KOMANDA / TECHNIKA

LENKTYNININKAS
ANTANAS JUKNEVIČIUS

Dakaro ralio lenktynininkas, oficiali Dakaro ralio legenda
Tris kartus pagerino Baltijos šalims priklausantį geriausią rezultatą automobilių kategorijoje.
2018-ių Dakare iškovojo 12-tą vietą absoliučioje įskaitoje, aplenkdamas gamyklines „MINI“, „Overdrive“, „Peugeot“ ir „Ford“ komandas
2022-iais su „Solitek Nova” komanda tapo pirmųjų Baltijos šalyse 24h elektromobilių lenktynių čempionu

Antanas Juknevičius yra labiausiai patyręs lietuvis Dakaro lenktynininkas, savo asmeninėje sąskaitoje turintis 13-ka sunkiausių planetos lenktynių maratonų. Dakaras Saudo Arabijoje pažymėjo dar vieną piloto išskirtinumą – jis tapo vienu iš nedaugelio, įveikusių kiekviename žemyne – Afrikoje, Pietų Amerikoje, Azijoje – surengtas lenktynes.

Sunkus ir nenuspėjamas Dakaras yra Antano Juknevičius mėgstamiausias žodžių junginys, atspindintis jo moto: „No eat, no sleep – only Dakar“. Dakaro pankas yra vienas iš nedaugelio, dalyvavęs Dakare kaip komandos vadovas, pilotas ir šturmanas (navigatorius). Antanas Juknevičius daugiau nei 5 metus vadovavo Kazachstano nacionaliniai komandai „ASTANA motorsports“, o jo auklėtiniai galutinėje įskaitoje užėmė TOP-15 vietas.

Antanas Juknevičius yra vienintelis lenktynininkas iš Baltijos šalių dalyvavęs visuose pasaulio „FIA Cup for Cross Country Rallies“ čempionato etapuose. Dykumose ir smėlynuose nardantis kaip žuvis vandenyje, lenktynininkas yra laimėjęs šio čempionato etapą – Sacharoje vykusias „Libya Desert Challenge“.

Dakaras – vieta, kurioje likimas kortas visiems maišo, tačiau rekordiškai aukštas lietuvių rezultatas – 25-oji vieta absoliučioje įskaitoje – Antanui Juknevičiui priklausė nuo 2009 iki 2015 metų.

Būdamas tikru automobilių sporto asu, Antanas Juknevičius siekia prisidėti prie jo elektrifikavimo ir tvarumo plėtros. Dėl to  jis dalyvavo pirmosiose Baltijos šalyse visą parą trukusiosiose elektromobilių lenktynėse su „Solitek Nova“ komanda, atstovavusia pirmąjį Lietuvoje autonominės išmaniosios (elektros kaupimo sistemos) baterijos gamintoją.

24h elektromobilių lenktynės – renginys, kurio metu siekiama testuoti elektromobilių ir jų įkrovimo infrastruktūros galimybes renkant ir analizuojant tokius duomenis kaip elektros energijos sąnaudos, baterijos temperatūra, įkrovos greitis t.t. Ilgalaikėje perspektyvoje šio renginio organizatoriai tikisi pasiekti proveržio bei į tvirtinti elektromobilius kaip transporto priemones, tinkančias lenktynėms.

Dėl šios priežasties šių lenktynių tikslas – ne išvystyti maksimalų greitį, o per parą įveikti kuo daugiau ratų trasoje

Kvalifikacijoje užėmusi antrąją vietą, „Solitek Nova“ komanda lenktynėse iškovojo pergalę – finišą pasiekė su 4 proc. baterijos likučiu ir sąskaitoje turėdama 619 ratų. 

Antanas Juknevičius yra prekės ženklo „Land Rover“, „Dell Technologies“, „Utenos trikotažas“, „Kärcher“, „Shell Helix Ultra“ ambasadorius.

 

ANTANO JUKNEVIČIAUS PASIEKIMAI DAKARO RALYJE:

„DAKAR 2022“ – 42-oji vieta absoliučioje įskaitoje

„DAKAR 2021” – 23-oji vieta absoliučioje įskaitoje

„DAKAR 2020” – 20-oji vieta absoliučioje įskaitoje

„DAKAR 2019” – 35-oji vieta absoliučioje įskaitoje

„DAKAR 2018” – 12-oji vieta absoliučioje įskaitoje

„DAKAR 2017” – 21-oji vieta absoliučioje įskaitoje

„DAKAR 2016” – 27-oji vieta absoliučioje įskaitoje

„DAKAR 2015” – 60-oji vieta absoliučioje įskaitoje

„DAKAR 2014” – 56-oji vieta absoliučioje įskaitoje

„DAKAR 2009” – 25-oji vieta absoliučioje įskaitoje

„DAKAR 2003” – 52-oji vieta absoliučioje įskaitoje

 

