Paaiškėjo, kas lėmė A. Juknevičiaus šturmano sprendimą dalyvauti Dakare 2020Nors per daugiau nei 20 metų karjerą Antanas Juknevičius turėjo daugiau nei 10 skirtingų šturmanų, gerbėjams dabartinis „KREDA“ komandos lenktynininko ir Dariaus Vaičiulio tandemas – vienas įsimintiniausių. Komandos nariai niekad nestokoja geros nuotaikos ir juokelių bei dažnai patraukia vienas kitą per dantį. Nepaisant geros atmosferos trasoje ir už jos ribų, buvo kilę daugybė klausimų dėl Dariaus pasirodymo 2020-ųjų Dakaro ralyje.

Jau 11-ąjam savo Dakaro raliui besiruošiantis Antanas Juknevičius planą kitiems metams pradeda dėlioti jau lėktuve namo. Tuo tarpu jo bendražygis, verslininkas, ekstremalių nuotykių mėgėjas ir į visas aukščiausias žemynų viršūnes įkopęs Darius Vaičiulis – kur kas spontaniškesnis.

„Nespėjom šampano išgerti po finišo podiumo, o Antanas jau planuoja, strateguoja kitus metus. Aš taip toli neplanuoju“, – apie gerbėjų klausimus ir nerimą juokauja „KREDA“ navigatorius Darius Vaičiulis. „Prisipažinsiu, kad kasmet pravažiavus galvoji – „užteks, gana, jau pravažiavom, šitas išbandyta“. Tiesa, dėl to, kad šiemet turėjom tokį Dakarą, kokį turėjom, atsirado papildomos motyvacijos sugrįžti – sunkumai ir išbandymai man labai patiko.“

Šturmanui ir bičiuliui dėl papildomos motyvacijos pritaria ir Dakaro legenda A. Juknevičius. Kaip pasakoja pats lenktynininkas, po praėjusio Dakaro įkalbinėti Dariaus nereikėjo, nors ir atsakymo teko palaukti. Nepaisant to, Dakarą jis mato tik su Dariumi – taip pat pankuojančiu, kaip ir jis.

„Tokiam Dakaro ligoniui kaip aš planavimas prasideda dar vykstant dabartiniam Dakarui. Techniniai dalykai, patobulinimai ir t.t. labai svarbu, tačiau šturmanas – viena iš pagrindinių viso plano detalių, todėl buvo labai svarbu, kad Darius toliau važiuotų kartu. Mes puikiai sutampame – atsveriame vienas kitą automobilio viduje, per metus jau susidirbome ir turime gerą sistemą bei mikroklimatą. Be to, paskutinis Dakaras buvo labai sunkus ir tai, kad mes jį išgyvenom kartu mums prideda papildomų jėgų ir motyvacijos. Važiuojant su nauju šturmanu Dakaras jau būtų eksperimentinis – tikrąjį žmogaus veidą ir galimybes atskleis tik Dakaras. O čia žinai, kad važiuoji su panku, kaip ir tu, kad ir kas nutiks – vakare gerai pasijuoksim.“

Sportininkai pabrėžia, jog kasmet yra ką tobulinti, o prarastų minučių ir net valandų visiškai atsikratyti nepavyks, tačiau sumažinus iki minimumo galima pateikti siurprizų. Be to, nauja Dakaro šalis tikrai pridės daug netikėtumo, kuriuo jie bandys pasinaudoti. Antanas pripažįsta ir tai, jog pasikeitusi Dakaro ralio lokacija padėjo privilioti Darių.

„Jis – pamišęs nuotykių ieškotojas, todėl jam įdomu viskas, kas mažai matyta, neatrasta, nepačiupinėta. Saudo Arabija man tapo labai neblogu koziriu. Taip, mes visų pirma važiuojame rezultatui, tačiau tikrai svarbu ir mus supanti aplinka, kraštovaizdis, kultūra ir draivas, kurį mes jaučiam, kai važiuojam kartu. Šiemet būtent šita dalis bus dar įdomesnė, nes prie Pietų Amerikos jau buvome įpratę,“ – teigia 12-ą aukščiausią poziciją Dakaro ralyje iškovojęs „KREDA“ Dakaro komandos lenktynininkas Antanas Juknevičius.