiai iš Antarktidos: iš -40°C į +30°C
skaityti
Antanas Juknevičius oficialiai pripažintas Dakaro ralio legenda
skaityti
Formalumai Prancūzijoje sutvarkyti – Antanas Juknevičius jau laukia kelionės
skaityti
Antano Juknevičiaus komandos karavanas pasiekė Havro miestą
skaityti
Antanas Juknevičius: 2019 m. Dakare saulę išnaudosime 100%
skaityti
TOP-15 Dakare startuosiantis A. Juknevičius: išsiskirsime ir tarp milijoninių komandų
skaityti
Gyvenu Dakaru: kam atiteks favorito statusas pasitraukus „Peugeot“?
skaityti
Dakaro trasos kontūrus pamatęs A. Juknevičius: labiausiai neramina trukmė
skaityti
Dakaro pankai A. Juknevičius ir D. Vaičiulis trankiai pasitikti Lietuvoje
skaityti
Antanas Juknevičius finišo ceremonijoje: padarėme didžiulį darbą
skaityti
Antanas Juknevičius Lietuvai padovanojo įspūdingą Dakaro rekordą
skaityti
Antanas Juknevičius prieš paskutinį etapą: laukia įdomiausi 120 km
skaityti
Dėl ekologiško sprendimo A. Juknevičiui – išskirtinis Dakaro organizatorių dėmesys
skaityti
Antanas Juknevičius įvertino ilgiausią Dakaro etapą: tikra, vyriška diena
skaityti
Darius Vaičiulis prieš 12-o etapo startą: kelio knyga mirga nuo pakeitimų – laukia sunki diena
skaityti
„Super Fiambala“ kopose Antanas Juknevičius nardė lyg žuvis: lėkėm su vėjeliu
skaityti
Žadėtų kopų nesulaukęs Antanas Juknevičius nusivylė, bet finišavo TOP-20
skaityti
Antanas Juknevičius laisvą dieną norėtų spausti toliau: mums tai ne į naudą
skaityti
Maratoną be gedimų įveikęs Antanas Juknevičius: tikslas įgyvendintas
skaityti
Lyderius išguldžiusiame Dakaro etape Antanas Juknevičius – 16-as
skaityti
Darius Vaičiulis atskleidė: antroje Dakaro pusėje dar bus siurprizų
skaityti
Antanas Juknevičius šešto etapo finiše Bolivijoje: šlapia, purvina ir sunki diena
skaityti
Antanas Juknevičius apie Bolivijos aukštikalnes: važiuojame į Dariaus žaidimų aikštelę
skaityti
Į TOP-20 sugrįžęs Antanas Juknevičius: šiek tiek pykstu ant savęs
skaityti
Penktąją Dakaro dieną Antanas Juknevičius tikisi išlaikyti tempą
skaityti
Antanas Juknevičius į finišą paskutinius 40 km važiavo be galinių padangų
skaityti
Po trečiojo etapo TOP-20 įsitvirtinęs A. Juknevičius: turime išsilaikyti šioje zonoje
skaityti
Trečiame Dakaro etape Antanas Juknevičius rodė stabilumą ir finišavo 25-as
skaityti
A. Juknevičius: laukia dar viena velniškai sunki diena kopose
skaityti
Avarijų perpildytame Dakaro ralio etape A. Juknevičius įšoko į TOP-20
skaityti
Antanas Juknevičius apie antrą Dakaro ralio etapą: pagrindinis iššūkis bus naviguoti
skaityti
Pirmas Dakaro etapas pažėrė siurprizų, bėdų neišvengė ir Antanas Juknevičius
