Smėlynų vergas Antanas Juknevičius nuo žmonių nepavargsta

Smėlynų vergas Antanas Juknevičius nuo žmonių nepavargstaJis, matyt, jau gimė turėdamas aistrą dideliems ir ištvermingiems automobiliams. Daugkartinis legendinio Dakaro maratono dalyvis – Lietuvoje niekas neturi tokios patirties! – Antanas Juknevičius (40 m.) yra išmėginęs ir klasikinio ralio, ir žiedinių lenktynių, ir kartingo trasas, bet visuomet sugrįždavo į visureigį. Nors turi grafiko ir kraštovaizdžio planuotojo diplomus, jo verslu tapo riaumojantys keturračiai. O ar gali nesisekti, jei darbas ir pomėgis yra neatskiriami?

Dakarą įveikti – lyg apiplaukti pasaulį. Pragaro maratonu vadinamų varžybų legenda domisi net tie, kuriems automobilių sportas – visai nepažįstama sritis. Juk net jiems norisi pamiršti kasdienybę, darbus, mokesčius, irzlius valdininkus ir visa kita, kas neleidžia kvėpuoti visa krūtine. Dakare irgi beprotiškai sunku savaites irtis per smėlingas ir klastingas dykumas, kai lūžta technika, kai pagalbos nesulauksi kada panorėjęs. Važiuoti į Dakarą niekas neverčia, bet važiuoti norisi!
 
A.Juknevičius šiemet į Dakarą važiuos jau dešimtąjį kartą, jei skaičiuosime tą, kuriam startas taip ir nebuvo duotas. Keturissyk Antanas legendinio ralio trasomis pats lėkė, dar tiek pat kartų ten buvo kaip oficialus asmuo. 2008 m. Lisabonoje vilnietis laukė Dakaro starto, bet dėl saugumo ralis staiga buvo atšauktas.
A.Juknevičiui į kraują įsimetęs bekelių virusas jau nepagydomas, todėl 2003-iaisiais pirmą kartą springęs Dakaro dulkėmis, į pragaro maratoną jis grįžo ir kitąmet, o paskui ir vėl keliaudavo į varžybas, kuriose vyrai verkia ypač dažnai: kaip dalyvis, kaip komandos vadovas.

„Bet didžiausias malonumas pačiam įveikti tą trasą, kurioje būna labai sunku, nors drauge ir labai gera, kad gali tai padaryti“, – tvirtino šiemet su Edvardu Duoba lietuvių gamintu prototipu „Mebar“ Dakare vėl važiuosiantis A.Juknevičius.

Būtent A.Juknevičius su Aurelijumi Petraičiu 2009-aisiais garsiausiame pasaulio ralyje pasiekė aukščiausią vietą iš visų ten iki šiol dalyvavusių lietuvių. Bet dėl jos kovoti Antanui reikėjo ne tik dulkėtame kelyje – ir su valdininkais, nors atrodė neįmanoma, kad Dakaro organizatoriai dėl niekam nežinomų lietuvių pakeistų skaičius oficialiuose protokoluose.
 
– Antanai, kai 2009-aisiais su A.Petraičiu finišavote Dakare, protokolai skelbė, kad esate 26-i, ir lietuviai džiūgavo – tai aukščiausia kada nors mūsų šalies atstovų šiame ralyje užimta vieta. Po savaitės pakilote dar pozicija aukščiau. Kaip tai nutiko?

– Dėl tos vienos pozicijos kovojau labai sunkiai, bet išsireikalavau teisybės – turiu protokolus su Dakaro organizatorių parašais, kad vis dėlto ten buvome 25-i, o ne 26-i.
Tąsyk kalti buvo teisėjai – jie suklydo protokole mums dukart užfiksuodami baudą. Smarkiai vėlavome į vieno greičio ruožo laiko kontrolės punktą, nes pervažiuojant sugedo mūsų automobilis. Mechanikai netyčia paliko skudurą, jį susiurbė oro filtras ir mašina sustojo. Kol supratome, kas vyksta, kol nuardėme oro filtrą, praėjo daug laiko, todėl į startą pavėlavome.
 
Pagal taisykles, jei vėluoji, pats save nubaudi, o jei atvažiuoji anksčiau, tau skaičiuojamos baudos minutės. Tačiau teisėjai į protokolus ne tik įrašė realų mūsų atvykimo laiką, bet ir tą valandą, kurią pavėlavome įskaičiavo kaip baudos laiką.

Kai pamačiau, kad mus nubaudė dukart, Dakaras jau buvo finišavęs – ant pakylos buvo dalijami apdovanojimai. Mane išmetė iš visur: „Džiaukitės, kad apskritai finišavote.“ Bet prisikasiau iki pat Dakaro direktoriaus Etienne’o Lavigne – pačiupau jį einantį pro šalį: „Jei jūs neišklausysite, manęs neišklausys niekas!“
E.Lavigne pasirūpino, kad teisėjų klaida būtų įvertinta. Po savaitės sulaukiau patvirtinimo, kad kylame viena vieta.

