Į Dakarą atvykęs su misija būti „insideriu“ ir parodyti tai, kas lieka už kadro, Antanas Juknevičius atlydėjo Dakaro karavaną į pirmąjį išbandymą – prologą – ir pasidalijo karštais komentarais iš įvykio vietos.

Į sunkiausias pasaulio maratonines lenktynes atvykęs parodyti tautiečiams vidinę Dakaro virtuvę, A. Juknevičius tiesiogiai iš įvykio vietos pasakojo, kas yra Dakaro prologas ir kam jis reikalingas.

„Nors prologas į Dakaro tvarkaraštį įtrauktas jau ne pirmus metus, žmonės vis dar dažnai klausia, kam jis skirtas. Atsakymas paprastas, priežastys yra dvi – pirma, tam, kad būtų nustatyta starto tvarka pirmajame greičio ruože pagal parodytą rezultatą prologe. Antra, kad būtų atiduoda duoklė tai šaliai ar miestui, prie kurio vyksta Dakaras ir jo gyventojai galėtų pasimėgauti geru reginiu.

Šiandien visi kovoja dėl to, kad rytoj turėtų gerą poziciją. Šitas prologas Dakaro prasme nieko nereiškia – čia nei viena sekundė neturės įtakos galutiniam rezultatui, todėl svarbiausia dabar pravažiuoti tą trumpą prologo atstumą taip, kad turėtum tokią poziciją, kurios esi vertas. Tada pirmame greičio ruože tavęs niekas nespaus iš galo ir tau nereikės lenkti silpnesnių, esančių priekyje“, – tiesiogiai iš prologo pasakojo Dakaro legenda.

Kodėl Rusijos lenktynininkai tapo kirgizais?

Atvykęs į prologą palaikyti Lietuvos ekipažų, A. Juknevičius pastebėjo vieną neįprastą akiai vaizdą – itin aukštoje vietoje važiuojantį automobilį su Kirgizijos simbolika.

„Dar niekada Kirgizija Dakare neturėjo tokio gero ekipažo – prologe jie startavo iš 13 pozicijos. Tik yra mažas niuansas – šiame ekipaže sėdi lenktynininkai iš Rusijos, kuriai dėl pradėto karo prieš Ukrainą taikomos sankcijos. Dėl to šie lenktynininkai negalėjo startuoti Dakare atstovaudami savo valstybę ir nusipirko Kirgizijos pilietybę“, – teigė A. Juknevičius.

Apie Antaną Juknevičių:

Antanas Juknevičius yra labiausiai patyręs lietuvis Dakaro lenktynininkas, 2022-iais įveikęs 13-ąjį savo Dakarą. Smėlynus ir dykumas laikantis savo stichija, Dakaro panku vadinamas lenktynininkas yra tris kartus pagerinęs Baltijos šalims priklausantį geriausią rezultatą automobilių kategorijoje. 2018-iais Antanas Juknevičius organizatorių oficialiai pripažintas Dakaro ralio legenda.