Penktadienio 12-asis Dakaro ralio etapas buvo vienas ilgiausių šių metų varžybų metu, o ištikimiausi Dakaro fanai, sulaukę sportininkų įspūdžių, miegoti nuėjo gerokai po vidurnakčio. Tuo tarpu lenktynininkų, po varginančios dienos dar laukė kelionė iki bivuako, o jų mechanikų – darbas. Nepaisant to, Antano Juknevičiaus ir Mindaugo Slapšio atstovaujamos „Edas Racing Team“ komandos stovyklavietėje laukė ir malonus siurprizas – juos aplankyti atkeliavo Argentinos lietuvių bendruomenė. 

Dovanomis ir lietuviška atributika apsiginklavę Argentinos lietuvaičiai komandai negailėjo gražių žodžių, o sportininkai taip pat neliko skolingi. Kaip teigė Antanas Juknevičius, lietuviai – visur lietuviai ir jų šilumą ir nuoširdumą atpažinsi kad ir kur nukeliautum.

„Savo kelionių ir ekspedicijų metu net ir atokiausiuose pasaulio kampeliuose dažnai sutinku lietuvaičių – visi jie palaiko ir nuolat linki sėkmės. Gyvendami Lietuvoje kartais užmirštame tą bendrumo jausmą, be reikalo susiskaldome, o čia, žmonės netgi būdami tūkstančiais kilometrų nuo gimtinės, o kai kurie jų net joje nebuvę tiesiog dega noru bendrauti su tautiečiais, dalintis įspūdžiais ar tiesiog palaikyti kitą lietuvį,“ po susitikimo įspūdžiais dalinosi Antanas Juknevičius. „Mes be galo dėkingi šiai Lietuvių bendruomenei Argentinoje, kuri atkeliavo aplankyti ir palaikyti. Būtent tokios bendruomenės yra geriausias pavyzdys, kaip turi būti saugoma ir puoselėjama lietuvybė bet kurioje šalyje.“

Šiandien, po susitikimo su lietuviais, Antano Juknevičiaus ir Mindaugo Slapšio ekipažas įveiks jau paskutinįjį, 13-ąjį greičio ruožą iš Villa Carlos Pazo į Rosarijo miestą. Čia jų lauks iškilmingas finišo podiumas, po kurio 2016-ųjų Dakaro ralis oficialiai bus baigtas. „Edas Racing Team“ komanda į Lietuvą grįš jau sausio 18-ą, pirmadienį.