Dakaro maratono žvaigždės prakaituoja Maroko dykumų ralyjeŠį savaitgalį Maroke vyksta neeilinis renginys. Nors per šią šalį nebesidriekia garsiojo Dakaro ralio maršrutas, į Maroko dykumų ralį susirenka ne mažiau pasaulinio garso ralio žvaigždžių.

"Rallye du Maroc" geriausiems pasaulio lenktynininkams yra paskutinė proga pasitreniruoti prieš po dviejų mėnesių prasidėsiantį Dakaro maratoną.
Į Maroką išvyko ir Dakarą šturmuosiantis lietuvis Antanas Juknevičius. Jis čia dalyvauja kaip Astanos ekipos vadovas, tačiau nepraleidžia progos ir pats sėsti prie serviso automobilio vairo.
 
"Čia susirinko apie 70 proc. visų, kas dalyvaus Dakare. Maroko trasos labai panašios – yra ir kieto, aštraus grunto, ir minkštų smėlynų. Tai labai gera treniruotė prieš Dakaro ralį", – pasakojo sportininkas. 
 
Pirmąja ralio diena A.Juknevičius labai patenkintas – jo auklėtinis Aidynas Rakhimbayevas su "Mini" po pirmojo greičio ruožo užima itin aukštą aštuntąją vietą.
Pats greičiausias automobilių klasėje pirmąją dieną buvo agentinietis Orlando Terranova su "Mini". Jį vejasi Ginielis de Villiers su "Toyota Hilux Overdrive", o trečiąją vietą užima Nasseras Al Attyah.
 
Tarp motociklininkų geriausiai pasirodė Joanas Barreda su "Honda CRF450 Rally". Antras liko jo komandos draugas Paolo Goncalvesas, o trečiąją vietą užėmė Marcas Coma su KTM.
 
Ilona Staškutė ("Lietuvos rytas")