Argentinos sostinėje Buenos Airėse prasidėjo ilgai lauktas Dakaro ralis. Dalyviu krikštu sausio 2 dieną buvo vos 11 kilometrų ilgio prologas, kurio metu dalyviai varžėsi dėl sekundžių ir dėl geresnių starto pozicijų pirmojo greičio ruožo metu. Iš 67-osios pozicijos 22 val. 56 min. Lietuvos laiku startavęs Antano Juknevičiaus ir Mindaugo Slapšio ekipažas trasą įveikė per kiek daugiau nei 12 minučių ir galutinėje automobilių įskaitoje šiuo metu užima 61 poziciją. Lenktynininkų tempą stabdė avarija, kurios metu „MINI“ bolidas įsirėžė į žmonių minią. 

Nors greičio ruožas savo ilgiu Dakaro masteliais buvo itin trumpas, jame dalyvių laukė dideli iššūkiai. Siauri keliukai, vingiuojantys tarp medžių, brastos ir dar daugybė vietų, kur net ir mažytė klaida gali nubraukti visų metų pasiruošimą. Būtent taip ir atsitiko vienam iš ekipažų, kuris padaręs klaidą rėžėsi į žmonių minią. Dėl šio incidento prologas buvo sustabdytas, tačiau „Edas Racing Team“ ekipažas spėjo finišuoti, nors trasoje dėl avarijos padarinių užtruko ilgiau nei norėjo.

„Organizatoriai greičiausiai turėjo bėdų su informacijos perdavimu, nes mums startuojant avarija jau buvo įvykusi, todėl visus 11 kilometrų važiavome ne savo tempu. Įvykio vietoje dėl kliūčių ir saugumo netgi buvome sustoję, taigi dėl visų trukdžių mūsų laikas – ne koks. Nepaisant to, tikrasis Dakaras prasidės tik rytoj, todėl dar tikrai nieko nepraradome,“ įspūdžiais iš greičio ruožo dalinosi Antanas Juknevičius

Pirmasis tikras sunkiausio dykumų ralio maratono etapas lietuvių laukia rytoj, sausio 3 dieną, jo metu sportininkai iš viso įveiks 632 kilometrus, iš kurių 227 kilometrai bus fiksuojami laikui. Iš Rosarijo miesto Dakaro bivuakas persikels į Villa Carlos Pazo miestą.