– Dėl ko jums tokia svarbi ta viena pozicija – juk ne dėl prizinės vietos kovojote?

– Ta pozicija nieko labai nekeičia, bet tai yra principas. Kaip trasoje kovoji dėl kiekvieno metro ir kilometro, taip kovoji ir visur kitur. Mano toks charakteris: į nieką nenumoti ranka.

– 25-oji vieta Dakare – turbūt aukščiausia, kokią įmanoma pasiekti lietuviams?

– Niekada su tuo nesutiksiu. Jei galime būti 25-i, vadinasi, galime būti ir 24-i, ir 20-i, ir net laimėti Dakarą. Šiame ralyje viskas priklauso tik nuo dviejų dalykų: tavo, kaip lenktynininko, sugebėjimų ir technikos, kuria važiuoji.
 
Šiandien mūsų realybė tokia, kad neturime finansų gerai technikai. Žinoma, negražu būtų sakyti, kad jei gautume gamyklinį automobilį, tikrai laimėtume Dakarą. Bet pateiksiu pavyzdį: turiu du mokinius iš Kazachstano. Jie važiavo labai prastai, todėl prašė pamokų. Per porą metų vienas išmoko tiek, kad Dakare važiuoja dešimtuke, kai kuriuos pasaulio čempionato etapus baigė trejetuke. O mokytis jis dar nebaigė ir pats tai supranta.
 
Aš sukrapštau mažo biudžeto automobiliui, mano mokiniai vien už tai, kad išsinuomotų automobilį Dakarui, moka milijoną eurų ir daugiau. Mūsiškis „Mebar“, kuriuo dabar važiuosime Dakare, kainuoja keliolika kartų pigiau. Bet visada džiaugiuosi tuo, ką turiu, nors žinau, kad ne šventieji puodus lipdo.
 
– Apie jus sklando legendos, kad draugaujate net su Dakaro žvaigždėmis, pavyzdžiui, arogancija garsėjančiu 11 kartų jį laimėjusiu prancūzu Stephane’u Peterhanseliu.

– Yra tiesos, bet man jie – ne žvaigždės. Su visais bendrauju vienodai. Susitinkame ne tik Dakare – pasitaikė, kad kitose varžybose važiavau paskui lyderius penktas. Jie supranta, kad mano finansinės galimybės ne tokios kaip jų, todėl tiesiog negaliu važiuoti dar greičiau.
 
Jeaną Louis Schlesserį (Dakaro laimėtojas 1999 m. – Red.) kartą aplenkiau, bet tiek užteko, kad toliau bendrautume ir susirašinėtume.
 
Pažįstu Nasserą al-Attiyah (Dakaro laimėtojas 2001 m. – Red.), su Lucu Alphand’u (buvęs kalnų slidininkas iš Prancūzijos, 2006 m. Dakaro laimėtojas. – Red.) Tunise kažkada „uždarėme“ naktinį klubą, S.Peterhanselis kartą dovanojo savo marškinėlius ir pasiūlė „pasimatuoti“ jo „Mini“ visureigį.
Pats niekada nesisiūliau jiems į draugus, bet jei man įdomu, nebijau bendrauti su žmonėmis. O jie mane irgi priima kaip sau lygų – kai daug triniesi po varžybas, tie santykiai susiklosto natūraliai.
 
– Esate iš tų laimingų žmonių, kurių didžiausias malonumas tapo ir darbu. Kaip tai pavyko?

– Baigiau M.K.Čiurlionio menų mokyklą, paskui Dailės akademijoje taikomosios grafikos studijas, Londone įgijau kraštovaizdžio planuotojo magistro diplomą, bet mano pragyvenimo šaltiniu tapo visureigiai. Negaliu sakyti, kad to kryptingai siekiau, nes paprasčiausiai neįsivaizdavau, jog tai įmanoma. Tačiau palankiai susiklostė aplinkybės.
 
Daug kas jau žinojo, kaip važiuoju, buvau dalyvavęs dviejuose Dakaro raliuose, jau atsiskleidęs kaip vadybininkas, kai 2005 metais baltarusiai staiga pasiūlė tapti jų kuriamos komandos vadovu. Jie turėjo didelių ambicijų ir rengėsi Dakarui, bet viską pradėjo nuo nulio. Baltarusiams reikėjo žmogaus, kuris supranta ir kaip varžtus sukti, ir vadybą išmano.
 
Porą metų su tais baltarusiais važinėjau kone po visas pasaulio čempionato varžybas. Būdavo apie 30 skrydžių per metus: sėdėdavau tai Tunise, tai Egipte, tai Maroke, tai Jungtiniuose Arabų Emyratuose. Ir visur pats gaudavau pavairuoti – nėra lietuvio, važiavusio tiek bekelės varžybų užsienyje, kiek aš.
Taip bevažinėjant į mane atkreipė dėmesį amžinatilsį buvęs SSRS sukarintos sportinės organizacijos DOSAAF ralio rinktinės treneris Leonidas Majorovas – su juo užaugo ir Stasys Brundza, ir Kastytis Girdauskas. Tuomet L.Majorovas jau dirbo Rusijos automobilių sporto federacijos komitete.
 
