Sekmadienio vakarą iki šiol tyla spinduliavęs Vilniaus oro uostas, rodos, atgijo. Viso to kaltininkas – į 43-iąjį Dakarą iškeliauti susiruošusių lietuviškų ekipažų keliamas džiaugsmu alsuojantis subruzdimas. Vienas ekipažų – „KREDA“ komandos lenktynininkų tandemas, Dakaro pankais vadinami Antanas Juknevičius ir Darius Vaičiulis – kaip visada spinduliuojantys olimpine ramybe, nepataisomu optimizmo užtaisu ir viltimi, kad su laukiančiais iššūkiais pavyks susidoroti, nepriklausomai nuo to, kokią porciją sunkumų ši ekstremali situacija gali pavaišinti.

O minėta situacija ekstremali ne tik dėl uždarytos Saudo Arabijos sienos su išoriniu pasauliu, atšauktų skrydžių, žaibiškos reakcijos reikalavusio organizuoto užsakomojo reiso, bet ir dėl ore tvyrančios nežinos, ar sutartas ir raštais patvirtintas „žaliasis koridorius“ suveiks praktiškai, kai Dakaro nuotykiui pasiruošę lietuvių sportininkai turės patekti į nuo išorinio pasaulio dalies atsiskyrusią Arabijos pusiasalio valstybę.

Lyg to dar būtų maža, tai ne vienintelė problema Antano Juknevičiaus komandai neduodanti ramybės. Viena sunkiausių užduočių prieš prasidedant Dakarui, dalies „KREDA“ komandos kolektyvo lauks ne Džedos mieste, kuriame bus duotas lenktynių startas, bet už kelių tūkstančių kilometrų nuo jo – Dubajuje, iš kurio visa technika sausumos keliais turės būti transportuojama į Saudo Arabiją. Iššūkis bus ne tik pasiekti sieną, bet ir sėkmingai ją kirsti, nes situacija prie į saviizoliaciją save pasiuntusios valstybės išorinių sienų – lieka paslaptimi.

„Šiemet mūsų laukia daug įdomių dalykų, įdomiausia tai, kad, jausmas toks, lyg žaistume loterijoje. Neaišku, kaip viskas bus. Gali spausti pirmą, antrą ir net trečią dieną, o vėliau tave patikrina ir tu gali iškristi iš žaidimo. Prie kovos už vairo prisideda ir ta nematoma kova, todėl laukia labai daug iššūkių, bet dabar įveikėme pirmą etapą, esame oro uoste ir nuotaika labai gera.“ – kalbėjo „KREDA“ lenktynininkas Antanas Juknevičius, su komanda išsiruošęs į 12-ąjį savo Dakaro ralį.

„Antanui gali nepatikti mano planas, bet jeigu neatvažiuos mūsų komandos technika ir susirgtų Stéphane’o Peterhansel’o šturmanas, tai aš turėčiau laimėti, nes jis tikrai mane pakviestų į savo komandą.“ –  nestokodamas optimizmo dėstė mintis komandos navigatorius Darius Vaičiulis, žaismingai kepštelėjęs Antanui Juknevičiui į pašonę.

„Mes esame unikalus ekipažas, praktiškai įrašyti į raudonąją knygą, nes lietuvių kilmės navigatoriai – lietuviškose Dakaro komandose – tikra retenybė. Mes esame etnografinę ir tautinę kultūrą puoselėjanti komanda. Tokie planuojame ir išlikti artimiausiu metu.“ – pridūrė Antanas Juknevičius.

2021-ųjų Dakaro ralis sausio 3-15 dienomis antrą kartą vyks Saudo Arabijoje. KREDA komandos lyderis – Antanas Juknevičius yra labiausiai patyręs ir visus savo 10 Dakarų finišavęs sportininkas iš Lietuvos. Lenktynininkas tris kartus pagerino Baltijos šalims priklausantį geriausią rezultatą automobilių kategorijoje. 2018-aisiais A. Juknevičius organizatorių oficialiai pripažintas Dakaro ralio Legenda.