PASIEKIMAI TARPTAUTINĖSE ARENOSE:

„Rally Kazakhstan 2017“ – 6 vieta absoliučioje įskaitoje

„Rally Kazakhstan 2016“ – 3 vieta absoliučioje įskaitoje, 1 vieta T2 klasėje

„Baja Poland 2014“ – 18 vieta absoliučioje įskaitoje

„Abu Dhabi Desert Challenge 2011“ – 1 vieta klasėje, 6 vieta absoliučioje įskaitoje

„Dakar series“ / „Silk Way Rally 2009“ – 10 vieta absoliučioje įskaitoje

„Baja Slovakia 2011“ – 1 vieta T2 klasėje

„Baja Poland 2011“ – 2 vieta T2 klasėje

„Libya Desert Challenge 2008“ – 1 vieta absoliučioje įskaitoje

„BAJA (LT) 2007“ – 1 vieta absoliučioje įskaitoje

„BAJA (LV) 2007“ – 2 vieta absoliučioje įskaitoje

„BAJA (BY) 2006“ – 1 vieta absoliučioje įskaitoje

„Optic Tunis 2006“ – 8 vieta absoliučioje įskaitoje

„PHARAONS Rally Egypt 2006“ – 7 vieta absoliučioje įskaitoje

„24 Heures de FRANCE 2006“ – 4 vieta absoliučioje įskaitoje

„Oman Desert Challenge 2006“ – 2 vieta absoliučioje įskaitoje

„UAE Dubai Rally 2005“ – 9 vieta absoliučioje įskaitoje

 

INDIVIDUALŪS IR KOMANDINIAI APDOVANOJIMAI:

2017 m. „Metų lenktynininkas“ („15min.lt“ portalo apdovanojimas)

2017 m. „Metų vairas“ (Lietuvos žurnalistų autoklubo apdovanojimas)

4 kartus LASF (Lietuvos automobilių sporto federacijos) apdovanotas už Lietuvos vardo garsinimą tarptautinėse varžybose

2018 m. A.S.O. pripažintas Dakaro Ralio legenda

2018 m. komanda pelnė išskirtinį „Eco-Label“ apdovanojimą ir buvo pripažinta viena ekologiškiausių Dakare. 

2022-iais komanda minės 5-erių metų jubiliejų, žymintį 100 proc. saulės energijos išnaudojimą Dakare kasdieniams savo poreikiams tenkinti. Nuo 2018-ųjų ant komandos palaikymo sunkvežimio stogo įrengta 10 kv. m. ploto saulės elektrinė patikimai atlaikė ekstremalias sąlygas, su kuriomis dalyvius pasitiko ne tik Pietų Amerika, bet ir Dakaras Saudo Arabijoje. Per dieną saulės kolektoriai sukaupia tiek energijos, kad jos užtenka kasdieniams bivuako darbams atlikti ir dieną, ir naktį. Taip ne tik tausojami atsinaujinantys šaltiniai, bet nenaudojamas aplinką teršiantis ir triukšmą keliantis generatorius.

2022 m. Antanas Juknevičius ir jo atstovaujama „Solitek Nova“ komanda tapo pirmųjų Baltijos šalyse 24h elektromobilių lenktynių nugalėtoju.

ŠTURMANAS
DIDZIS ZARINIS

Pagrindinis „KREDA“ Dakaro ralio komandos šturmanas

Didzis Zarinis yra daugiausiai Dakarų įveikęs šturmanas iš Latvijos. Jo asmeninėje sąskaitoje – 5 sunkiausios pasaulyje maratoninės lenktynės.

Navigatorius iš Latvijos, kaip ir jo lietuvis komandos draugas, Dakare savo jėgas išbandė ir kitame amplua – 2006–iais jis vadovavo nacionalinei Latvijos komandai „Riga Team“.

Dakaras ilgą laiką Latvijoje nesulaukė visuomenės susidomėjimo, tačiau viskas pasikeitė, kai prie „Kreda“ komandos prisijungė šturmanas Didzis Zarinis. Nuo 2021-ųjų lapkričio pabaigos Latvijoje stebimas ženkliai išaugęs žiniasklaidos, verslo ir visuomenės susidomėjimas Dakaru.

Dykumų ralio lenktynėse „UAE Desert Challenge“ ir Dakaro serijos ralio maratone „Šilko kelias“ Didzis Zarinis iškovojo TOP-10 vietas absoliučioje įskaitoje.

AUTOMOBILIAI