skaityti
Nuo Dakaro starto podiumo A. Juknevičius sveikino ir lietuvius ir perujiečius
skaityti
Paskutinę dieną prieš Dakaro startą A. Juknevičius stengėsi negalvoti apie laukimą
skaityti
Antanas Juknevičius serviso darbams Dakare pasitelks saulės energiją
skaityti
„CRAFT Bearings“ komanda formalumus užbaigė asmenuke ant starto podiumo
skaityti
Per 20 minučių formalumus sutvarkęs A. Juknevičius ilgiausiai užtruko fotosesijoje
skaityti
Po grūdinimo Peru kopomis – pirmi randai ant A.Juknevičiaus bolido
skaityti
Po mėnesio prikeltam A. Juknevičiaus monstrui – pirmas išbandymas
skaityti
9-tas kartas: A. Juknevičius išlydėtas į jubiliejinį Dakarą
skaityti
A.Juknevičius apie grožio konkursų elementus Dakaro ralyje
skaityti
A.Juknevičius pirmasis iš 525-ių Dakaro dalyvių sutvarkė formalumus Le Havre
skaityti
Komandos naujoves pristatęs A. Juknevičius: esame labai gerai susidirbę
skaityti
Antanas Juknevičius: vis daugiau Lietuvos verslų mato automobilių sporte naudą
skaityti
Didėja lietuvių gretos 2018-ųjų Dakaro ralyje
skaityti
Rudens vairavimo akademiją surengęs Antanas Juknevičius: kelyje privalome jaustis užtikrintai
skaityti
Antanas Juknevičius pakartojo lietuvių rekordą „FIA“ pasaulio čempionatuose – finišavo 6-as
skaityti
Antanas Juknevičius prieš „FIA“ pasaulio čempionato finišo tiesiąją: savo tikslus įvykdėme su kaupu
skaityti
„FIA“ pasaulio čempionate Kazachstane Antanas Juknevičius pakilo į TOP-5
skaityti
Antanas Juknevičius po trijų greičio ruožų: turime potencialo prasibrauti iki 5-uko
skaityti
Antroji „FIA“ pasaulio čempionato etapo diena: Antanas Juknevičius finišavo 6-as
skaityti
Pirmame „FIA“ pasaulio čempionato greičio ruože Kazachstane Antanas Juknevičius – 7-as
skaityti
Pasiruošę startui: Antanas Juknevičius įveikė griežtas Kazachstano ralio komisijas
skaityti
Antano Juknevičiaus technika iškeliavo į pasaulio čempionato etapą Kazachstane
skaityti
Antanas Juknevičius dalyvaus „Cross-Country“ pasaulio čempionato etape Kazachstane
skaityti
Antanas Juknevičius atskleidė šturmaną ir pasidalino mintimis apie 2018-ųjų Dakaro trasą
skaityti
Minios žmonių pasitiktas Dakaro vilkas Antanas Juknevičius: šis kartas – ypatingas
skaityti
Antanas Juknevičius po Dakaro finišo podiumo: buvome subrendę rezultatui
skaityti
Antanas Juknevičius pasiekė geriausią visų laikų Baltijos šalių sportininkų rezultatą Dakaro raliuose
skaityti
Antanas Juknevičius po etapo priartinusio prie Baltijos šalių rekordo: turime sėkmingai pasiekti finišą
skaityti
Iki Dakaro pabaigos – vos 2 etapai, ko galime laukti iš lyderių ir lietuvių?