Matydamas, kad galiu ir renginius organizuoti, ir pamokyti važiuoti, L.Majorovas paprašė, kad surinkčiau kelias turistų grupes pasimokyti važiuoti Dubajaus smėlynais. Taip po truputį ir pradėjome nuolat bendradarbiauti: aš viską organizuodavau, o L.Majorovas tik siųsdavo man grupes turtingų rusų, kazachų, uzbekų, tadžikų, turkmėnų.
 
2007 m. į Dubajų atvyko kazachai. Pamatę, kaip dirbu, pasiūlė tapti jų komandos vadovu. Taip prisidėjau prie Kazachstano komandos „Astana“. Tai – viena mano veiklos sričių. Kita – rengti pramoginius pasivažinėjimus smėlynais.
 
– O teptuką ar pieštuką į rankas dar paimate?

– Ne, nes nebeturiu vidinio poreikio. Ranka pati turėtų širdį užkabinti, tačiau aš labiau buvau dailės amatininkas – piešiau gražiai, liejau akvareles, bet dabar nebenoriu prie to grįžti – tiesiog neturiu, ką pasakyti.
 
– Tačiau teko girdėti, kad studijuodamas Londone iš piešimo ir pinigų užsidirbdavote.

– Buvo toks etapas. (Juokiasi.) Savaitgalį traukiniu su draugais važiuodavome į Braitono kurortą ir paišydavome portretus. Už vieną portretą gaudavau 20 svarų (apie 86 litus). Mano studijas Londone finansavo Europos kultūros fondas, o tokie fondai pinigų alui neduoda. Man norėdavosi ir alaus išgerti, ir į klubą nueiti, ir kokią mergaitę pavaišinti. Tam užsidirbdavau piešdamas.
 
– Prieš trejus metus, po beveik 15 metų, iširo jūsų šeima. Ar skyrybų priežastimi su žmona Audrone tapo visureigiai?

– Iš dalies. Turėjau kantrią žmoną – kad ir kaip būtų, šeima smarkiai kenčia, kai vyras nuolat išvykose ar palindęs po automobiliu. Grįždavau pavargęs, todėl šeimai skirdavau mažai laiko. Nedaug moterų tai atlaikytų. Audronė laikėsi, nors jei paklaustumėte jos, tikrai patartų nesusidėti su tokiu vyru. Gal ir dėl to, kad dažnai nebūdavau namuose, mūsų santykiai paprasčiausiai atšalo.

– O dabartinei draugei Justinai Paškevičiūtei pakanka kantrybės gyventi su dažnai namie nebūnančiu vyru?

– Kai susipažinome, visureigiai jau buvo didelė mano gyvenimo dalis. Iškart nusivežiau Justę į Libiją pasivažinėti po smėlynus ir jai tai labai patiko.

– Ar jūsų sūnūs 16-metis Jonas ir 11-metis Rokas irgi linksta prie technikos?

– Sunku pasakyti, nes nelabai suprantu šiuolaikinius vaikus. Kai augau, televizorius rodė tik vieną kitą kanalą, todėl jau prieš savaitę žinodavome, pavyzdžiui, kada bus „Kapitonas Tenkešas“, ir atlėkdavome žiūrėti. Patys droždavomės žaislus ar susigalvodavome veiklos, nes kompiuterių nebuvo. Neverkšlenu – tiesiog laikai buvo kitokie.
 
Dabartiniai vaikai turi didesnį pasirinkimą, daugiau pramogų ir nebelenda į garažus. Pasitaiko, kad nusivežu sūnus į purvynus, – noriu parodyti jiems, kuo gyvenu. Planuojame ir į Jungtinius Arabų Emyratus skristi, kad pasivažinėtume po dykumą.
 
Mūsų laisvalaikis visada aktyvus: slidinėjame, plaukiame baidarėmis, kopiame laipynėmis.
Nenoriu sūnų versti rinktis mano kelio – tik parodyti, kad galima gyventi ir taip. Jonas – ramus paauglys, mėgsta skaičiuoti, dėlioti, todėl abejoju, ar jis pasuks į automobilizmą. O iš Roko visko galima tikėtis.
 
– O ar vyras, mokantis išrinkti ir vėl surinkti net visureigį, ir buityje viską sugeba padaryti? Mokate vinį įkalti, elektros lizdą ar skalbyklę suremontuoti?

– Moku viską ir, jei reikia, padarau. Labai mėgstu ruošti valgį. Ne todėl, kad tai pastaruoju metu tapo madinga ir ne kartą per mėnesį – kai būnu namie, valgį dažniausiai ruošiu aš.
 
Viena vertus, retas paruošia mėsą taip, kaip aš mėgstu, kita vertus, tai man tiesiog smagu daryti. Kelionėse mano kulinarinis išprusimas didėjo. Daug bendraudamas su Azijos šalių atstovais išmokau gaminti šio regiono patiekalus – parsivežiau ir specialių puodų, pavyzdžiui, kazaną.
 
– Ar esate romantiškas?

