Septyni Antano Juknevičiaus patarimai, kaip žiemą valdyti automobilįLenktynininkas Antanas Juknevičius pastebėjo, kad metų laikuose pasiklydę vairuotojai dažniausiai ir papuola į avarines situacijas.

1. Uždaroje, saugioje vietoje išbandykite automobilio stabdžius. „Pamatykite, kiek ilgiau užtruks, kol automobilis visai sustos“, – patarė A.Juknevičius.

Ar automobilis turi stabdžių antiblokavimo sistemą (ABS) ar ne, jo stabdymo kelias vis tiek bus ilgesnis. Lenktynininkas siūlė įsibėgėti iki įprasto greičio ir staigiai nuspausti stabdžių pedalą. Taip pajusite, kaip jūsų automobilis elgtųsi pavojingoje situacijoje.

Jei automobilį meta į šoną, reikėtų užsukti į servisą, gali būti, kad stabdžiai vienoje pusėje sudilę stipriau.

2. Pabandykite stabdyti pulsuojančiai. „Net jei jūsų automobilis su ABS, labai sveika „perkrauti“ stabdžius, t.y. užminti – atleisti, užminti – atleisti ir pažiūrėti, kiek arčiau automobilis sustos“, – tvirtino lenktynininkas.

Tai padeda geriau suprasti automobilio elgesį slidžiame kelyje.

3. Žiemą laikykitės didesniu atstumu nuo priekyje važiuojančio automobilio. Šis atstumas turėtų būti dar didesnis, nei jūsų išbandytas automobilio stabdymo kelio.

4. Itin atidžiai važiuokite per akmenimis grįstas gatves. Net ir vasarą galima pajusti, kad ant asfalto automobilis laikosi gerokai stabiliau, nei ant betoninio kelio ar akmeninio grindinio. Bet žiemą akmenys tampa itin slidūs.

5. Stebėkite aplinką. Net jei esate geras vairuotojas, tai nereiškia, kad tikrai išvengsite eismo nelaimės. Gali būti, kad greta važiuoja išsiblaškęs ar menkai patyręs vairuotojas.

A.Juknevičius patarė laikytis kuo toliau nuo neadekvačiai besielgiančių vairuotojų ir nemėginti jų pamokyti.

Kokie dar du svarbūs patarimai vairuotojams žiemą ir plačiau apie viską, ką reikia žinoti važiuojant slidžia danga, žiūrėkite vaizdo siužete.

http://tv.lrytas.lt/?id=14170967641415952678

 

Straipsnio autorė:
Ilona Staškutė
Lrytas.l