skaityti
10-ame Dakaro ralio etape sublizgėjęs A. Juknevičius įšoko į „Top-20”
skaityti
Liūtys Dakare nuplovė bivuaką ir 9 etapą, nuošliaužos pasiglemžė kaimą
skaityti
Viename sunkiausių 2017-ųjų Dakaro etapų A. Juknevičius finišavo 21-as
skaityti
Be mechanikų naktį praleidusių dalyvių Dakare laukia ilga diena
skaityti
A. Juknevičius po įspūdingo šuolio į 22-ą vietą: dienos planas įvykdytas
skaityti
Lietus skandina Dakaro ralį: sutrumpinta ir pirmadienio maratoninė diena
skaityti
Bolivijos prezidentą sužavėjo Lietuvos ir Bolivijos vėliavų panašumai
skaityti
Atšauktas šeštasis Dakaro ralio etapas – lenktynininkai turės dvi dienas poilsio
skaityti
Su techniniais sunkumais susidūręs A. Juknevičius: svarbiausia finišavome, kausimės toliau
skaityti
Dakaras keliasi į Boliviją: vaizdai iš skurdžiausios žemyno šalies su įspūdingiausiais peizažais
skaityti
Po navigacinių sunkumų atsitiesęs A. Juknevičius: privalome atkovoti prarastą laiką
skaityti
Sniegas, tramplynai ir fesh fesh dulkės – Antano Juknevičiaus įspūdžiai iš Dakaro etapo-žudiko
skaityti
20-oje vietoje finišavęs A. Juknevičius: pirmuose kilometruose aplink buvo chaosas
skaityti
A. Juknevičius apie laukiantį 5 km aukščio iššūkį: visiems bus sunku, bet tai – šansas mums
skaityti
Antanas Juknevičius į 23-ią vietą pakilo važiuodamas vos trimis bėgiais
skaityti
Pasigrožėkite: Dakaro ralio etapo Paragvajuje vaizdai
skaityti
Antanas Juknevičius 8-ą karta karjeroje kilo ant Dakaro ralio starto podiumo
skaityti
Lietuvių komandos įsisuko į Dakaro formalumų maratoną
skaityti
Pamatykite iš arti: Dakaro bolido testai kovinėmis sąlygomis
skaityti
Prasidėjo Antano Juknevičiaus automobilio bandymų sesija
skaityti
Daugiau nei 1000 km įveikę lietuviai įsikūrė Dakaro starto vietoje Paragvajuje
skaityti
Pirmieji lietuviai Argentinoje atsiėmė Dakaro ralio techniką
skaityti
Dakaro vilkas Antanas Juknevičius išlydėtas į sunkiausias pasaulio lenktynes
skaityti
Į pirmąjį Dakaro iššūkį sparnus pakėlęs D. Vaičiulis: atėjo laikas dar vienam nuotykiui
skaityti
Dakaro komandos sudėtis: pareigos, užduotys ir svarba
skaityti
Dakaro lietuvių palaikymo stovykloje – modifikuotų visureigių desantas
skaityti
Technologinės lenktynės Dakaro ralyje: ar žmogus vis dar lemia rezultatą?
skaityti
Į Pietų Ameriką Dakaro techniką išsiuntęs A. Juknevičius: likęs mėnuo – tikra kankynė
skaityti
A. Juknevičius apie Dakaro trasą: jei tai – ne reklaminis triukas, sunkumai mums patinka
skaityti
„CRAFT Bearings“ – naujas pagrindinis Antano Juknevičiaus komandos partneris
skaityti
Oficialiai pristatyta Antano Juknevičiaus komanda ir Dakaro automobilis
skaityti
Lygiai 60 dienų iki starto: kaip Dakaro pamokas išmoko A. Juknevičiaus komanda
skaityti
Lėktuvo kapitono kėdę išbandęs A. Juknevičius: spaudi gazą, o suka į dešinę
skaityti
Naujasis Antano Juknevičiaus šturmanas – orientacininkas, alpinistas ir gyvenimo „pankas“
skaityti
Labdaros renginyje paaukota 5000 eurų naujam vaikų namų būstui
skaityti
Kazachstano ralyje – vietinio lenktynininko pergalė, A. Juknevičius – pirmas standartinių bolidų klasėje
skaityti