– Sakyčiau, kad taip, nes visas gyvenimas yra romantika. Ar parvežu lauktuvių? Po kiekvienų varžybų ausyse ir galvoje parvežu po kilogramą lauktuvių – lieka tik išsikratyti. (Juokiasi.)
 
Nemėgstu trintis po parduotuves, neperku suvenyrų oro uoste. Tačiau jei staiga pamatau kokį daiktą, kuris, kaip aš įsivaizduoju, tinka konkrečiam žmogui, būtinai nuperku.
 
– Ar turite pomėgį, kuris jums padeda atitrūkti nuo rutinos?

– Manęs nevargina rutina ir man nereikia ieškoti savo erdvės. Gyvenu taip, kad man visada gera. Man nereikia atsipalaiduoti, manęs nevargina žmonės.
 
– O baisu ar būna?

– Labai pasitikiu savimi ir neturiu baimės jausmo. Kartais būna nejauku, kai naktį vienas lieki dykumoje, kai kur nors smėlynuose lūžta automobilis. Tada dingsta nuovargis ir galvoje ima suktis mintys. Bet tai – ne baimė.
 
– Esate nakvojęs dykumoje vienas?

– Buvo atvejis, kai Dubajuje apvirto pažįstamų automobilis, todėl teko naktį per kopas važiuoti apie 70 kilometrų iki artimiausio kelio ir atvežti pagalbą. Nebuvo kitos išeities, nes niekas kitas nebūtų to padaręs.
 
Kitą kartą Libijoje teko vienam važiuoti tikrinti varžybų trasos į dykumą, kurioje 1000 kilometrų spinduliu – nė gyvos dvasios. Pagal planą, turėjome judėti dviem automobiliais, bet kažkas nutiko, ir varžybų organizatoriai paprašė, kad padaryčiau tai vienas. Tikrai nejauku vienam nakvoti bekraštėje dykumoje. Šiaip vienas ir nelįstum į tokią dykynę, tačiau protu suvoki, kad po dienos tuo pat keliu judės varžybų karavanas, tad jei kas nors nutiks, pagalba bus suteikta.
Anksčiau buvau visiškas nutrūktgalvis ir per varžybas nuolat rizikuodavau. Dabar pagaunu save, kad važiuoju lėčiau ir ne taip agresyviai. Matyt, subrendau.

Eglė Šilinskaitė-Puškorė ("Lietuvos rytas")


