Dakaro ralio 2019 podiumas10-o savo Dakaro ralio istorija pradedantis rašyti Lietuvos misteris Dakaras Antanas Juknevičius šiemet prieš startą kaip niekada santūrus ir susitelkęs. Tačiau gyvenimo pankais save vadinantis „CRAFT bearings“ ekipažas tikrą pietietišką fiestą primenančiame varžybų starto podiume juokiasi ir šypsosi, o išmušus 315-ojo bolido šlovės valandai, lietuviai kelia į viršų šalies vėliavą.

Daugiau nei 4 valandas – tiek pagal planą turėtų užtrukti pristatyti visus 337-is pamišėlius, kurie savo noru pasiryžo 10 dienų praleisti alinančiame karštyje, kasant smėlį ir kovojant su greičiausiais pasaulio lenktynininkais startuodami sunkiausiomis pasaulio varžybomis vadinamame Dakaro ralyje. Tarp šimtų dalyvių – ir save nepagydomu Dakaro ligoniu vadinantis Antanas Juknevičius, kuris nekantrauja pradėti varžybas. 

„Šios dienos – pačios sunkiausios. Tai viena iš tų situacijų, kuomet nori kad kuo greičiau ateitų rytojus, o šiemet dar papildoma kankynė – po starto podiumo dar reiks laukti pirmojo etapo, – iškart po ceremonijos duodamas interviu pasakojo A. Juknevičius. – Dabar turime pastatyti automobilį, keliausime pavalgyti ir miegoti – kuo greičiau užmigsim, tuo greičiau ateis rytojus, nekantraujame pradėti dar vieną nuotykį.“

Tiesa, šiemet starto podiumo ceremonija realaus varžybų starto nereiškia – po iškilmingo pristatymo lenktynininkai savo bolidus ir vėl užgesins. Pirmasis greičio ruožas vyks ne sekmadienį, o jau pirmadienį ir bus neįprastai ilgas. Net 84 km – bene triskart daugiau nei pernai žada ne tik įspūdingų vaizdų, bet ir gan rimtą patikrinimą sportininkų pasiruošimui. 

„CRAFT bearings“ komanda pirmajame Dakaro ralio greičio ruože startuos pirmame dvidešimtuke po praėjusiais metais užimtos rekordinės Baltijos šalims, 12-os vietos bendrojoje įskaitoje.