Antanas Juknevičius sėkmingai startavo Kazachstano ralyje
skaityti
A. Juknevičius: be stipraus techninio užnugario Dakaras – neįveikiamas
skaityti
Oficialiai pristatytas 2017-ųjų Dakaro maršrutas: Paragvajus, Bolivija, Argentina
skaityti
A. Juknevičius įgūdžius tobulino pasaulio „Cross Country Rally“ čempionato trasose
skaityti
Elitinės komandos vadovo kedės atsisakęs A. Juknevičius: svarbu pasiruošti Dakarui
skaityti
Po beveik du mėnesius trukusios kelionės į Lietuva sugrįžo A. Juknevičiaus technika
skaityti

Dabar skaitote

Antanas Juknevičius į Lietuvą grįžo su šypsena ir kupinas naujų idėjų
skaityti
Antanas Juknevičius savo šeštą Dakaro ralį įvertino kaip naują pradžią
skaityti
Prieš Dakaro finišą – Argentinos lietuvių dovanos ir linkėjimai A. Juknevičiui
skaityti
Į klasikinio ralio trasas grįžusiame 12-ame Dakaro ralio etape – A. Juknevičiaus stabilumas
skaityti
Po permainingo 11-ojo Dakaro etapo A. Juknevičius rankų nenuleidžia
skaityti
Lyg žuvis vandenyje: A. Juknevičius kopose pasiekė geriausią šių metų lietuvių rezultatą Dakare
skaityti
Achilo kulnas: A.Juknevičiaus pastangas nubraukė stiprintuvo problemos
skaityti
Pirmuose kilometruose pusvalandį praradęs A. Juknevičius yrėsi iš rikiuotės galo
skaityti
36 pozicijomis pakilęs A. Juknevičius paskutinius kilometrus važiavo be vairo stiprintuvo
skaityti
A.Juknevičius: ginklų nesudedame, važiuosime toliau
skaityti
Antanas Juknevičius maratoniniame etape džiaugėsi radęs balansą tarp greičio ir atsargumo
skaityti
Prieš maratoninį greičio ruožą Antanas Juknevičius tausojo techniką
skaityti
A.Juknevičius: su patikimu automobiliu važiuoti vienas malonumas
skaityti
Antaną Juknevičių Dakaro prologe pristabdė „MINI“ avarija
skaityti
„Edas Racing Team“ komanda įveikė Dakaro formalumų maratoną
skaityti
Paskutiniai štrichai prieš Dakaro startą: „Edas Racing Team“ testai „Overdrive“ stovykloje
skaityti
Atsiimdamas apgadintą techniką Antanas Juknevičius neprarado puikios nuotaikos
skaityti
Antanas Juknevičius išlydėtas jau į 6-ąjį Dakaro ralį
skaityti
Edvardas Duoba: kiekvienas turime savo hobį, maniškis – Dakaras
skaityti
Labdaros renginyje vaikų globos namų auklėtiniai klausėsi Dakaro istorijų
skaityti
Dakaro šturmanas Mindaugas Slapšys: į mano gyvenimą vėl grįžo dulkės
skaityti
Antanui Juknevičiui – aukso vertės galimybė iš Dakaro lyderių
skaityti
Už puikų pasiruošimą Dakaro organizatorių įvertinta Antano Juknevičiaus komanda
skaityti
Antanui Juknevičiui – Lietuvos automobilių sporto legendos palaikymas
skaityti
Į Dakarą išlydėtas unikalaus dizaino A. Juknevičiaus automobilis
skaityti
A. Juknevičiaus komandos pavadinime – duoklė draugui ir lietuviškai tapatybei
skaityti
A. Juknevičius Dakaro ralyje startuos su nauju šturmanu, E. Duoba tapo komandos vadovu
skaityti
Antanas Juknevičius pristato įspūdingą naująjį Dakaro bolidą
skaityti
Patvirtintas naujasis Dakaro maršrutas: 2016-ųjų ralis vyks Argentinoje ir Bolivijoje
skaityti
2016-ų Dakare startuosiantis A. Juknevičius: būsime žymiai konkurencingesni
skaityti
Peru pasitraukia iš 2016-ų Dakaro
skaityti
Paremkite mūsų komandą savo 2% GPM.
