Balandžio mėnesį Jungtiniuose Arabų Emyratuose vyko sunkiausiomis varžybomis po Dakaro ralio tituluojamas antrasis FIA „Cross Country Rally“ čempionato etapas – „Abu Dhabi Desert Challenge“ dykumų lenktynės. Pergalę jame šventė už naujo „Overdrive“ vairo pirmą kartą sėdęs Nasseras Al-Attiyah, o po finišo vienas pirmųjų katariečio ranką spaudė lietuvis Antanas Juknevičius, gyvai sekęs varžybas treniruočių dykumose metu ir ne vienam lenktynininkui padėjęs išsigelbėti iš, regis, beviltiškų situacijų. 

Jau daugiau nei 10 metų dykumų vilkas Antanas Juknevičius gyvena tarp Jungtinių Arabų Emyratų ir Vilniaus. Arabijos pusiasalyje Lietuvis nuolat tobulina savo vairavimo įgūdžius kopose, o ekstremalių pojūčių ištroškusius moko važiavimo smėlynuose bei navigacijos dykumose paslapčių. Šiais metais Antanas ir jo mokiniai turėjo ir papildomą pramogą – įsitaisę ant saulės įkaitintų kopų keterų, ekstremalai galėjo stebėti treniruočių trasomis lekiančius Dakaro bolidus. 

Antrajame FIA „Cross Country Rally“ pasaulio čempionato etape nuo pat pradžių į priekį išsiveržę Artimųjų Rytų lenktynininkai savo pozicijų neužleido – aukso medaliu pasipuošė Dakaro ralio antrosios vietos nugalėtojas Nasseras Al-Attiyah, o kiek daugiau nei 32 minutes nuo jo atsiliko ir antrąją vietą užėmė Saudo Arabijos ralio žvaigždė Yazeedas Al-Rajhis. Tuo tarpu daugeliui dalyvių aukštos kopos ir smėlynai buvo sunkiai įveikiami, o vienam „Overdrive“ komandos ekipažui vos nekainavo įspūdingos sumos.

„Šis pasaulio čempionato etapas išsiskiria savo trasomis ir specifika. Čia kelių visiškai nėra, navigacijos klaidos gali lemti prarastas valandas, o piloto klaida – ilgą laukimą ir nežinią dėl brangaus, viduryje dykumos, palikto automobilio. Vienam ekipažui taip ir nutiko – viduryje dykumos „Overdrive“ patyrė nepataisomą gedimą, malūnsparnis išgabeno sportininkus, tačiau automobilis taip ir liko smėlyje. Jei nebūtume buvę šalia – jo išgabenimas būtų užtrukęs pora dienų ir pareikalavęs didelių kaštų komandai. Kai naktį iš dykumos automobilį partempėme į bivuaką, „Overdrive“ komandos vadovams iš nuostabos atvipo žandikauliai,“ juokėsi Antanas Juknevičius. „Laikas dykumoje visuomet labai naudingas. Kiekviena minutė praleista treniruojantis tokiomis sąlygomis yra patirtis, kuri kaupiama Dakarui. Džiaugiuosi, kad kartu galėjau padėti ir pasidalinti patirtimi su mokiniais, dalyviais bei susitikti su Dakaro bičiuliais.“

2011-aisiais Antanas Juknevičius kartu su tuometiniu šturmanu Vytautu Bučiūnu triumfavo „Abu Dhabi Desert Challenge“ lenktynėse T1 klasėje, o bendroje įskaitoje liko šešti. Varžybose sportininkas dalyvavo „Bowler Wildcat 200“ automobiliu, turinčiu benzininį 4 litrų darbinio tūrio V8 variklį. Šis rezultatas išlieka geriausiu visų laikų Baltijos šalių sportininkų pasiekimu Pasaulio „Cross Country Rally“ čempionato etapuose.