Antradienį, Gruodžio 29-ąją Vilniaus oro uosto išvykimo salė buvo kaip niekada pilna – čia į Dakaro ralį išlydėti du maratone startuosiantys ekipažai. Vienas jų – Lietuviškasis „Edas Racing Team“ komandos tandemas – atsisveikinimo spaudos konferencijoje atvirai ir užtikrintai kalbėjo apie numatytų tikslų įgyvendinimą. Antanas Juknevičius ir Mindaugas Slapšys neslėpė, jog su naujuoju automobiliu komandos tikslai ateinančių metų Dakare – tik aukščiausi. 

Sudėtingiausiu pasaulio dykumų maratonu vadinamas Dakaro ralis netrukus jau 37-ąjį kartą prikaustys žiūrovų dėmesį visame pasaulyje. Net 10-yje šių varžybų kaip lenktynininkas ar komandos vadovas dalyvavęs Antanas Juknevičius nesunkiai gali būti pavadintas Dakaro žinovu. Nepaisant to, 2016-ieji Dakare Antano ekipažui bus pilni dar nematytų iššūkių – nauju, gamykliniu „Overdrive Hilux“ bolidu ralyje startuosiantis lenktynininkas sieks pagerinti geriausią Baltijos šalių sportininkų rezultatą. 

„Turėdama konkurencingą gamyklinį automobilį mūsų komanda sau išsikėlė tikrai ambicingą tikslą. Dabar mūsų su Mindaugu užduotis – šį siekį įgyvendinti. Pasiruošimo ciklas praėjo itin sklandžiai, visi esame puikios formos, neturime jokių pasiteisinimų, todėl dabar privalome daryti viską, ką galime ir mokame geriausiai,“ motyvacijos nestokojo A. Juknevičius. „Visiems žinoma, kad Dakare nieko negali prognozuoti, o dėl šių metų naujovių klaidos kaina išaugs dar labiau. Kaip žinia, turėsime staigmenų šturmanams, kurie turės parodyti savo gabumus, o vairuotojams taip pat teks nelengva užduotis – įveikti siaurus kalnų serpentinus bei gan greitus greičio ruožus ralio pradžioje ir dar turėti jėgų pasikapstyti kopose maratono pabaigoje. Esu įsitikinęs, kad ateinančių metų Dakaras parodys, ko visi esame verti, o žiūrovams tai bus tikrai vienas įspūdingiausių reginių.“

Pradėdamas spaudos konferenciją, Antanas Juknevičius simboliškai padėkojo Vilniaus oro uostui, kuris, kaip teigė pats sportininkas, yra lyg vartai, pro kuriuos išėjus prasideda kova, kurios lenktynininkai laukia visus metus. „Dakare daugumą laiko ekipažas yra vienui vienas visoje dykumoje. Tada sportininkai supranta, kad jų laukia ne tik kova dėl sekundžių su kitais sportininkais, bet ir daug sunkesnė dvikova – su pačiu savimi. Visus penkis kartus į Dakarą išskridau būtent iš Vilniaus, todėl norėčiau padėkoti oro uostui ir įteikti šią dovaną, kuri simbolizuoja šią kovą ir sugebėjimą išgyventi dykumoje bei įveikti save siekiant užsibrėžtų tikslų,“ teigė A. Juknevičius, įteikdamas Vilniaus oro uosto vadovui įspūdingą, iš smėlio sukurtą Dakaro simbolio – dykumų beduino paveikslą. 

Dakaro ralio maratonas sausio 3 dieną startuos Argentinos sostinėje Buenos Airėse. Įveikus beveik 9000 km įvairiais keliais Argentinoje ir Bolivijoje, finišą pasiekę sportininkai ant pakylos lips Rosarijo mieste. Antanas Juknevičius ir Mindaugas Slapšys Dakare startuos 366-uoju numeriu pažymėtu „Overdrive Hilux“ sportiniu automobiliu. Ekipažas taip pat turės ir pilną gamyklinės „Overdrive“ komandos palaikymą bei dalinsis serviso zona.