Antanas Juknevičius ir Darius Vaičiulis (nuotr. Gedmantas Kropis).jpgGeriausią Baltijos šalių rezultatą – 21-ą vietą automobilių įskaitoje šių metų Dakaro ralyje pasiekusi „CRAFT Bearings“ komanda – Antanas Juknevičius ir Darius Vaičiulis, šturmuos ir FIA „Cross-Country“ pasaulio taurę – paskelbė startuosiantys etape Kazachstane. 

Gegužės 20-27 dienomis Kazachstane, Aktau ir Mangystau regionuose vyksiančiame 5-ąjame 2017-ųjų „Cross-Country“ pasaulio taurės etape tandemas startuos rekordą Dakare padėjusiu pasiekti „Overdrive Hilux“ lenktyniniu automobiliu. „Rally Kazakhstan“ varžybos startuos ir finišuos Kaspijos jūros pakrantėje įsikūrusiame Aktau mieste, o iš viso ralio metu sportininkai įveiks 6 greičio ruožus arba 2500 km. 

„Gaila, kad dėl labai mažo laiko tarpo tarp technikos atvykimo į Lietuvą ir išsiuntimo į JAE nebuvo galimybės startuoti „Abu Dhabi Desert Challenge“ etape, kuris laikomas sunkiausiu „Cross-Country“ taurės metų išbandymu. Šiemet būtinai norėjome išvažiuoti į mažiausiai vieną pasaulio taurės etapą  ir šį tikslą įgyvendinsim Kazachstane“, – apie komandos planus pasakojo „CRAFT Bearings“ pilotas Antanas Juknevičius. „Šioje šalyje trasos kiek panašios į Jungtinių Arabų Emyratų – čia taip pat gausu kopų, smėlynų, be to Kazachstane dar gausime ir įspūdingų kalnuotų vietovių. Į šį etapą suvažiuos visi taurės lyderiai, nes jame gauti taškai itin svarbūs vietai bendrojoje įskaitoje. Praėjusiais metais teko išbandyti Kazachstano trasas standartiniu automobiliu, nekantrauju čia išbandyti ir mūsų Dakaro monstrą.“

„Rally Kazakhstan“ šiemet pirmą kartą įtrauktas į FIA „Cross-Country“ pasaulio taurės programą, 2016-aisiais šios varžybos buvo pretendentas papildyti čempionatą. Būtent tuomet Antanas Juknevičius važiuodamas standartiniu „Toyota“ visureigiu Kazachstane vykusiose varžybose užėmė 1-ą vietą T2 klasėje, bei 3-ią bendrojoje įskaitoje. 

Vakar Jungtiniuose Arabų Emyratuose, Abu Dabyje pasibaigė trečiasis FIA „Cross-Country“ pasaulio taurės etapas. Jo nugalėtoju tapo Šeichas Khalidas Al Qassimis, vairuojantis „Peugeot 2008 DKR“, antras liko čekas Martinas Prokopas. Iki pat paskutinės varžybų dienos „Abu Dhabi Desert Challenge“ pirmavo Nasseras Al-Atiyah, tačiau paskutiniame etape patyrė avariją ir pasitraukė iš varžybų.