Antanas Juknevičius. Technikos atsiėmimas LimojeVirš 10 metų Dakaro ralio virtuvėje besisukantis Antanas Juknevičius atsiimant techniką po daugiau 10 000 kelionės per Atlanto vandenyną yra matęs visko. Nuo užlenktų variklių iki nuleistų ratų ar rūdžių – praėjusiais metais lietuvis pats buvo nustebintas sudeginta sankaba. Šįryt Peru laiku po daugiau nei mėnesio prisilietęs prie savo lenktyninio bolido, Dakaro vilkas šypsojosi – pravažiavus pirmuosius metus viskas tvarkoje. 

„Prisipažinsiu, kad lengvo nerimo buvo – ypač po praėjusių metų bajerių. Bet pravažiavus pirmus metrus viskas atrodo puikiai, skysčių pratekėjimų niekur nesimato, tiek sankabos, tiek transmisijos sistema ir viskas kitas veikia puikiai“, – džiaugėsi Antanas Juknevičius. 

Vos spustelėjus užvedimo mygtuką „CRAFT Bearings“ Dakaro monstras suriaumojo sukeldamas komandos narių euforiją – šis garsas juos lydės artimiausias beveik 20 dienų. Pirmasis „Overdrive Hilux“ išbandymas laukia jau už trumpos kelionės Limos gatvėmis ir įsikūrimo pirmame oficialiame bivuake – komanda surengs testų sesiją, skirtą pramankštinti automobilio raumenis ir peržiūrėti visas sistemas bei jų būklę. 

„Po skrydžio pamiegojome vos kelias valandas, atgavome jėgas, o dabar laukia intensyvi diena. Pirmas etapas – pasiimti technika –  jau Antanas Juknevičius ir Vladimiras Čaginas, Dakaras 2018sėkmingai įveiktas, dabar laukia kelionė į bivuaką. Čia technikai detaliau apžiūrės automobilį ir pajudėsime į testus, kur turėsim paskutinę galimybę pažiūrėti ar viskas gerai su automobiliu ir pasitreniruoti bendravimą kovinėmis sąlygomis su Dariumi“, – dienotvarkę dėstė 9-tą kartą kaip lenktynininkas į sunkiausias pasaulio bekelės varžybas atvykęs A. Juknevičius. „Mums iš dalies pasisekė, kad techniką atsiėmėm taip vėlai – eilių beveik nebuvo, viskas suplanuota ir testams turėsime geras 3 val.“

Belaukiant eilėje Dakaro vilkas spėjo sutikti ne vieną pažįstamą, o ilgiausiai šnekučiavosi su „Dakaro Caru“ vadinamu Vladimiru Čaginu. Rusas yra daugiausiai pergalių sunkvežimių kategorijoje pasiekęs Dakaro sportininkas, šiuo metu vadovaujantis „Kamaz“ komandai. 

Žarijų spalvos Antano Juknevičiaus komandos karavanas vos susitvarkę formalumus uoste pajudėjo Peru gatvėmis Las Palmas oro bazės link, kur prisijungs prie kitų Dakaro dalyvių ir įsikurs organizatorių suformuotame parke – bivuake. Po pirmųjų stovyklavietės įkūrimo darbų „CRAFT Bearings“ komanda pajudės į už XX km esančia trasą, kurioje ratus suks iki vakaro. 

Sausio 4-ąją Dakaro dalyvių laukia paskutiniai formalumai – lenktynininkų, jų bolidų dokumentus, licencijas ir homologacijas tikrins organizatoriai. Komandoms bus išduoti ir navigacijos prietaisai – „GPS-Sentinel“, „Iritrack“ įrenginiai ir kt.