Visos naujienos

Pietų Prancūzijoje Europos dalyviai atsisveikina su Dakaro technika
skaityti
2020-ų Dakaro taisyklės: mažiau mapmenų ir nuolatinis stebėjimas elito sąrašui
skaityti
A. Juknevičiaus safario konvojus pajudėjo Prancūzijos ir Dakaro link
skaityti
Siurprizas A. Juknevičiaus stovykloje: naujas komandos pavadinimas ir partneris
skaityti
Antanas Juknevičius pristatė naujoves 2020-ųjų Dakarui
skaityti
A. Juknevičius prisiminė pirmąsias varžybas Arabijoje: kaip Šachrazados pasakoje
skaityti
5 keisčiausi įstatymai naujoje Dakaro šalyje
skaityti
Technologijos ir Dakaras – A. Juknevičiaus komanda pristato lenktynininko filtrą
skaityti
Pasaulio bekelės čempionate – „FIA“ įvertinimas Antanui Juknevičiui
skaityti
Naktį JAE kopose naują bolidą netikėtai išbandęs A. Juknevičius atskleidė Dakaro ateitį
skaityti
Namo sugrįžęs A. Juknevičius: turime atsispirti ir grįžti stipresni
skaityti
A. Juknevičius po finišo podiumo: pagal visus dėsnius turėjome nefinišuoti
skaityti
A. Juknevičius įvertino savo 10-ą Dakarą: mums tai – viena sunkiausių patirčių
skaityti
Antanas Juknevičius po permainingo etapo: ir smagu, ir liūdna
skaityti
A. Juknevičiui 8-as Dakaro ralio etapas buvo rekordinis – finišavo 13-as
skaityti
Sunkiausiose Dakaro kopose Antanas Juknevičius grįžo į TOP-20
skaityti
Pagaliau be techninių problemų važiavęs A. Juknevičius nori „išlysti“ iš nakties
skaityti
Kovą dėl išlikimo laimėjęs A. Juknevičius: visi miegantys kopose sakė nevažiuoti
skaityti
Antanas Juknevičius maratoninės dienos finiše: rodau Dariui tikrąjį Dakarą
skaityti
Metų trilerio nominacijos vertas A. Juknevičiaus startas – likimą lėmė sekundė
skaityti
Iki finišo atpuškavęs A. Juknevičius: pakėlėme Peru vandens suvartojimo rodiklius
skaityti
Tikrą pragarą kopose išgyvenęs A. Juknevičius: žiauriai gaila, bet kalti tik patys
skaityti
Pirmame Dakaro etape A. Juknevičius rinkosi alternatyvią strategiją
skaityti
Jubiliejinis A. Juknevičiaus starto podiumas: norisi kuo greičiau į trasą
skaityti
Sparčiai įveikęs formalumus A. Juknevičius atsisveikino su automobiliu iki starto podiumo
skaityti
Dakaro testuose A. Juknevičius atskleidė: sąmoningai nepasinaudojo technine naujove
skaityti
A. Juknevičiaus bolidas užsivedė iškart, tačiau mechanikai turėjo darbo
skaityti
Į 10-ą Dakarą išvykstančio A. Juknevičiaus tikslas nesikeičia: kitaip nėra ko važiuoti
skaityti
Dakaro organizatoriai seka pinigus: iš Pietų Amerikos kelsis tik vienu atveju
skaityti
Gyvenu Dakaru: 2019-ųjų naujokai ir sugrįžę paklydėliai – kokie jų šansai?
skaityti
Dakaro portretai: operatorius Ramūnas, kasmet ieškantis geriausio kadro
skaityti
Darius Vaičiulis į Dakarą skubės tiesiai iš Antarktidos: iš -40°C į +30°C
skaityti
Antanas Juknevičius oficialiai pripažintas Dakaro ralio legenda
skaityti
Formalumai Prancūzijoje sutvarkyti – Antanas Juknevičius jau laukia kelionės
skaityti
Antano Juknevičiaus komandos karavanas pasiekė Havro miestą
skaityti
Antanas Juknevičius: 2019 m. Dakare saulę išnaudosime 100%
skaityti
TOP-15 Dakare startuosiantis A. Juknevičius: išsiskirsime ir tarp milijoninių komandų
skaityti
Gyvenu Dakaru: kam atiteks favorito statusas pasitraukus „Peugeot“?
skaityti
Dakaro trasos kontūrus pamatęs A. Juknevičius: labiausiai neramina trukmė
skaityti
Dakaro pankai A. Juknevičius ir D. Vaičiulis trankiai pasitikti Lietuvoje
skaityti
Antanas Juknevičius finišo ceremonijoje: padarėme didžiulį darbą
skaityti
Antanas Juknevičius Lietuvai padovanojo įspūdingą Dakaro rekordą
skaityti
Antanas Juknevičius prieš paskutinį etapą: laukia įdomiausi 120 km
skaityti
Dėl ekologiško sprendimo A. Juknevičiui – išskirtinis Dakaro organizatorių dėmesys
skaityti
Antanas Juknevičius įvertino ilgiausią Dakaro etapą: tikra, vyriška diena
skaityti
Darius Vaičiulis prieš 12-o etapo startą: kelio knyga mirga nuo pakeitimų – laukia sunki diena
skaityti
„Super Fiambala“ kopose Antanas Juknevičius nardė lyg žuvis: lėkėm su vėjeliu
skaityti
Žadėtų kopų nesulaukęs Antanas Juknevičius nusivylė, bet finišavo TOP-20
skaityti
Antanas Juknevičius laisvą dieną norėtų spausti toliau: mums tai ne į naudą
skaityti
Maratoną be gedimų įveikęs Antanas Juknevičius: tikslas įgyvendintas
skaityti
