Visiems į Saudo Arabiją atvykstantiems Dakaro dalyviams įvesta privaloma testavimo procedūra. Tai reiškia, kad per parą nuo atvykimo į šalį, pilnai pasiskiepiję komandų nariai privalėjo atlikti COVID-19 PGR testą. Laukdami PGR testų atsakymo Dakaro dalyviai nuvyko į Džedos uostą atsiimti savo technikos ir įsikūrė nuliniame bivake, kur atliko įprastus pasiruošimo darbus.

Teigiamo testo kaina – 7 dienų izoliacija

Kaip ir pernai dalyvių testavimo punktas įrengtas „King Abdullah Sports City“ stadiono komplekse. Būtent čia pirmąją parą nuo atvykimo į šalį „Kreda“ komandos nariai ir atliko privalomus COVID-19 testus.

„Džiaugiamės, kad galėjome sutaupyti laiko ir mums nereikėjo izoliuotis. Atlikome COVID-19 testus ir dabar tikimės, kad nemalonių staigmenų pavyks išvengti. Esame nusiteikę optimistiškai ir tikimės geriausio“, – pozityvumą demonstravo „Kreda“ komandos lyderis Antanas Juknevičius.

Asmuo, sulaukęs teigiamo COVID-19 testo rezultato privalės izoliacijoje praleisti 7 dienas. Jeigu teigiamo atsakymo sulauktų Didzis Zarinis, „Kreda“ komanda galėtų Dakaro organizatoriams teikti kito šturmano, turinčio reikiamą licenciją, kandidatūrą. Tačiau jis Saudo Arabiją turėtų pasiekti per kelias dienas – iki gruodžio 31 dienos. Sutvarkius reikiamus dokumentus, A. Juknevičius galėtų Dakare startuoti su kitu šturmanu. Jeigu kito šturmano rasti nepavyktų, lenktynininkas galėtų startuoti vienas, tačiau tai gerokai apsunkintų Dakaro pradžią. Jeigu teigiamo testo rezultato sulauktų Antanas Juknevičius, „Kreda“ komandos pasirodymas Dakare būtų baigtas.

Bivake ruošiama technika

Šiais metais atvykusiems į šalį pilnai vakcinuotiems Dakaro dalyviams izoliuotis nereikėjo, todėl laukdami PGR testų atsakymo jie galėjo nuvykti į Džedos uostą atsiimti savo technikos ir patekti į nulinį bivaką, kur atliko įprastus darbus

„Techniką atsiėmėm sėkmingai ir įsikūrėm nuliniame bivake. O tada užsiėmėm įprastais darbais – užsiklijavom reikiamus lipdukus, įsiruošėm savo darbo vietas automobilio kabinoje, sumontavom įrangą, pasidarėm ratų suvedimus. Liko nusivalyti po ilgos technikos kelionės likusias dulkes ir pasirengti planą rytojui, nes mūsų laukia automobilio bandymai, o po to administracinės ir techninės patikros. Nuotaika puiki, darbai einasi gerai. Siunčiam linkėjimus tautiečiams iš Saudo Arabijos“, – iš bivako sveikinosi „Kreda“ komandos pilotas A. Juknevičius.

2022-ųjų Dakaro ralis sausio 1–14 dienomis trečią kartą vyks Saudo Arabijoje. „Kreda“ komandos lyderis – Antanas Juknevičius yra labiausiai patyręs lietuvis Dakaro lenktynininkas, besirengiantis 13-am savo Dakarui. Smėlynus ir dykumas laikantis savo stichija, Dakaro panku vadinamas lenktynininkas yra tris kartus pagerinęs Baltijos šalims priklausantį geriausią rezultatą automobilių kategorijoje. 2018-iais Antanas Juknevičius organizatorių oficialiai pripažintas Dakaro ralio legenda.