Dakaro dienoraštis 3: Per Naujųjų sutiktuves – kaukių baliusSusikurti šventę galima visur. Net kitame pasaulio krašte – toli nuo artimųjų ir šaltos lietuviškos žiemos. Viskas priklauso nuo noro ir draugijos.

Dakaro raliui Argentinos sostinėje Buenos Airėse besirengianti Antano Juknevičiaus ir Edvardo Duobos komanda „Žalvaris“ per Naujųjų sutiktuves gera nuotaika užkrėtė net viešbučio svečius, kurie panoro įsiamžinti su šėliojančiais lietuviais.

Vėlų vakarą po dienos darbų pavargę lenktynininkai ir jų komanda 2015 metus sutiko viešbučio kambaryje, tačiau net ten sukūrė sau pramogą ir surengė kaukių balių.

Tos kaukės nebuvo blizgios ir nudailintos, nes jas gaminosi patys Dakaro dalyviai. Iš lipnių popierėlių, šiukšlių maišų ar net pačios šiukšliadėžės. Išradingumui ribų nebuvo.

Iš pradžių Senuosius palydėti planavusi kokiame nors restorane prie šventinės vakarienės stalo, „Žalvario“ komanda galiausiai apsisprendė likti „namuose“ – viešbutyje Buenos Airių centre. Po sunkios dienos sprendžiant organizacinius rūpesčius ir Dakaro raliui toliau rengiant prototipą „Mebar“, blaškytis po milijoninį miestą ieškant vietos prisėsti, niekas nebenorėjo.

Pavyzdį parodė komandos lyderis

„Sheraton“ viešbučio 18-ame aukšte atsiveria Buenos Airių panorama. Ten, komandos pagalbininko italo Roberto Musi ir vairuotojo Vyčio Požėlos kambaryje, palydėti besibaigiančių metų visi ir susirinko.

Kad labiau pasijustų šventinė dvasia, A.Juknevičius iškart visiems skyrė užduotį – susikurti karnavalo kaukę. Kokią ir kaip – kiekvieno fantazijos reikalas.

Dakaro ralio dalyvis pats kaukę kūrė akinius nuo saulės apklijuodamas sukarpytais lipniais popierėliais. Kiti komandos nariai nuo lenktynininko irgi neatsiliko – vieni piešė ir karpė kaukes iš popieriaus, kiti dailino maišus ar gražino metalinę šiukšliadėžę, kuri, uždėta ant galvos, tapo geriausiu jos apdangalu.

Kai šėliojantys lietuviai su savo kaukėmis nusileido į foje nusifotografuoti prie šventinės eglės, juos apspito kiti viešbučio svečiai. Į bendrą nuotrauką su geros nuotaikos Dakaro ralio dalyviais veržėsi visi: ir viešbučio darbuotojai, ir turistai, ir net vaikai.

Naujuosius sutiko dukart

Pro viešbučio 18 aukšto langą buvo matyti naujamečiai Buenos Airių fejerverkai, kuriems šaudant A.Juknevičiaus ir E.Duobos komandos nariai irgi pakėlė taures už ateinančius Naujuosius ir prabėgusius Senuosius.

2014 metus „Žalvario“ ekipa palydėjo dukart. Penkiomis valandomis anksčiau, nei Buenos Airėse išmušė vidurnaktį, ji šampaną iššovė už Naujuosius Lietuvoje.

Tuomet komanda dar nebuvo išsiskirsčiusi iš technoparko, kuriame automobilius, motociklus ir sunkvežimius artimiausias kelias dienas Dakaro maratonui dar ruoš ne tik A.Juknevičiaus ir E.Duobos mechanikai, bet ir apskritai visi ralio dalyviai.

Su „lietuviškais“ Naujaisiais „Žalvario“ komanda pasveikino ir kitą šiame Dakare dalyvausiantį ekipažą iš Lietuvos Benediktą Vanagą ir Andrejų Rudnickį.

Diena vėliau į Buenos Aires atskridusi antroji lietuvių komanda, technoparke įsikūrė šalia A.Juknevičiaus ir E.Duobos stovyklos.

Uoste išmaudė lietus

Priešingai nei dar gruodžio 30 dieną atvykusią „Žalvario“ ekipą, B.Vanagą ir A.Rudnickį bei jų palydą Buenos Airėse pasitiko ne karštis, o liūtis.

„Vienas komandos narys per pusryčius atėjo su striuke nuo lietaus, o mes jį išjuokėme. Tačiau kai nuvažiavome į uostą atsiimti automobilio, lietus mus visus išmaudė. Nereikia juoktis anksčiau laiko, nes visko gali nutikti“, – šypsojosi B.Vanagas.

Liūtis, kokia skalbė Buenos Aires gruodžio 31-osios rytą, tokiu metų laiku čia irgi nėra įprasta. Bet ji – neilgalaikė. Popiet jau švietė saulė, o vakarop atrodė, kad lietaus nė nebūta.

Tiesa, lietus kiek atvėsino įkaitusį orą, nes dar prieš dieną nuo karščio buvo sunku kvėpuoti.

Uoliai blizgina automobilius

Spalvingi fejerverkai neprivertė užsimiršti – jau nuo sausio 1-osios ryto ir A.Juknevičiaus bei E.Duobos, ir B.Vanago bei A.Rudnickio mechanikai vėl plušo prie automobilių.

A.Juknevičius šiemečiame Dakare lenktyniaus lietuvių mechanikų kurtu „Mebar“ prototipu, B.Vanagas – „Toyota Overdrive“ visureigiu.

Legedinių lenktynių startas bus duotas sausio 4 dieną. Iki tol abiejų Lietuvos ekipažų Buenos Airėse laukia kitas nemenkas iššūkis – Dakaro techninė komisija. Jos, lyg Cerberio, dažnai baiminasi net ralio žvaigždės.

Buenos Airių technoparkas – jau beveik pilnas. Ruošdamiesi techninei komisijai ir „podiumu“ vadinamai garbės pakylai, ant kurios prieš startą užvažiuoja absoliučiai visi Dakaro ralio dalyviai, lenktynininkai uoliai blizgina savo techniką. Jau po kelių dienų ji springs Argentinos, Bolivijos ir Čilės bekelių dulkėmis.

Eglė Šilinskaitė-Puškorė, specialiai lrytas.lt, Buenos Airės (Argentina)