Lyderius išguldžiusiame Dakaro etape Antanas Juknevičius – 16-as
skaityti
Darius Vaičiulis atskleidė: antroje Dakaro pusėje dar bus siurprizų
skaityti
Antanas Juknevičius šešto etapo finiše Bolivijoje: šlapia, purvina ir sunki diena
skaityti
Antanas Juknevičius apie Bolivijos aukštikalnes: važiuojame į Dariaus žaidimų aikštelę
skaityti
Į TOP-20 sugrįžęs Antanas Juknevičius: šiek tiek pykstu ant savęs
skaityti
Penktąją Dakaro dieną Antanas Juknevičius tikisi išlaikyti tempą
skaityti
Antanas Juknevičius į finišą paskutinius 40 km važiavo be galinių padangų
skaityti
Po trečiojo etapo TOP-20 įsitvirtinęs A. Juknevičius: turime išsilaikyti šioje zonoje
skaityti
Trečiame Dakaro etape Antanas Juknevičius rodė stabilumą ir finišavo 25-as
skaityti
A. Juknevičius: laukia dar viena velniškai sunki diena kopose
skaityti
Avarijų perpildytame Dakaro ralio etape A. Juknevičius įšoko į TOP-20
skaityti
Antanas Juknevičius apie antrą Dakaro ralio etapą: pagrindinis iššūkis bus naviguoti
skaityti
Pirmas Dakaro etapas pažėrė siurprizų, bėdų neišvengė ir Antanas Juknevičius
skaityti
Nuo Dakaro starto podiumo A. Juknevičius sveikino ir lietuvius ir perujiečius
skaityti
Paskutinę dieną prieš Dakaro startą A. Juknevičius stengėsi negalvoti apie laukimą
skaityti
Antanas Juknevičius serviso darbams Dakare pasitelks saulės energiją
skaityti
„CRAFT Bearings“ komanda formalumus užbaigė asmenuke ant starto podiumo
skaityti
Per 20 minučių formalumus sutvarkęs A. Juknevičius ilgiausiai užtruko fotosesijoje
skaityti
Po grūdinimo Peru kopomis – pirmi randai ant A.Juknevičiaus bolido
skaityti
Po mėnesio prikeltam A. Juknevičiaus monstrui – pirmas išbandymas
skaityti
9-tas kartas: A. Juknevičius išlydėtas į jubiliejinį Dakarą
skaityti
A.Juknevičius apie grožio konkursų elementus Dakaro ralyje
skaityti
A.Juknevičius pirmasis iš 525-ių Dakaro dalyvių sutvarkė formalumus Le Havre
skaityti
Komandos naujoves pristatęs A. Juknevičius: esame labai gerai susidirbę
skaityti
Antanas Juknevičius: vis daugiau Lietuvos verslų mato automobilių sporte naudą
skaityti
Didėja lietuvių gretos 2018-ųjų Dakaro ralyje
skaityti
Rudens vairavimo akademiją surengęs Antanas Juknevičius: kelyje privalome jaustis užtikrintai
skaityti
Antanas Juknevičius pakartojo lietuvių rekordą „FIA“ pasaulio čempionatuose – finišavo 6-as
skaityti
Antanas Juknevičius prieš „FIA“ pasaulio čempionato finišo tiesiąją: savo tikslus įvykdėme su kaupu
skaityti
„FIA“ pasaulio čempionate Kazachstane Antanas Juknevičius pakilo į TOP-5
skaityti
Antanas Juknevičius po trijų greičio ruožų: turime potencialo prasibrauti iki 5-uko
skaityti
Antroji „FIA“ pasaulio čempionato etapo diena: Antanas Juknevičius finišavo 6-as
skaityti
Pirmame „FIA“ pasaulio čempionato greičio ruože Kazachstane Antanas Juknevičius – 7-as
skaityti
Pasiruošę startui: Antanas Juknevičius įveikė griežtas Kazachstano ralio komisijas
skaityti
Antano Juknevičiaus technika iškeliavo į pasaulio čempionato etapą Kazachstane
skaityti
Antanas Juknevičius dalyvaus „Cross-Country“ pasaulio čempionato etape Kazachstane
skaityti
Antanas Juknevičius atskleidė šturmaną ir pasidalino mintimis apie 2018-ųjų Dakaro trasą
skaityti
Minios žmonių pasitiktas Dakaro vilkas Antanas Juknevičius: šis kartas – ypatingas
skaityti
Antanas Juknevičius po Dakaro finišo podiumo: buvome subrendę rezultatui
skaityti
Antanas Juknevičius pasiekė geriausią visų laikų Baltijos šalių sportininkų rezultatą Dakaro raliuose
skaityti
Antanas Juknevičius po etapo priartinusio prie Baltijos šalių rekordo: turime sėkmingai pasiekti finišą
skaityti
Iki Dakaro pabaigos – vos 2 etapai, ko galime laukti iš lyderių ir lietuvių?
skaityti
10-ame Dakaro ralio etape sublizgėjęs A. Juknevičius įšoko į „Top-20”
skaityti
Liūtys Dakare nuplovė bivuaką ir 9 etapą, nuošliaužos pasiglemžė kaimą
skaityti
Viename sunkiausių 2017-ųjų Dakaro etapų A. Juknevičius finišavo 21-as
skaityti
Be mechanikų naktį praleidusių dalyvių Dakare laukia ilga diena
skaityti
A. Juknevičius po įspūdingo šuolio į 22-ą vietą: dienos planas įvykdytas
skaityti
Lietus skandina Dakaro ralį: sutrumpinta ir pirmadienio maratoninė diena
skaityti
Bolivijos prezidentą sužavėjo Lietuvos ir Bolivijos vėliavų panašumai
