3000 kilometrų, vienuolika aplankytų Lietuvos miestų ir nesuskaičiuojama daugybė kvapą gniaužiančių Dakaro istorijų. Tokiais įspūdingais rezultatais užbaigtas daugiau nei tris mėnesius trukęs lenktynininko Antano Juknevičiaus ir „KREDA“ turas po Lietuvą – „KREDA veža Dakaro istorijas“.

Turas prasidėjo susitikimu Šakiuose, vėliau sekė žymusis „Vyšnių festivalis“ Joniškyje, dviračių žygis Kupiškyje, susitikimai Šilalėje, Biržuose, Utenoje, Švenčionyse, Panevėžyje, Rokiškyje, ir Raseiniuose. Finalinė turo stotelė – susitikimas su kauniečiais parodoje „Rinkis prekę lietuvišką“. 

„Šiemet jau antras įveiktas Dakaras, – juokėsi Antanas Juknevičius – atstumas gal ir trumpesnis, bet įspūdžių tikrai ne mažiau, o ir rezultatas nerealus. Pagrindinis turo tikslas – susitikti ir su komandos fanais pasidalinti per daugybę metų sukauptomis Dakaro istorijomis buvo pasiektas su kaupu. Sutikome tiek daug tokių „nurautų“ ir fainų žmonių. Toks palaikymas mūsų komandai neįtikėtinai svarbus ir artėjančiame Dakare bus kaip papildomas variklis.“

„KREDA grupės vienas iš tikslų – būti kuo arčiau vietos bendruomenių, pažinti klientus ir partnerius, asmeniškai su jais bendraujant. Ir šiuo ypatingu laikotarpiu, kai kelionių galimybės smarkiai apribotos, norėjome žmonėms suteikti naujų, visiškai kitokių, atradimų džiaugsmą. Smagu, kad visuose miestuose, kuriuose veikia KREDOS unijos, ne tik mūsų organizacijos nariai, bet ir miestelėnai gerai praleido laiką bei išgirdo apie Dakarą iš paties legendos lūpų. O tradiciją susitikti, pabūti kartu – tęsime“, – sakė „Dakaro istorijų“ turą po Lietuvą organizavusios Jungtinės centrinės kredito unijos KREDA valdybos pirmininkė Kristina Simonovič.  

Per vienuolika susitikimų Dakaro legendai teko atsakyti į daugiau nei 300 įvairiausių klausimų. Jų būta pačių įvairiausių: juokingų, kurioziškų, nepatogių. Visgi, panašu, kad į visus juos 11-ka kartų Dakare dalyvavusiam lenktynininkui pavyko sėkmingai atsakyti.

„Susitikimuose fanai buvo labai aktyvūs ir domėjosi viskuo: nuo vaikystės istorijų iki menkiausių Dakaro smulkmenų. Dažniausiai visi prašydavo prisiminti pirmąjį Dakarą, o aš toks užsivedęs, bandydavau visą romantiką papasakoti, kartais ir gerą pusvalandį užtrukdavau. Populiarūs buvo ir klausimai apie gerbėjams nematomus komandos gyvenimo užkulisius lenktynėse. Tikiuosi, kad savo istorijomis galėjau perteikti bent mažą dalį mus supančios atmosferos.“ – atviravo „KREDA“ komandos lyderis.

Jau pusmetį šalyje siaučiantis Covid-19 virusas turo maršrutą pakoregavo labai nežymiai ir jau firminiu tapusį pilkąjį turo žemėlapį teko perdėlioti vos keletą kartų.

„Esu labai dėkingas visai „KREDA“ šeimai, visoms aplankytoms unijoms, už neįtikėtinai šiltą priėmimą ir puikią organizaciją. Kur tik nuvažiuodavome tikrai jausdavausi kaip namie. Visus kartus buvau pasitikdavo su vaišėmis, o išleistas su dovanomis. Rokiškėnų įteiktus baravykus tai turbūt ir į Dakarą galėsiu vežtis, nes kiek valgau tai vis nemažėja.“ – šmaikštavo A. Juknevičius.

2021 metais vyksiantis Dakaro ralis sausio 3-15 dienomis jau antrąjį kartą turėtų startuoti Saudo Arabijos mieste Džedoje.