Prieš Dakaro ralį Antanas Juknevičius padeda varžovamsDaugkartinis Dakaro ralio dalyvis Antanas Juknevičius ne tik pats vėl rengiasi naujam pragaro maratonui, bet ir padeda būsimiems varžovams.

Vairavimo dykumose asas iš Lietuvos šiuo metu Jungtiniuose Arabų Emyratuose treniruoja Pietų Afrikos Respublikos lenktynininką Gary Bertholdtą.
40-metis vilnietis A.Juknevičius Arabijos dykumą pažįsta kaip savo penkis pirštus. Ne vienerius metus žinomas bekelių lenktynininkas ten ir pats treniruojasi, ir treniruoja kitus bei moko važinėti smėlynais turtingų turistų grupes.
 
Važiuoti dykumoje reikia mokėti, nes vairuojant puriame smėlyje nesunku sugadinti automobilį.
Dabartinis A.Juknevičiaus mokinys G.Bertholdtas – Pietų Afrikos Respublikos „Cross-country“ ralio čempionas. Tačiau Dakaro ralyje 2015-ųjų sausį afrikietis startuos pirmą kartą, todėl paprašė lietuvio pamokų.
 
Arabijos dykumoje, kur vyksta pamokos, karšta kaip pirtyje – termometro stulpelis kyla iki 48 laipsnių.
„Bet toks karštis – irgi pasiruošimo dalis“, – juokėsi A.Juknevičius.
 
Apie G.Bertholdtą lietuvis atsiliepia tik teigiamai. Anot A.Juknevičiaus, Pietų Afrikos Respublikos sportininkas – imlus mokinys, greitai perprantantis esmę.
„Su tokiais – vienas malonumas dirbti“, – sakė Lietuvos lenktynininkas, antradienį su mokiniu planuojantis įveikti apie 300 km Arabijos dykumos smėlynais.
Pats A.Juknevičius 2015 m. Dakaro ralyje važiuos lietuvių kurtu prototipu „Mebar“ su šturmanu Edvardu Duoba.
2009-aisiais, pirmą kartą iš Afrikos į Pietų Ameriką perkeltame Dakaro maratone, A.Juknevičius su Aurelijumi Petraičiu užėmė aukščiausią vietą – 25-ąją – iš visų šiose lenktynėse iki šiol dalyvavusių lietuvių.
 
Ateinančiame Dakaro ralyje A.Juknevičiaus tikslas – pagerinti geriausią savo rezultatą.

Eglė Šilinskaitė-Puškorė ("Lietuvos rytas"