Šių metų pabaigoje paskelbęs apie priimtą pamatuotą ir racionalų sprendimą daryti pertrauką Dakare, lenktynininkas Antanas Juknevičius nesėdi sudėjęs rankų. Pirmąją pertrauką po 8 metų iš eilės dalyvavimo Dakare pradeda išbandydamas naują amplua – į sunkiausias pasaulio maratonines lenktynes jis leidžiasi kaip stebėtojas, siekiantis tautiečiams parodyti vidinę Dakaro virtuvę. Su šiuo tikslu gruodžio 26-ąją dieną A. Juknevičius atskrido į Dubajų, kur laukė svarbus susitikimas.  

 Vos tik pasiekęs Dubajų, Antanas Juknevičius skubėjo į susitikimą su pirmuoju savo dykumų vairavimo instruktoriumi Fadi Melki, pas kurį šio meno paslapčių mokėsi prieš 20 metų.

„Nusileidę, važiavome tiesiai į vieną kiečiausių Dubajuje 4×4 automobilių servisą. Jame buvo paliktas vienas mūsų automobilių, su kuriuo judėsime link Saudo Arabijos sienos. Šio serviso vadovas – mano pirmasis dykumų vairavimo mokytojas, kuriam labai norėjau įteikti simbolinę dovaną“, – pasakojo Dakaro legenda.

Juknevičius savo instruktoriui įteikė plakatą su „Lapute“, kuriame buvo įrašyti šie žodžiai: „Jūsų pamokos padėjo man suprasti dykumą ir ją pamilti, o tai leido man iškovoti ir aukščiausią karjeros poziciją Dakare – 12-ąją vietą absoliučioje įskaitoje“.

Nekantrauja išbandyti naują amplua

Su trimis palaikymo automobiliais A. Juknevičiaus komanda artimiausiomis dienomis turės pervažiuoti visą Arabijos pusiasalį ir įveikti daugiau nei 2000 kilometrų, kad kirstų Saudo Arabijos sieną. Ten gruodžio 31 dieną prasidės jubiliejinis – 45-asis – Dakaro ralis ir bus duotas prologo startas.

 „Tai – pirma mano kelionė į Dakarą kitame amplua: 5 metus buvau tarptautinės komandos vadovu, 13 metų sėdėjau už vairo, kelis metus išbandžiau ir šturmano kėdę, o dabar viską stebėsiu iš žiūrovo pozicijų. Į kraują įaugęs Dakaro panko instinktas tikrai ves prie daugybės nuotykių ir įdomybių – jas stengsimės parodyti visiems, kurie sausį įprastai praleidžia prilipę prie ekranų. Lydėsim Dakaro karavaną į kiekvieną greičio ruožą, palaikysim juose lietuvių ekipažus – tai turėsim galimybę būti savotiškais „insideriais“ ir parodyti iš arti tai, kas lieka už kadro“, – teigė A. Juknevičius.

Apie Antaną Juknevičių:
Antanas Juknevičius yra labiausiai patyręs lietuvis Dakaro lenktynininkas, 2022-iais įveikęs 13-ąjį savo Dakarą. Smėlynus ir dykumas laikantis savo stichija, Dakaro panku vadinamas lenktynininkas yra tris kartus pagerinęs Baltijos šalims priklausantį geriausią rezultatą automobilių kategorijoje. 2018-iais Antanas Juknevičius organizatorių oficialiai pripažintas Dakaro ralio legenda.