A. Juknevičius ir D. Vaičiulis pasiekė naują Dakaro rekordąPaskutinė Dakaro diena itin džiugi Lietuvai – vienintelė varžybose išlikusi Antano Juknevičiaus ir Dariaus Vaičiulio atstovaujama lietuviška „CRAFT Bearings“ komanda absoliučioje ralio įskaitoje po paskutinio etapo užsitikrino 21-ą vietą ir pasiekė naują rekordą – tokios aukštos pozicijos nebuvo pasiekęs dar nei vienas sportininkas ar ekipažas iš Baltijos šalių.

Vienu sunkiausių Dakaro ralių išbandymų nuo tų laikų kai varžybos persikėlė į Pietų Ameriką organizatorių vadintos 2017-ųjų varžybos sportininkams pateikė tikrą iššūkį. Lenktynininkai kovojo su aukštikalnėmis, klampiomis kopomis, purvu, akmenimis ir net gamtos stichijomis. Visus sunkumus šių metų Dakare įveikė vienintelis lietuviškas ekipažas – lenktynininkas Antanas Juknevičius ir šturmanas Darius Vaičiulis. 

Pozityvumo niekuomet nestokojantis tandemas buvo susidūręs su įvairiomis problemomis, tačiau paskutiniuose varžybų etapuose parodė čempionišką ramybę ir stabilumą bei atvežė Lietuvai rekordinį rezultatą. Įdomu ir tai, jog 10 val. 11 min., kurias nuo nugalėtojo Stephano Peterhanselio atsiliko A. Juknevičius taip pat yra rekordiškai mažas skirtumas Pabaltijo sportininkų Dakare istorijoje. 

„Vieną iš savo tikslų įgyvendinome – visuomet sakiau, jog svarbu, kad tas rezultatas, kurį demonstruoja Baltijos šalių sportininkai nuolat kiltų aukštyn. Džiaugiamės, kad tokiame rimtame Dakare, mums pavyko suteikti lietuviams nepamirštamų emocijų ir šaliai padovanoti naują rekordą“, – kirtęs finišo liniją teigė Antanas Juknevičius. „Savaime suprantama, kad visuomet norisi daugiau – dvidešimtukas buvo visai šalia. Tačiau pasižiūrėjus į priekyje ir už mūsų esančią techniką ir biudžetus, manau, kad padarėme didžiulį darbą.“

Apie 22 val. 30 min. Argentinoje, Buenos Airėse prasidės iškilminga finišo podiumo ceremonija, kurioje pamatysime ir Lietuvos vėliavą. Greičiausi Dakaro lietuviai Antanas Juknevičius ir Darius Vaičiulis ant podiumo turėtų kilti naktį, apie 2 val. 10 min. Lietuvos laiku.