skaityti
Susitikimas su mūsų Žalvaris Dakar komandos fanais
skaityti
Nematomas Dakaras: pinigai gali beveik viską
skaityti
Dakaro dienoraštis 17: neatremiama pragaro trauka
skaityti
A. Juknevičius: „Mes tarsi darome dvigubai sunkesnį darbą“
skaityti
Dakaro dienoraštis 16: pavojus nebaigti ralio – vis dar realus
skaityti
Dakaro dienoraštis 15: kelionė į plėšikų ir žudikų miestą
skaityti
Dakaro dienoraštis 14: lietuviai iš kalnų grįžo alkani ir sušalę
skaityti
Dakaro dienoraštis 13: lietuvius vėl bandė apvogti
skaityti
Devintajame etape Antanas Juknevičius ir Edvardas Duoba buvo greitesni už B. Vanago ekipažą
skaityti
Dakaro dienoraštis 12: kas bandė apvogti lietuvių automobilį?
skaityti
Dakaro dienoraštis 11: apie realią grėsmę nebegrįžti
skaityti
Dakaro dienoraštis 10: svarbiausia savybė – niekada nepasiduoti
skaityti
Dakaro dienoraštis 9: apie tikėjimą, kad viskas bus gerai
skaityti
A. Juknevičiaus automobilis streikuoja, komanda juokauja
skaityti
Sustoti nepriverčia net ir streikuojantis automobilis
skaityti
Dakaro dienoraštis 8: išsigandęs driežas ir verslūs vietiniai
skaityti
Į finišą – geros nuotaikos, nors ir pristabdyti lėtų varžovų
skaityti
Dakaro dienoraštis 7: sankabos gedimas ir noras važiuoti toliau
skaityti
Dakaro dienoraštis 6: čempionas krito.Tegyvuoja naujas čempionas
skaityti
Dakaro dienoraštis 5: Neįtikėtina sėkmė ir brangūs suvenyrai
skaityti
Dakaro dienoraštis 4: Spygliuota viela ir brangus prižiūrėtojas
skaityti
Dakaro dienoraštis 3: Per Naujųjų sutiktuves – kaukių balius
skaityti
Dakaro dienoraštis 2: Argentiniečių troškimas – Dakaro suvenyras
skaityti
Dakaro dienoraštis: net žvaigždės Buenos Airėse virsta turistais
skaityti
Dakaro ralio dalyviai išlydėti į sunkiausias pasaulyje lenktynes
skaityti
Šturmano Edvardo Duobos įžvalgos apie artėjantį Dakaro ralį ir jame laukiančius iššūkius
skaityti
Septyni Antano Juknevičiaus patarimai, kaip žiemą valdyti automobilį
skaityti
Žalvaris-Dakar team pristatė savo automobilį
skaityti
Smėlynų vergas Antanas Juknevičius nuo žmonių nepavargsta
skaityti
Antaną Juknevičių į Dakarą nuvedė jaunystės sąmokslai
skaityti
Dakaro maratono žvaigždės prakaituoja Maroko dykumų ralyje
skaityti
Lenktynininkas A. Juknevičius Maroke prižiūrėjo kazachstaniečius
skaityti
Dakarui besirengiančio A. Juknevičiaus pagalbos prašė varžovas
skaityti
Antanas Juknevičius ir Edvardas Duoba Dakare važiuos lietuvių mechanikų kūriniu
skaityti
Prieš Dakaro ralį Antanas Juknevičius padeda varžovams
skaityti
Dakaro ralyje Antanas Juknevičius ir Edvardas Duoba sieks naujo rekordo
skaityti
Į varžybas Dakaro ralio dalyviai Antanas Juknevičius ir Edvardas Duoba vyko laužyti automobilio
skaityti

Vaizdo įrašai

viso įrašų