skaityti
Atšauktas šeštasis Dakaro ralio etapas – lenktynininkai turės dvi dienas poilsio
skaityti
Su techniniais sunkumais susidūręs A. Juknevičius: svarbiausia finišavome, kausimės toliau
skaityti
Dakaras keliasi į Boliviją: vaizdai iš skurdžiausios žemyno šalies su įspūdingiausiais peizažais
skaityti
Po navigacinių sunkumų atsitiesęs A. Juknevičius: privalome atkovoti prarastą laiką
skaityti
Sniegas, tramplynai ir fesh fesh dulkės – Antano Juknevičiaus įspūdžiai iš Dakaro etapo-žudiko
skaityti
20-oje vietoje finišavęs A. Juknevičius: pirmuose kilometruose aplink buvo chaosas
skaityti
A. Juknevičius apie laukiantį 5 km aukščio iššūkį: visiems bus sunku, bet tai – šansas mums
skaityti
Antanas Juknevičius į 23-ią vietą pakilo važiuodamas vos trimis bėgiais
skaityti
Pasigrožėkite: Dakaro ralio etapo Paragvajuje vaizdai
skaityti
Antanas Juknevičius 8-ą karta karjeroje kilo ant Dakaro ralio starto podiumo
skaityti
Lietuvių komandos įsisuko į Dakaro formalumų maratoną
skaityti
Pamatykite iš arti: Dakaro bolido testai kovinėmis sąlygomis
skaityti
Prasidėjo Antano Juknevičiaus automobilio bandymų sesija
skaityti
Daugiau nei 1000 km įveikę lietuviai įsikūrė Dakaro starto vietoje Paragvajuje
skaityti
Pirmieji lietuviai Argentinoje atsiėmė Dakaro ralio techniką
skaityti
Dakaro vilkas Antanas Juknevičius išlydėtas į sunkiausias pasaulio lenktynes
skaityti
Į pirmąjį Dakaro iššūkį sparnus pakėlęs D. Vaičiulis: atėjo laikas dar vienam nuotykiui
skaityti
Dakaro komandos sudėtis: pareigos, užduotys ir svarba
skaityti
Dakaro lietuvių palaikymo stovykloje – modifikuotų visureigių desantas
skaityti
Technologinės lenktynės Dakaro ralyje: ar žmogus vis dar lemia rezultatą?
skaityti
Į Pietų Ameriką Dakaro techniką išsiuntęs A. Juknevičius: likęs mėnuo – tikra kankynė
skaityti
A. Juknevičius apie Dakaro trasą: jei tai – ne reklaminis triukas, sunkumai mums patinka
skaityti
„CRAFT Bearings“ – naujas pagrindinis Antano Juknevičiaus komandos partneris
skaityti
Oficialiai pristatyta Antano Juknevičiaus komanda ir Dakaro automobilis
skaityti
Lygiai 60 dienų iki starto: kaip Dakaro pamokas išmoko A. Juknevičiaus komanda
skaityti
Lėktuvo kapitono kėdę išbandęs A. Juknevičius: spaudi gazą, o suka į dešinę
skaityti
Naujasis Antano Juknevičiaus šturmanas – orientacininkas, alpinistas ir gyvenimo „pankas“
skaityti
Labdaros renginyje paaukota 5000 eurų naujam vaikų namų būstui
skaityti
Kazachstano ralyje – vietinio lenktynininko pergalė, A. Juknevičius – pirmas standartinių bolidų klasėje
skaityti
Antanas Juknevičius sėkmingai startavo Kazachstano ralyje
skaityti
A. Juknevičius: be stipraus techninio užnugario Dakaras – neįveikiamas
skaityti
Oficialiai pristatytas 2017-ųjų Dakaro maršrutas: Paragvajus, Bolivija, Argentina
skaityti
A. Juknevičius įgūdžius tobulino pasaulio „Cross Country Rally“ čempionato trasose
skaityti
Elitinės komandos vadovo kedės atsisakęs A. Juknevičius: svarbu pasiruošti Dakarui
skaityti
Po beveik du mėnesius trukusios kelionės į Lietuva sugrįžo A. Juknevičiaus technika
skaityti
Dakaro inžinierius M. Bernotas: šiame sporte svarbi kiekviena smulkmena
skaityti
Antanas Juknevičius į Lietuvą grįžo su šypsena ir kupinas naujų idėjų
skaityti
Antanas Juknevičius savo šeštą Dakaro ralį įvertino kaip naują pradžią
skaityti
Prieš Dakaro finišą – Argentinos lietuvių dovanos ir linkėjimai A. Juknevičiui
skaityti
Į klasikinio ralio trasas grįžusiame 12-ame Dakaro ralio etape – A. Juknevičiaus stabilumas
skaityti
Po permainingo 11-ojo Dakaro etapo A. Juknevičius rankų nenuleidžia
skaityti
Lyg žuvis vandenyje: A. Juknevičius kopose pasiekė geriausią šių metų lietuvių rezultatą Dakare
skaityti
Achilo kulnas: A.Juknevičiaus pastangas nubraukė stiprintuvo problemos
skaityti
Pirmuose kilometruose pusvalandį praradęs A. Juknevičius yrėsi iš rikiuotės galo
skaityti
36 pozicijomis pakilęs A. Juknevičius paskutinius kilometrus važiavo be vairo stiprintuvo
skaityti
A.Juknevičius: ginklų nesudedame, važiuosime toliau
skaityti
Antanas Juknevičius maratoniniame etape džiaugėsi radęs balansą tarp greičio ir atsargumo
skaityti
Prieš maratoninį greičio ruožą Antanas Juknevičius tausojo techniką
skaityti
A.Juknevičius: su patikimu automobiliu važiuoti vienas malonumas
skaityti
Antaną Juknevičių Dakaro prologe pristabdė „MINI“ avarija
skaityti
„Edas Racing Team“ komanda įveikė Dakaro formalumų maratoną
skaityti
Paskutiniai štrichai prieš Dakaro startą: „Edas Racing Team“ testai „Overdrive“ stovykloje
skaityti
Atsiimdamas apgadintą techniką Antanas Juknevičius neprarado puikios nuotaikos
skaityti
Antanas Juknevičius išlydėtas jau į 6-ąjį Dakaro ralį
skaityti
Edvardas Duoba: kiekvienas turime savo hobį, maniškis – Dakaras
skaityti
Labdaros renginyje vaikų globos namų auklėtiniai klausėsi Dakaro istorijų
skaityti
Dakaro šturmanas Mindaugas Slapšys: į mano gyvenimą vėl grįžo dulkės
skaityti
Antanui Juknevičiui – aukso vertės galimybė iš Dakaro lyderių
skaityti
Už puikų pasiruošimą Dakaro organizatorių įvertinta Antano Juknevičiaus komanda
skaityti
Antanui Juknevičiui – Lietuvos automobilių sporto legendos palaikymas
skaityti
Į Dakarą išlydėtas unikalaus dizaino A. Juknevičiaus automobilis
skaityti
A. Juknevičiaus komandos pavadinime – duoklė draugui ir lietuviškai tapatybei
skaityti
A. Juknevičius Dakaro ralyje startuos su nauju šturmanu, E. Duoba tapo komandos vadovu
skaityti
Antanas Juknevičius pristato įspūdingą naująjį Dakaro bolidą
skaityti
Patvirtintas naujasis Dakaro maršrutas: 2016-ųjų ralis vyks Argentinoje ir Bolivijoje
skaityti
2016-ų Dakare startuosiantis A. Juknevičius: būsime žymiai konkurencingesni
skaityti
Peru pasitraukia iš 2016-ų Dakaro
skaityti
Paremkite mūsų komandą savo 2% GPM.
skaityti
Susitikimas su mūsų Žalvaris Dakar komandos fanais
skaityti
Nematomas Dakaras: pinigai gali beveik viską
skaityti
Dakaro dienoraštis 17: neatremiama pragaro trauka
skaityti
A. Juknevičius: „Mes tarsi darome dvigubai sunkesnį darbą“
skaityti
Dakaro dienoraštis 16: pavojus nebaigti ralio – vis dar realus
skaityti
Dakaro dienoraštis 15: kelionė į plėšikų ir žudikų miestą
skaityti
Dakaro dienoraštis 14: lietuviai iš kalnų grįžo alkani ir sušalę
skaityti
Dakaro dienoraštis 13: lietuvius vėl bandė apvogti
skaityti
Devintajame etape Antanas Juknevičius ir Edvardas Duoba buvo greitesni už B. Vanago ekipažą
skaityti
Dakaro dienoraštis 12: kas bandė apvogti lietuvių automobilį?
skaityti
Dakaro dienoraštis 11: apie realią grėsmę nebegrįžti
skaityti
Dakaro dienoraštis 10: svarbiausia savybė – niekada nepasiduoti
skaityti
Dakaro dienoraštis 9: apie tikėjimą, kad viskas bus gerai
skaityti
A. Juknevičiaus automobilis streikuoja, komanda juokauja
skaityti
Sustoti nepriverčia net ir streikuojantis automobilis
skaityti
Dakaro dienoraštis 8: išsigandęs driežas ir verslūs vietiniai
skaityti
Į finišą – geros nuotaikos, nors ir pristabdyti lėtų varžovų
skaityti
Dakaro dienoraštis 7: sankabos gedimas ir noras važiuoti toliau
skaityti
Dakaro dienoraštis 6: čempionas krito.Tegyvuoja naujas čempionas
skaityti
Dakaro dienoraštis 5: Neįtikėtina sėkmė ir brangūs suvenyrai
skaityti
Dakaro dienoraštis 4: Spygliuota viela ir brangus prižiūrėtojas
skaityti
Dakaro dienoraštis 3: Per Naujųjų sutiktuves – kaukių balius
skaityti
Dakaro dienoraštis 2: Argentiniečių troškimas – Dakaro suvenyras
skaityti
Dakaro dienoraštis: net žvaigždės Buenos Airėse virsta turistais
skaityti
Dakaro ralio dalyviai išlydėti į sunkiausias pasaulyje lenktynes
skaityti
Šturmano Edvardo Duobos įžvalgos apie artėjantį Dakaro ralį ir jame laukiančius iššūkius
skaityti
Septyni Antano Juknevičiaus patarimai, kaip žiemą valdyti automobilį
skaityti
Žalvaris-Dakar team pristatė savo automobilį
skaityti

Dabar skaitote

Antaną Juknevičių į Dakarą nuvedė jaunystės sąmokslai
skaityti
Dakaro maratono žvaigždės prakaituoja Maroko dykumų ralyje
skaityti
Lenktynininkas A. Juknevičius Maroke prižiūrėjo kazachstaniečius
skaityti
Dakarui besirengiančio A. Juknevičiaus pagalbos prašė varžovas
skaityti
Antanas Juknevičius ir Edvardas Duoba Dakare važiuos lietuvių mechanikų kūriniu
skaityti
Prieš Dakaro ralį Antanas Juknevičius padeda varžovams
skaityti
Dakaro ralyje Antanas Juknevičius ir Edvardas Duoba sieks naujo rekordo
skaityti
Į varžybas Dakaro ralio dalyviai Antanas Juknevičius ir Edvardas Duoba vyko laužyti automobilio
skaityti

Vaizdo įrašai

viso įrašų